Експертна думка

Як непродумана дерегуляція поставила під загрозу український агроекспорт
Будь-яка країна світу, до якої Україна експортує харчові продукти, може відмовитися від такого експорту через відсутність гарантій з боку держави, що українські продукти є безпечними. А відсутність державного контролю для світу дорівнює відсутності гарантій...
Спад експорту товарів до ЄС: об’єктивно і відверто
Зрозуміло, що Україна недостатньо просуває інтереси українських виробників на зовнішніх ринках. Не всі питання потребують значних фінансових ресурсів, а часто йдеться про визначення і зміну пріоритетів, перегрупування ресурсів тощо.
"Позаду сусідів" - чи Україна відстає від Грузії та Молдови у виконанні асоціації
Наразі ми маємо дві громадські платформи, стосунки яких незрозумілі, як незрозумілим є і аналітичний продукт, а маємо створити ще й третій орган... Головне зараз — чітко визначити, хто та за якими принципами буде створювати DAG, аби вона не повторила сумну долю платформи асоціації...
Як сприяти українському агроекспорту до ЄС
Органічна, без вмісту ГМО, дієтична, унікальна за своїми корисними для здоров’я властивостями продукція уже тривалий час має стійкий попит на ринку ЄС. Чому б Україні не перейти в "безконкурентне середовище" та не зосередитися на експорті саме такої продукції, яка може стати нашою візитівкою?
Культурна дипломатія: як це працює у Швеції і не працює в Україні
Відповідь віце-директорки українського інституту в Швеціі на статтю заступника міністра культури з євроінтеграції Андрія Вітренка щодо ідеї Мінкульту про створення Українського інституту.
Право власності на «мозок». Що необхідно змінити Україні
Нова система захисту авторських прав дозволить вимагати в інтернет-сайту або компанії, в якої цей сайт технічно зберігається, протягом 24 годин заблокувати доступ до незаконно розміщених продуктів інтелектуальної праці. Такий механізм – одна з обов'язкових вимог Угоди про асоціацію України та ЄС. Він має запрацювати вже на початку наступного року.
Український погляд на віденські вибори – в очікуванні правих радикалів
Партії зосереджені на взаємних звинуваченнях, вони вказують на недоліки одна одної, використовуючи різні легальні і не цілком провокації. Два епізоди стали буквально анекдотами. У газеті з'явилося рекламне оголошення про оренду штаб-квартири NEOS із реальним номером телефону глави партії...
Культурна дипломатія проти гібридної війни
Нині всі – і влада, і громадянське суспільство, і професійна спільнота – дійшли згоди щодо того, що культура – наш другий фронт. І що бути сильним на цьому фронті – надзвичайно важливо. Часом це важливіше за дипломатичні перемоги або цинічні політичні змагання...
Труднощі перекладу: що треба пам`ятати українському експортеру
Коли пересічний європейський бізнесмен чує "Україна", у нього в голові, образно кажучи, вмикається червона лампочка – "тривожність". Він від початку насторожений. А тому чим більш "екзотично" ви виглядаєте, тим складніше європейському бізнесменові побачити у вас надійного партнера.
Чи підривають Китай та французькі політики режим нерозповсюдження ядерної зброї?
Напад Росії на Україну підриває саму базову логіку Договору 1968 року про нерозповсюдження ядерної зброї. Саме тому китайський уряд, а також деякі провідні французькі політики своєю неоднозначною оцінкою дій Росії фактично допомагають Кремлю підривати режим нерозповсюдження.
Тарифна лібералізація торгівлі з ЄС - відповіді на три головних питання
Ринок ЄС є одним з найбільш захищених у світі із складною структурою ставок увізного мита, наявністю великої кількості специфічних та комбінованих ставок увізного мита, а також системою вхідних цін. А отже - експортер часто не знає, коли відбудеться зменшення мит або які мита збережуться. Спробуємо відповісти на ключові питання.
Фейсбук програв у Європейському суді справедливості
Європейський суд поновив повноваження членів ЄС з контролю за персональними даними. Тепер для того, щоб отримати дані про користувачів з Німеччини, Фейсбуку доведеться виконувати вимоги німецького права, з Англії - англійського... Під ударом опинилися всі компанії, які передають персональні дані в США.
"Європейська правда" виходить в офлайн. З лекціями щодо НАТО
«Європейська правда» та Національний музей історії України розпочинають спільну програму публічних лекцій на тему «НАТО та Україна – від історії до майбутнього». Перша зустріч за участю посла Литви Марюса Януконіса – вже цієї суботи!
Як стати європейським містом? Питання, що не обговорюють в Україні
Навіть напередодні місцевих виборів в Україні немає дискусії про систему забезпечення прав і потреб жителів міст. Це те, що робить міста ЄС комфортними для життя і чого так не вистачає Україні. Найбільше дивує те, що подібного запиту з боку українського суспільства поки що не помітно.
Рік виконання Угоди про асоціацію: що зроблено у сфері охорони довкілля
Зміни очікують країну і у сфері поводження з відходами, яка на даний момент є більш ніж проблематичною для України. Дуже важливим є введення європейського принципу "забруднювач платить" та розширеної відповідальності виробника, що передбачає відповідальність останнього за весь життєвий цикл продукції.
Падіння у давоському рейтингу – #зрада чи ні
У рейтингу, який розраховується Всесвітнім економічним форумом у Давосі, наша країна впала на три позиції – з 76-го на 79-те місце. Тепер наші найближчі сусіди за рівнем конкурентоздатності – Гватемала і Таджикистан. Чи не час кричати #зрада? Чи Україна протягом багатьох років консервувала численні проблеми, вирішувати які доводиться зараз?
Україна і Німеччина: перспективи співпраці та партнерства
У 2015 році Німеччина виділяє Україні загалом близько 700 млн євро у вигляді кредитів і грантів. Це один з найбільших пакетів співробітництва з усіх тих, що Німеччина взагалі має з іншими країнами. Однак разом з підтримкою реформ ми прагнемо і до зближення наших суспільств.
Енергетична дипломатія: чому Україні слід навчитися у ЄС
Енергетичний фактор Москва активно використовує для досягнення своїх геополітичних цілей. У відповідь в експертному співтоваристві країн Євросоюзу дискутують щодо перспектив створення Єдиного Енергетичного Союзу, де у фокус дискусії поставлені політичні й економічні аспекти такого об'єднання.
Як допомогти українським експортерам: досвід Італії
Наступним етапом нашого проекту стане відкриття в Італії першого постійно діючого шоу-руму української продукції з безкоштовним її експозиціонуванням... Я дуже сподіваюсь, що ентузіазм, з яким італійські колеги взялися за виконання проекту, протримається якомога довше...
Єврокомісія vs Газпром. Велика антимонопольна війна
З листопада 2014 року розслідування ЄС щодо "Газпрому" активізувалося. Єврокомісар з питань конкуренції Маргрете Вестагер займає досить жорстку позицію щодо мирного врегулювання будь-яких подібних суперечок... Якщо мирова угода все ж відбудеться, варто очікувати, що "Газпром" в обмін на зняття штрафів відмовиться від політики ізоляції ринків.