Колонки

Чим небезпечна відмова РФ виконувати рішення міжнародних судів
Конституційний суд РФ отримав право визнавати неможливим виконання в Росії рішень міжнародних судів. Теоретично відмова від виконання рішень Європейського суду може призвести до позбавлення РФ права на представництво у Раді Європи. Однак що буде, якщо російська влада не буде прямо відмовлятися від виконання зобов'язань?
Єврокомісія опублікувала шість російських міфів про вільну торгівлю Україна-ЄС
Після завершення безрезультатних переговорів щодо ЗВТ Єврокомісія опублікувала список міфів у риториці російської влади про зону вільної торгівлі між Євросоюзом і Україною. Ці міфи взяті з реальних вимог уряду РФ, які звучали під час тристоронніх консультацій...
Чому Україна – не Грузія? "Безвізовий" приклад
Календар наступних подій щодо безвізового, до речі, зрозумілий Грузії так само, як і нам. Але у грузинів немає бажання голосити "зрада-зрада" замість щирої радості. То чому ж це бажання є таким звичним для нас? Україні чомусь "увесь світ винен". І йдеться, звісно, не лише про безвізовий...
СОТ змінює правила. Що це означає для України
Держави, що давно стали членами СОТ, активно надають субсидії при експорті. Це, звичайно, призводить до перекосу на глобальному ринку і робить нашу продукцію менш привабливою. Тепер це рішення скасоване. Нових субсидій не буде. І це принципова перемога для України.
Ідеї з Ради. Небезпеки пленарного тижня: платні дороги, сміття та захист майна
Напередодні кожного пленарного тижня експерти ПЕГ аналізуватимуть, чи відповідають законопроекти, що їх планується внести на розгляд "під купол", Угоді про асоціацію. Адже не можна інтегруватися і виконати Угоду, нехтуючи нормами європейського законодавства.
Врятувати валютного позичальника. Проблема, знайома і ЄС
Польща чи Хорватія можуть собі дозволити такий крок, оскільки побудували функціонуючу судову систему з практичним, а не декларативним захистом прав кредитора. Умовний західний банк, працюючи в Польщі, може розраховувати повернути собі заставу за виданим кредитом. А в Україні?
Позитивний звіт ще не означає скасування віз, вимоги ЄС залишаються
Україні залишилося виконати ще 5 пунктів у сфері боротьби з корупцією. Тільки за умови та після виконання цих пунктів владою у першому кварталі 2016 року Україна матиме шанс предметно, а не на папері, говорити про повну готовність до безвізового режиму.
Від іспанської Галісії до України: шукаємо взірець земельної реформи
Багато елементів системи земельних відносин у Галісії може бути взято за зразок та імплементовано в Україні. Зокрема, іспанська онлайн-платформа Сітегал може стати прикладом забезпечення публічності та прозорості формування та функціонування ринку земель.
Чесно про НАЗК, або де блокується безвізовий режим
Можливо, я б не описував всю цю історію, якби через неї Україна знову не опинилася в ситуації, коли надання безвізового режиму може бути поставлене під сумнів. Тепер у європейців є чудовий формальний привід перенести терміни скасування віз...
"Європа починається з твого міста" – конкурс, що став справжнім успіхом
Що пишуть про євроінтеграцію регіональні ЗМІ? І чи достатньо компетентні в цій темі місцеві журналісти? Цими питаннями задалася ЄвроПравда, вирішивши за підтримки ЄС та Ради Європи провести конкурс для журналістів регіональних ЗМІ "Європа починається з твого міста".
Як Словаччина заощадила на газі: поради, які ігнорували в Україні
Підвищення тарифів саме по собі не є реформою... Досвід Словаччини показує, що багато заходів можуть дуже швидко і дешево поліпшити ефективність споживання енергії та водночас підвищити комфорт для мешканців будинків...
Поговоримо про НАТО! Третя offline-зустріч від ЄвроПравди
Цього разу ми говоритимемо на тему "НАТО змінюється: можливості та виклики для України", а гостем стане Девід Крамер, екс-президент Freedom House та екс-посадовець Держдепу США, що відповідав за стосунки з Україною та Росією. Він готовий відповісти на ваші питання!
Дипломатичний дисонанс Київ–Варшава. Як він вплине на візит президента Польщі до України?
Яким насправді виявиться візит до України, що розпочнеться в понеділок? Чи зможе він претендувати на звання історичного? Щоб відповісти, треба згадати, що Київ зробив для польсько-українського партнерства. Точніше, що пообіцяв, але не зробив...
Чи є коректною заміна постпреда в ООН Сергеєва на Єльченка?
Факт є фактом, Юрій Сергеєв побив усі рекорди щодо тривалості перебування за кордоном. Тому не потрібно шукати сенсацій там, де їх немає... Якщо Сергеєв для багатьох українців став "Містером ООН", то Володимир Єльченко таким "Містером ООН" вже давно був...
Чи не переборщив Кремль? Наслідки турецької кризи для стабільності путінського режиму
Вага Туреччини на міжнародній арені набагато вища, ніж усіх тих країн, з якими Росія конфліктувала раніше – Молдови, України чи Грузії... Зростання напруженості у російсько-турецьких відносинах може – разом з низкою інших проблем – стати початком кінця путінської системи в Росії...
Вільна торгівля ЄС та Канади. Який в цьому інтерес України
Регуляторне співробітництво ЄС та Канади за Угодою СЕТА має пряме відношення до України. У силу зобов’язань щодо гармонізації національного законодавства Україна фактично "імпортує" регуляторні стандарти ЄС... У разі ж потенційного пом’якшення регуляторних вимог з боку Канади спроститься вихід українських компаній на ринок по той бік Атлантики.
"Індекс щастя" як мета роботи урядів: що обговорювалося в Європарламенті
Питання загальнолюдських (а не національних, регіональних, класових/стратових, гендерних чи інших вузькосегментованих) цінностей та інтересів вкрай рідко всерйоз обговорюють в Україні. На відміну, між іншим, від Європи, куди ми так прагнемо.
Потрібен нам берег турецький. Що Київ отримає від співпраці з Анкарою
Найперспективнішим проектом можна було б назвати будівництво газопроводів для транспортування іранського газу через територію Туреччини в Україну і далі в Західну Європу. В цьому проекті в найближчі 5-10 років будуть зацікавлені в ЄС, оскільки він створить реальну конкуренцію на газовому ринку Європи.
Чи виправдана критика експертами урядового "паспортного" закону
Заступник голови Центру політико-правових реформ Віктор Тимощук у статті на "Європейській правді" вкотре надав неправдиві відомості та перекручення законодавчих норм щодо роботи Державного підприємства "Документ". Ми маємо право на відповідь...
Гра з нульовою сумою: в чому помилився Кремль
Продовжуючи війну в Україні, Кремль підриває власну платоспроможність, одночасно збільшуючи запити своїх союзників, які ще залишилися.... Нинішні українсько-російські відносини перебувають у стадії гри з нульовою сумою, де панує повна недовіра, а виграш однієї сторони дорівнює програшу іншої.