Колонки

Кого покарає Міжнародний кримінальний суд? Міфи та реалії звіту щодо України
Демарш РФ мало що змінює. Міжнародний кримінальний суд зберігає свою юрисдикцію щодо подій в Україні, зокрема щодо злочинів, вчинених не лише нашими громадянами, а й будь-якими іноземцями, зокрема з країн, які у Римському статуті участі не беруть.
Євроінтеграція у Раді: від фінансових послуг до проїзду в міському транспорті
Цього тижня парламент має розглянути декілька законопроектів, які посилюють гарантії споживачів фінансових послуг, стосуються роботи майбутнього Експортно-кредитного агентства, а також сфери транспортних перевезень.
Трамп та його команда. Хто відповідатиме за "українське питання"
Логічно припустити, що куратором українського питання знову стане віце-президент. Цього разу – це колишній губернатор Індіани Майк Пенс, політик, який назвав під час дебатів Володимира Путіна "маленьким та агресивним".
OPAL доведе до суду. Чи зможе Україна оскаржити рішення Єврокомісії
Україна вперше готується оскаржити рішення Єврокомісії, посилаючись на порушення норм Угоди про асоціацію. Оскаржити вигідне для "Газпрому" рішення Києву вдасться, лише позиціонуючи себе як надійного транзитера газу.
Що чекає на світову економіку за "доби Трампа"
Фінансовий стимул Трампа включає в себе зниження податків, які діють в інтересах більш заможних громадян, ніж в інтересах тих, хто по факту і голосував за нього... З часом це залишить виборців незадоволеними, змушуючи Трампа кидати виклик своїй партії.
Як Україні налагодити співпрацю з новим президентом США
Інститут світової політики розробив рекомендації щодо перших кроків, які необхідно зробити Києву на американському напрямку. До підготовки документа було залучено колишніх послів США в Україні Джона Гербста та Стівена Пайфера.
Ціна нещирості. Чому американські вибори можуть навчити Україну
Вибори в США показали, що коли політики навчилися говорити красиві порожні слова і роздувати імідж, виборцю нелегко відрізнити брутальність від чистоти душевного пориву. Цей феномен добре помітний і в Україні (рос.)
Популісти на марші. Що принесло перемогу Дональду Трампу
Вибори виявилися справжнім випробуванням для Америки, яка стала майданчиком для масштабного експерименту, як популізм відповідатиме на запити суспільства. Враховуючи, що не за горами вибори лідерів Німеччини і Франції, це може стати дуже небезпечним прецедентом.
Перемога Трампа: чи залишаться США ключовим західним союзником?
У Варшаві відмовилися від культивованої десятиліттями політики безумовної підтримки України - хоча багатьом здавалося, що цього просто не може бути. Треба бути готовими, що подібне станеться з боку Вашингтона. Або, принаймні, зазнає суттєвих трансформацій.
Вільна торгівля з Китаєм. П'ять плюсів і один великий мінус для України
Стосовно Китаю ми не будемо мати справу з жорстким захистом місцевого харчового ринку, з чим ми стикалися під час аналогічних переговорів з ЄС, Канадою або іншими країнами. Китай навіть сам зацікавлений в українських продуктах.
Квоти і не тільки: де Україна може наростити експорт до ЄС
Збільшення квот дає гарну можливість наростити обсяги торгівлі з ЄС додатково майже на $200 млн на рік. При цьому ми маємо низку тарифних квот, які ще не були заповнені експортерами. Ключове питання - де ми можемо збільшити експорт до ЄС?
Як вийти на ринки ЄС? Онлайн-освіта для експортерів
Запускаємо проект зі створення інновативного інформаційного продукту – онлайн-курсу для українських експортерів з акцентом на ринки ЄС. Перші два тижні курсу вже готові і розміщуються на навчальній платформі EdEra.
Секрет "успіху" та рецепт поразки Путіна
Путін наче кидає Європейському Союзу виклик, пропонуючи або протидіяти йому, або замовкнути та заробляти на торгівлі з Росією. Для вибору першого шляху політикам Старого Світу потрібні політична воля та впевненість у власних перспективах.
Піти не можна лишитися. Як Британії заблокували вихід з ЄС
А якщо парламент взагалі не зможе ухвалити рішення про Brexit? Патова ситуація означатиме перевибори у 2017 році. Інша проблема – необхідність виключити право ЄС з англійського правового поля до початку Brexit.
Експертна спільнота звернулася до країн ЄС: безвізові зобов’язання мають бути виконані
Україна запровадила одну з найбільш прогресивних систем розкриття інформації про статки державних службовців та політиків у світі... Саме тому ми закликаємо ЄС невідкладно запустити процедуру тріалогу щодо рішення про скасування віз.
Небезпечна простота. Чому Україна ризикує загубити реформу "теплих кредитів"
Успіх реформи енергозбереження в Польщі та Угорщині пов'язаний з контролем - відшкодування частини кредиту проводилось лише у разі зниження витрат на опалення будинку. У нас же реформа може перетворитися в чергову бюджетну діру.
Негостинний Лондон: Британія готується арештовувати майно корупціонерів з України. І не лише
В Англії очікується по-справжньому проривна реформа у сфері боротьби з корупцією. Новий механізм дозволить арештувати сотні об'єктів нерухомості, які іноземці придбали в Англії за рахунок доходів незрозумілого походження.
Пільги для індустріальних парків. Чому вони можуть призвести до проблем в експортерів
Для тих, хто мріє про ці пільги, мораль проста – західні держави підступні і не дають нам розвиватись. Адже індустріальні парки існують в ЄС. Але умови надання ними податкових пільг відповідають вимогам СОТ - і це різниця з Україною.
Нестерпна легкість експорту. Що гальмує Україну в рейтингу Doing Business
Щодо легкості міжнародної торгівлі був зафіксований найбільший регрес. І в цьому рейтингу країни, з якими ми могли б конкурувати за залучення інвестицій, часто є світовими лідерами.
Рада не хоче прибирати сміття. Як врятувати реформу поводження з відходами
Наразі у Верховній раді зареєстровано 17 законопроектів, що стосуються поводження з відходами. Жоден з них комплексно не вирішує проблему виконання Україною зобов'язань згідно Угоди про асоціацію.