Експертна думка

Чи загрожує Україні втрата газового транзиту?
Європа зможе впоратися і без російського газу, хоча це буде досить складно. Саме це унеможливлює успіх російського шантажу. Однак якщо імпорт сланцевого газу стане недоступним, то Європа буде поступливішою. Тому Україні треба бути готовою до припинення російського транзиту.
Як Україні перемогти Росію: шість головних кроків
Мета Росії – підпорядкувати собі український уряд або замінити його повністю контрольованим. Щоб здобути перемогу, Україна повинна переконати Росію в тому, що вона остаточно і безповоротно пішла "на Захід". Водночас Україна має працювати над створенням стимулів для Росії припинити конфлікт.
Черговий політичний пат
Зимова сесія ПАРЄ стане показником того, наскільки Росія реально має намір повернутися до правил міжнародного права, хоча б у перспективі.
10 підстав замислитися про нову монетарну політику ЄС
Вже найближчим часом український експорт може зіткнутися з новими труднощами, пов'язаними з ослабленням євро щодо долара США. Водночас в Європі може виявитися більше "гарячих грошей", яким намагатимуться знайти застосування за її межами, і ми могли би поборотися за цей ресурс.
Як працює євроінтеграція і що вона дає аграріям?
2014 року за більшістю квот на експорт до ЄС українські сільгоспвиробники не змогли продати жодної тонни. Це і є ілюстрацією того, як аграрії користуються можливостями, які дає їм асоціація з Євросоюзом.
"Газпром" пішов ва-банк. Якою буде відповідь України та ЄС?
Останні заяви "Газпрому" – це великий виклик для "Нафтогазу" та для української влади в цілому. Тим більше, що "Газпром" недвозначно дав зрозуміти, що має намір створювати умови, за яких Україна не зможе забезпечити транзит газу до Європи.
Свобода слова і релігія – не перейти межу
Думка про те, що будь-який конфлікт релігії та свободи слова має вирішуватися на користь останньої – досить спірна. Практика Європейського суду з прав людини знає протилежні приклади. ЄСПЛ допускає обмеження свободи слова в образливих для вірян ситуаціях...
Меритократія – європейська цінність, про яку забувають в Україні
В українських держкомпаніях і держструктурах призначення відбуваються не на засадах знань і досвіду. Головне – родинні та/або політичні зв'язки, фінансова взаємозалежність... Система закрита. Свої місця – тільки для своїх людей...
Триває конкурс соціальної відеореклами про євроінтеграцію
Фестиваль соціальної відеореклами Molodiya festival спільно з проектом "Сильніші разом!" оголошують конкурс на найкращу соціальну рекламу на тему євроінтеграції. Для переможців передбачений призовий фонд...
Міфи СОТ та загрози платіжному балансу України
Обмеження імпорту, які застосовуються Україною, не повинні перевищувати рівень, необхідний для того, щоб відвернути неминучу загрозу суттєвого скорочення грошових резервів чи зупинити таке скорочення. При цьому визначення того, яке скорочення грошових резервів слід вважати суттєвим, належить до компетенції МВФ.
Митний самостріл. Київ провокує масштабний конфлікт у СОТ
Судячи з пояснювальних записок, зобов'язання України як держави-члена СОТ були проігноровані Кабміном. Таке порушення міжнародно-правових зобов'язань може призвести до сумних наслідків – застосування зустрічних санкцій країнами-членами СОТ.
Що треба змінити у вашій бізнес-моделі для роботи з ЄС - 5 простих порад
Німці жартують, що коли на переговорах бізнесмен з України показує тобі гарну цікаву річ, ти ніколи не знаєш, чи є у нього ще хоча б одна така сама і чи побачиш ти цього хлопця наступного разу. Ми концентруємося на разових угодах, а в ЄС віддають перевагу довгостроковим відносинам.
Нова тютюнова війна. На чийому боці Україна?
Український уряд і далі захищає інтереси тютюнових корпорацій. Продовжуючи торговельну суперечку з Австралією, Мінекономрозвитку України чинить тиск і на сусідню Молдову. Його мета – затримати проходження законопроекту про зниження споживання тютюнових виробів, підготовленого в рамках імплементації Угоди про асоціацію з ЄС.
Урядовий законопроект торпедує безмитну торгівлю з Євросоюзом
Єврокомісія буде вимушена застосувати статтю 4 Регламенту № 374/2014 і тимчасово призупинити преференції для України аж до кінця 2015 року... Пропонуючи новий імпортний збір, уряд засвідчує повне нерозуміння логіки сучасної міжнародної торгівлі, а також ставить партнерів України в ЄС у вкрай незручне становище...
Салат "Конкурентоздатність": швейцарський рецепт для України
Конкурентоздатність альпійської республіки базується на концепті "Made in". Україна має відповісти на питання: із чим вона хоче асоціюватися? Чи зерно і метал є тим, з чим має ототожнюватися "Made in Ukraine"?
Розумне витрачання. Яких змін чекає українська система держзакупівель?
Необхідно, аби держзакупівлі проводились добре підготовленими фахівцями, які б несли повну відповідальність за ефективність і результативність своїх рішень. Це набагато ефективніше, ніж робота тендерних комітетів, які є основними фігурантами в українському процесі державних закупівель сьогодні.
Інертний рух до ЄС вичерпався. Тепер доведеться докладати зусиль
Поки процес євроінтеграції нагадує мені броунівський рух. Кожен виробник сам собі торує шлях до Європи. Це неправильно, адже процедури стандартизації, сертифікації, пошуку партнерів є надзвичайно складними, на початковому етапі український бізнес розраховує й на допомогу досвідчених європейських партнерів.
Судові реформи: європейський досвід та українські реалії
Люстраційна політика східноєвропейських країн була більше спрямована на виявлення правди, аніж на покарання окремих людей. Вони вважали, що побудова демократичного режиму є неможливою без якнайповнішого викриття порушень прав громадян, скоєних представниками старого режиму.
Ким був для України Андреас Шоккенхофф
Андреас Шоккенхофф був тим політиком, який відкрито засуджував незаконну анексію Криму та загалом російську агресивну політику щодо України. Він виступав за запровадження подальших обмежувальних заходів проти Москви, а також за необхідність надати Україні перспективи членства в ЄС.
Тінь Фірташа, або Хто блокує створення громадського органу асоціації?
Проблеми з виконанням Угоди про асоціацію з’являються на несподіваних напрямах. Черговий виклик прийшов з Брюсселю... На думку європейського комітету, очолюване Фірташем об’єднання має отримати автоматичну більшість у Платформі громадянського суспільства - уставному органі асоціації...