Колонки

Українці в ЄС – козирна карта Києва. Відповідь Юрію Андруховичу
Інформація про українські мітинги у світових столицях миттєво стає топ-новиною на батьківщині. Виходить, ці люди – адвокати України, а ті, хто їде на розмову до консульства – зрадники? А якщо це одні й ті самі люди?
Базовий дохід для всіх: чи може утопія стати реальністю
Малоймовірно, що базовий основний дохід спонукає людей іти на підвищення ризиків і, наприклад, займатися підприємництвом. При цьому громадяни мають бути готові випробувати на собі наслідки цього кроку – підвищення податків.
Без автономії та з подвійним громадянством: про що домовилися Порошенко та Орбан
Очевидно, що на Порошенка та Орбана тисне не тільки національний інтерес, а й політична ситуація. Можливо, навіть більше саме останнє. І схоже, що на угорського прем’єра ця ситуація впливає навіть більше, ніж на українського президента...
Культурні проекти, здатні підживити економіку: європейський досвід
Торік естонські музеї відвідали 3,5 мільйонів осіб, і це при тому, що в країні мешкає лише 1,3 мільйона людей. Естонський морський музей у Таллінні щороку відвідують 420 тисяч людей, а в місті живе лише півмільйона! Україна має схожий потенціал...
Демократія участі: чому Україна може навчити світ
Захоплююча ідея: люди, вільно співпрацюючи через інтернет, можуть принести результати там, де бюрократія на це не здатна. Це не чергова Facebook-революція. Україна має шанси стати прикладом того, що може зробити інтернет для демократії.
Не при своєму розумі. Чому англійські політики бояться говорити про шкоду Brexit
Майже половина населення Британії, що пов'язує своє майбутнє з членством в ЄС, позбавлена політичного представництва. Найбільший парадокс – це підтримка Brexit лейбористами, дві третини виборців яких голосували за збереження членства в ЄС.
Як реформувати безпековий сектор за часів війни: відповідь місії ЄС на критику
ЄС виділив близько 371 млн євро на гуманітарну допомогу українському народу – отже, "непомічання конфлікту" на Сході з нашого боку точно немає... Наше завдання – сприяння реформуванню установ сектора цивільної безпеки на стратегічному рівні.
"Монетизація" НАТО. Чому Меркель опинилася перед нездоланним вибором
Зустріч з Трампом засвідчила: вперше проамериканський курс Меркель увійшов у пряме протиріччя з євроінтеграційним. Заради збереження співпраці з США канцлер погодилася на збільшення військового бюджету. Однак подальші поступки означали б нові тріщини у фундаменті ЄС.
ЄС заохотить "стукачів": нова антимонопольна практика єдиної Європи
Єврокомісія запроваджує новий сервіс анонімних повідомлень про можливі картельні змови. В ЄС розраховують отримувати інформацію про порушення антимонопольного законодавства від працівників підприємств, які беруть участь у змові. Чи підходить це Україні?
Дилема Лукашенка. Як Києву реагувати на білоруські протести
Події останнього березневого вік-енду в містах Білорусі поставили перед українською владою дилему: боротися за волю білорусів, йдучи на гучний конфлікт із офіційним Мінськом, чи зберегти прагматичні відносини з президентом Лукашенком?
Економічний фронт проти окупанта: уроки повоєнної Німеччини для України
Німці всіляко підтримували людей на окупованих територіях, що вдалися до пасивного спротиву. Відмова від спротиву була здійснена лише після остаточної економічної руйнації. В українському суспільстві ж превалює думка про відмову від економічних зв'язків з окупованими територіями...
Від імітації до спротиву: нові загрози українській євроінтеграції
Ми підійшли впритул до дуже недоброго процесу: відкритого спротиву європейській інтеграції. Якщо ЄС відбуватиметься "стурбованостями" та "занепокоєнням", тоді сам стане співучасником саботажу євроінтеграційних перетворень в Україні.
(Не)святий Мартін: неймовірна історія головного конкурента Ангели Меркель
Він кинув школу, не здавши іспити, тоді - алкоголізм і депресія. У 1980 році кинув пити і почав працювати як торговець книжками, а потім став мером маленького містечка. Нині Мартін Шульц прямує до того, щоби обійняти посаду Федерального канцлера Німеччини...
З усім світом проти РФ. Три сценарії транзитної суперечки СОТ
Росія намагалася відхилити створення Групи експертів СОТ для розгляду транзитної суперечки з Україною. Але 21 березня таку групу було створено. Ця справа має стати об'єктивною оцінкою РФ як ненадійного та непередбачуваного торговельного партнера для будь-якої країни світу.
Гранти регіональним ЗМІ для висвітлення євроінтеграції: нова хвиля заявок
Проект сприятиме підвищенню обізнаності редакторів ЗМІ, провідних журналістів щодо відносин між ЄС та Україною і щодо процесу реформ, які підтримуються ЄС. Пріоритет надається засобам масової інформації, що функціонують за межами столиці.
Уроки деолігархізації: чому вдалися та чому провалилися зміни у Грузії
Успішне реформування можливе лише за умов радикального розриву з минулим та хоча б тимчасового розриву державно-бізнесових зв’язків. Однак ризик рецидиву залишається високим, оскільки нові посадовці часто переслідують власні корисливі інтереси.
Відкритий лист до Могеріні: реакція ЄС на російську пропаганду – безвідповідально слабка
Ми бачимо постійну політику умиротворення російського агресора з боку Могеріні... Нам кажуть, що насправді немає ніякої дезінформаційної кампанії; що вона не ведеться в наших країнах; що вона не викликає руйнівних наслідків. Ми стикаємося зі сліпотою...
Пільги для електромобілів. Які з них відповідають законодавству ЄС?
У парламенті зареєстровано одразу два законопроекти, які надають суттєві переваги майбутнім власникам електромобілів. Як це співвідноситься з правом ЄС? Чи може призвести до порушень Угоди про асоціацію з Євросоюзом?
Капітуляція "Газпрому". Що означає компроміс в антимонопольній суперечці з ЄС
Право реекспорту слугуватиме для України додатковим запобіжником у випадку остаточного розірвання торгових відносин з РФ. У Києва з’явиться можливість вибору надійного та передбачуваного постачальника природного газу.
Вільна торгівля з Туреччиною. Чому поспіх може зашкодити Україні
Україна та Туреччина вже 10 років не можуть домовитися про умови зони вільної торгівлі. Анкара професійно та наполегливо відстоює максимальний рівень тарифного захисту. Якщо Україна піде на поступки, це зведе в могилу вітчизняного виробника.