Колонки

Транзитна війна України та РФ. Чи існує юридичний вихід
Україна планує вирішувати питання порушення Росією принципу свободи транзиту в рамках СОТ. На жаль, зазначений шлях вирішення не призведе до швидких позитивних наслідків для України, оскільки процедури СОТ – тривалі та бюрократичні.
Нотатки з Мюнхена: пане Порошенко, Україна – не Сирія
Порівнювати Сирію та Україну в цьому сенсі – це давати козирі в руки російської пропаганди. Адже хибна теза один в один збігається з тією, яку просуває Москва – мовляв, конфлікти в Сирії та Україні є схожими за причинами...
Блокада транзиту як "годівниця для тролів". Чи не підставила себе Україна перед СОТ?
Своїм рішенням щодо вантажівок ми дали поживу тролям російської дипломатії, порушивши головне правило – не годувати тролів, особливо товстих. І чомусь мало сумнівів, що 24 лютого на Генеральній раді СОТ ми почуємо багато цікавих виступів про Україну.
Ідеї з Ради: великий безвізовий пакет, банкрутство та дешеві автомобілі
Наразі на розгляд депутатів винесуть ключові закони, необхідні для отримання безвізового режиму із країнами ЄС, а також законопроекти, що можуть вплинути на життя багатьох українців: базовий законопроект "Про страхування", зменшення акцизу на імпортні авто, а також умови здійснення банкрутства.
Усі відтінки енергомодернізації. Чому не кожен європейський досвід підійде Україні
В ЄС немає єдиної моделі державної підтримки енергомодернізації – хоча політика зниження споживання енергоресурсів обов'язкова для всіх його членів. Успіх таких реформ залежав від того, хто займався цією модернізацією – самі мешканці або чиновники... Однак в Україні поки що хочуть копіювати гіршу модель.
Аргументи на користь Nord Stream-2. Де збрехав "Газпром"
"Газпром" заявив, що очікує на подальше зростання поставок в Європу і в наступні два роки. Ці розрахунки стали ключовим елементом нової інформаційної кампанії росіян, які доводять ЄС необхідність будівництва Nord Stream-2. Та чи змістовні такі аргументи?
6 причин зростання курсу євро
Поки що загальна думка така: ситуація на ринку залишається невизначеною. Однак і тут можна побачити, що причин для зміцнення набагато більше у європейської валюти, ніж у американської... Найбільший ризик для євро випливає із самої суті цієї валюти як грошей для інтеграційного об'єднання…
Як зміна клімату змінює ринок праці. Приклад Німеччини
Нема німця, який би не знав, що таке зміна клімату. Навіть у гумористичних програмах німців розігрували, міряючи рівень виділення CO2 ялинковими гірляндами.
2015-й – вдалий рік для Європи. Справжні проблеми попереду
2015 рік може виявитися просто дарунком небес – тривожним дзвінком для європейських народів і політиків, щоб підготуватися до ще більшої міграції, яка рано чи пізно відбудеться. Цифри свідчать – уникнути цього вже не вдасться. Та чи почують в Європі цей дзвінок?
Реформа сфери захисту споживачів. Чи готові ми до євростандартів
Стандарти ЄС – це відсутність спонтанних та необґрунтованих перевірок виробника. Водночас при цьому діє чітка система правил, якими він має керуватись... Нова держслужба працюватиме саме в такій системі координат - коли не всі негативні явища приборкано, а нові позитивні віяння ще не прижилися й не стали стандартом для громадян та чиновників.
Євроскептикам на замітку. Що нам насправді дала вільна торгівля з ЄС
Поки уряд обіцяє потік інвестицій в агросектор, ЄС створив умови, що дозволили українському АПК зекономити за рік 280 млн євро... Наші агровиробники поставили в рамках квот продукції, на продаж якої за звичайного експорту необхідно було б сплатити 220 млн євро мита.
Записки з Берліна. Україна програє війну: інформаційну чи трансформаційну?
Україні треба засвоїти один урок: досягнення необхідно комунікувати. Брак інформації про зміни в електронних державних закупівлях, дерегуляції, реформуванні поліції радше створює враження, що нового в країні практично не спостерігається...
5 міфів щодо європейських квот
Перед тим, як Угода про асоціацію набула чинності, українські експортери до ЄС мали сплачувати мито вже від першої експортованої тонни. Тобто навіть попри те, що квота встановлює певні межі для певних товарів, вона насправді відкриває для них ринок, а не вводить додаткові обмеження.
"Європейці, пробудіться!" – відкрите звернення французьких експертів щодо України
Для нормалізації відносин між Євросоюзом та РФ обов’язково потрібно буде досягти покращення ситуації всередині Україні, а не її роздратованого уникання. Безумовне ж скасування санкцій дискредитує зовнішню політику Європи...
Віртуальний реверс російського газу: що ухвалила Рада і що лишилося зробити
Віртуальний реверс – це додаткові потужності обсягом 60-70 млрд кубометрів на рік. Тобто якщо раніше нас із газовим ринком Європи пов'язувало кілька стежок, а минулого року ми збудували нову дорогу з однією смугою, то віртуальний реверс розблокує для нас чотири автобани.
Роздача грошей у Швейцарії – популізм чи практичний розрахунок?
Щоб реалізувати цю ідею, швейцарцям треба підвищити податок на споживання до 50% або збільшити держпозики. Дивно, але у такій химерній ідеї може бути зацікавлений і Центробанк: такі заходи, швидше за все, призведуть до девальвації франка, стимулюючи економіку країни.
Нідерландський референдум та ЛГБТ в Україні – коли права стають вагомими
Навряд чи політики реально переймаються проблемами прав меншин – швидше, вони зрозуміли, що з євроінтеграційного потягу неможливо викинути ЛГБТ, інакше цей потяг просто не пройде контроль на кордоні з ЄС...
Чому Україна і надалі програватиме боротьбу за інвестиції та як це змінити
Серед європейських країн Україна має найгірші показники. Навіть тоталітарна Росія має трохи кращі позиції... Індекс економічної свободи і динаміка в ньому дозволяють зрозуміти майбутнє нашої країни. Якщо ми роками борсаємось на одному й тому ж рівні, це означає, що ніяких економічних проривів в нас немає і не буде.
Ідеї з Ради: коли "європейських" проектів стало більше, ніж "антиєвропейських"
До вашої уваги – і позитивні, і негативні приклади законів, які депутати голосуватимуть цього тижня. Причому цього разу позитивних прикладів – більше. Серед них – два фінансових документи, які стосуються інвесторів та позичальників...
Судочинство по-європейськи. Як зробити українські суди незалежними
У більшості європейських країн існують суддівські ради як основні та єдині органи суддівської автономії. Закріплення потужної суддівської ради в законодавстві держави поступово стало невід'ємною ознакою сучасної незалежної судової влади, значною мірою завдяки відповідним рекомендаціям та нагляду з боку Ради Європи.