Експертна думка

Новий механізм підтримки українських експортерів
Наша мета – забезпечити прямий і ефективний механізм допомоги українському бізнесу з боку МЗС на закордонних ринках. Нові веб-ресурси не лише забезпечать прямий зв'язок бізнесу та урядовців, а й зроблять допомогу українським експортерам з боку дипмісій ефективнішою.
Що заважає великому українському бізнесу вийти на нові ринки
У більшості українських компаній – дуже централізований процес прийняття рішень, зав'язаний на одній людині – генеральному директорі і/або власнику. Така одноосібна влада найчастіше поєднується з обмеженими знаннями про роботу глобальних ринків і небажанням делегувати повноваження.
Конкурс для журналістів: Європа починається з твого міста
"Європейська правда" оголошує конкурс для українських регіональних журналістів, що висвітлюють або мають намір висвітлювати питання євроінтеграції, впровадження європейських стандартів та поваги до європейських цінностей..
Свобода слова: все ще передумова демократії?
Конференція Ради Європи обговорить такі ключові теми: вільна і плюралістична суспільна дискусія - передумова демократії; як створити сприятливе середовище; свобода "образити, шокувати або непокоїти": де ми знаходимося?
Вихід на нові ринки. 5 ключових моделей
Помилка багатьох експортерів-початківців – у неадекватній оцінці власних можливостей, що призводить до вибору неправильної стратегії. Від обраної стратегії залежать масштаб і характер підготовчої роботи для забезпечення присутності на цільовому ринку.
Торгівля з ЄС без міфів. Розвіюємо стереотипи
Асоціація з ЄС здатна стати стимулом для економічного зростання в Україні. Однак нові можливості можуть і не реалізуватися, якщо Україна не дотримуватиметься своїх зобов'язань і, таким чином, не відповідатиме критеріям для подальших кроків на шляху євроінтеграції.
Коаліція дала тріщину. Що буде з євроінтеграцією за нових умов?
Найближчі півроку законотворча робота в Раді проходитиме важко, хаотично і з присмаком передвиборчого популізму. Водночас завдань і вимог до депутатів більш ніж достатньо – треба встигнути підготувати нашу економіку до повноцінного запуску Зони вільної торгівлі з ЄС.
Підтримка експортерів посольствами: чиєї допомоги не вистачає уряду?
Проблематика експортної підтримки тільки-но почала вимальовуватися у всій своїй складності і багатогранності. При цьому ані на рівні держави, ані урядом та окремими міністерствами, ані навіть суспільством досі не усвідомлене її глибинне значення.
Не тільки Європа. Український агробізнес відкриває Ізраїль
Перехід на стандарти якості ЄС відкриває перед українськими аграріями і інші ринки. Відтепер ізраїльські споживачі спробують на смак і курячі яйця з України. Це означає, що вітчизняна система контролю якості та безпечності відповідає міжнародним вимогам та нормам.
Участь українців у держзакупівлях ЄС: складно, але можливо
Угода про вільну торгівлю з ЄС надає українському бізнесу значні шанси та можливості в отриманні доступу до одного з найбільших у світі ринків державних закупівель.Однак для цього необхідно заздалегідь провести детальний аналіз законодавства з державних закупівель відповідної країни, бути готовим до мовних бар’єрів, а також до високого рівня конкуренції.
Росія погрожує ембарго. Що робить уряд?
Частка Росії у загальному експорті української продукції не перевищує 2%. Проте деякі види продукції ми все ще експортуємо до Росії. Це м’ясо та субпродукти, кондитерські вироби, плодоовочева продукція, цукор. Як уряд може допомогти українським підприємствам, що експортують продукцію до РФ?
Пенсійна "контрреформа" у Польщі. Чим вона загрожує Україні
Відмова від пенсійної реформи матиме вкрай негативний вплив на довгострокові перспективи польської економіки. Отримавши проблеми в економіці, Польща буде змушена зменшити свою зовнішню політичну активність. Далеко не факт, що через п’ять років її допомога буде нам менш актуальна, ніж зараз.
Як не порушити нові правила Шенгену: рекомендації дипломатів
Якщо за минулі півроку у вас було декілька віз, нехай навіть виданих різними країнами Шенгену (і не лише мультивізи, але також одноразові), вони так само беруться до розрахунку... Інакше ви маєте отримувати дозвіл на тимчасове чи постійне проживання. А це – зовсім інша процедура...
Девальвація юаня. Китай взяв в заручники світову економіку
Девальвація юаня – тривожний сигнал, насамперед для Європейського союзу і США. Китай дедалі наполегливіше дає зрозуміти світові, що в економіці країни є системні проблеми і вирішувати ці проблеми в майбутньому, ймовірно, доведеться всім світом.
Україна стала пріоритетною державою для British Council. Що це означає?
Раніше нам на запити прямо пояснювали - Україна, не є пріоритетною державою. Що ж змінилося? Очевидно, що політика. Велика політика. Тепер нам допомагають - хто зброєю, хто економічно, хто в гуманітарному плані...
Що має зробити уряд для отримання кредитів ЄС
Лише запровадивши необхідні зміни в економіці, ми зможемо отримати другий, а згодом – і третій транш фінансової підтримки ЄС. І для наших громадян це буде чітким сигналом: уряд дійсно значно просунувся в оздоровленні економіки, і позитивний ефект від цих змін невдовзі відчуватиме кожен.
Як вдалося врятувати євроінтеграційний закон, або Мінфін не без гріха
Ще два тижні тому гадалося, що закон про ідентифікацію та реєстрацію тварин буде ветовано. Уникнути цього дозволили лише екстраординарні зусилля десятків людей: представників Єврокомісії, народних депутатів, експертів і навіть самої пані Яресько, у якої виявилося достатньо мужності визнати помилку.
Анджей Дуда та польська зовнішня політика: не варто чекати негативу
Лунають закиди про те, що відносини Польщі та Німеччини погіршаться після зміни влади; та насправді новий уряд і президент Дуда не можуть бути одночасно і "проамериканськими", і "упередженими до німців". Польща може підтримати Київ, виключно співпрацюючи з Берліном...
Антитютюнова політика ЄС: яких акцизів чекати Україні
Країни ЄС не затягують з підвищенням ставок акцизу до останнього, а завчасно збільшують їх, бо це вигідно для здоров’я громадян та державного бюджету... Для України таке підвищення має бути досить стрімким, до 30% на рік протягом кількох років поспіль.
Мавпочка та рейтинги. Як РФ оберігає держкомпанії від дії санкцій
Російському "держрейтингу" доведеться домагатися визнання в основних фінансових столицях, тобто в Лондоні, Франкфурті, Нью-Йорку, Токіо. Навряд чи російський "держрейтинг" радо зустрінуть, особливо після заяви Путіна, що він створюється заради обходу санкцій.