Колонки

Гримаси міжнародного сприйняття України
Навіть безперечні й авторитетні лідери думок світового масштабу не до кінця розуміють, що являє собою наша країна і що зараз відбувається на нашій території. Навіть якщо вони підтримують Україну, просто довіряючи нам апріорі, досить складно бути адвокатами бренду нашої країни, якщо не бути достатньо поінформованим.
Україна на зовнішніх аграрних ринках. Як компенсувати втрату ринку РФ
Навіть за несприятливих світових цін українські аграрії поступово розширюють ринки збуту, компенсуючи втрату ринку РФ. І що особливо надихає – посилюють свою присутність на внутрішньому ринку. Саме тому є всі підстави сподіватися, що статистика наступних місяців виявиться більш оптимістичною.
Публічна дипломатія – нова зброя України в умовах гібридної війни
Сьогодні ми не вигадуємо велосипед. Ми просто намагаємося швидко крутити його педалі. Ми беремо найкращі практики, іноді брутально їх копіпейстимо в нашу реальність, тому що нам потрібні не лише стратегії, а й швидкі перемоги...
Новий погляд на реформу судоустрою: чи будуть в Україні приватні судові виконавці?
В Україні зараз біля 3 мільйонів невиконаних судових рішень. Вирішити цю проблему може перехід на поширену в Європі модель приватних судових виконавців. Українські громадяни вперше отримають вибір, кому довірити свої справи – державному чи приватному виконавцю.
Час для Канади ввести безвізовий режим для українців
У світлі нещодавнього підписання канадсько-української угоди про вільну торгівлю (CUFTA) двосторонні відносини потенційно можуть принести суттєві здобутки для бізнес-спільнот обох країн. Тому, з метою сприяння економічному зростанню й потенціалу CUFTA, Канада має скасувати візові вимоги для українських громадян.
Грецький урок популізму
Чи піде новий грецький уряд колишнім курсом? Імідж "борця за народ" робить політику опору реформам безальтернативною – якщо навіть не у форматі відкритої боротьби, програної кілька місяців тому, то хоча б використовуючи тактику "дрібного фолу". А отже, оздоровлення грецької економіки відкладено на невизначений термін.
Українська черга в Європу
Якою б довгою не була ця черга, в ній завжди знаходять один одного українці, грузини та молдовани. Вони якось виділяються один для одного у вавилонському стовпотворінні народів. І одразу починають один одному допомагати. Іноді їхні поради набагато доступніші та зрозуміліші за франкомовні інструкції чиновника у віконці.
Грецький досвід. Які помилки нам не варто робити в енергетиці
Замість того, щоб реформувати ринок електроенергії та перебудовувати енергетику за правилами ЄС, Греція в останні роки зробила зворотне. Чи стане це наукою Україні?
Стрес-тест гумором – перевірка влади на європейськість
Справжня європеїзація означає зміну цінностей і принципів діяльності влади, у тому числі місцевої. На жаль, інертність, підозрілість до громадських ініціатив та небажання брати на себе відповідальність залишаються характерними рисами місцевих органів влади. Щоб провести виставку, від нас вимагали... дозвіл від Міністерства закордонних справ.
П'ять стимулів експортувати до Канади
Двостороння лібералізація торгівлі з Канадою – це "win-win" стратегія та конкурентна перевага для бізнесу обох країн. Українські експортери отримають короткострокові та довгострокові перспективи виходу на канадський ринок товарів, а національні виробники – час та стимули для підвищення якості та конкурентоспроможності своєї продукції.
Чи зможе новий АМКУ не стати старим ДАІ
Вимога ЄС - розробити прозору методику накладання штрафів за порушення конкуренції, яка допоможе усунути багаторічну корупційну практику АМКУ... Але комітет досі не отримав методики, за якою можна розраховувати штрафи. Невже ми знову повернемось до практики суб’єктивних оцінок регулятором?
Конфіскація без вироку суду – чи є це європейською практикою?
"У всіх забрати, бо вони погані" – це не конфіскація без вироку суду в розумінні міжнародного права та кращих міжнародних стандартів. Щоб конфіскувати навіть без вироку суду, потрібно довести в суді злочинність походження майна.
Біженці в Європі: як позбутися пекла в головах
Принижуючи "арабів", ми робимо дуже цікавий ментальний трюк: доводимо собі, що ми є "меншими варварами", ніж деякі інші "варвари". Цікаво, що це саме російська і євразійська ментальна тактика – доводити європейцям, що вони є "меншими варварами", а тому їх треба більше любити, ніж "більших варварів", але дозволяти більше, ніж "цивілізованим".
Що таке Парламентська експертна група? Відповідь Тетяні Чорновол
Наше завдання - проводити експертизу поданих до парламенту законопроектів щодо їх відповідності європейському праву. Перед нами не стоїть завдання робити публічний імідж окремим юристам чи групі загалом, головне – з'ясувати, які законопроекти відповідають європейським нормам, які – ні.
Особливості італійського правосуддя: які шанси на екстрадицію Ігоря Маркова?
Не треба забувати, що Марков – людина зовсім не бідна. Він відмовився від захисника, наданого Італією, і найняв представника однієї з кращих адвокатських контор Генуї, адвоката Енріко Скопезі... Термін давності українського звинувачення на адресу Маркова, на перший погляд, закінчився в 2014 році...
Що може запропонувати інвесторам український агросектор
Необхідно не тільки продемонструвати інвесторам перспективні напрями розвитку агросектору України, але також запевнити їх, що галузь є стабільною та безпечною для капіталовкладень. Доказом цього є успішні приклади великих компаній, що продовжують свій бізнес в Україні та готові проходити з нами через найскладніші періоди.
Один день у пеклі – з Будапешта до Відня на потязі з мігрантами
Багатьох вразила новина про померлого сирійського хлопчика, про його батька, який обіймає свою дитинку зі сльозами. Але я бачила інших – які ходили ногами по дітях, які відбирали харчі, які били своїх жінок. Переконана – ці мігранти ніколи не будуть лояльними до своєї нової країни.
Відповідь на критику законопроекту про конфіскацію майна Януковича
Злочинне походження майна Саші Януковича навряд чи можна вважати таким, що потребує доказування, однак стаття 5 законопроекту №3025 прямо передбачає конфіскацію майна в судовому порядку... Експерти завдають питання: що скаже Європа? Насправді Європа вже сказала, і не в одному правовому документі.
Новий механізм підтримки українських експортерів
Наша мета – забезпечити прямий і ефективний механізм допомоги українському бізнесу з боку МЗС на закордонних ринках. Нові веб-ресурси не лише забезпечать прямий зв'язок бізнесу та урядовців, а й зроблять допомогу українським експортерам з боку дипмісій ефективнішою.
Що заважає великому українському бізнесу вийти на нові ринки
У більшості українських компаній – дуже централізований процес прийняття рішень, зав'язаний на одній людині – генеральному директорі і/або власнику. Така одноосібна влада найчастіше поєднується з обмеженими знаннями про роботу глобальних ринків і небажанням делегувати повноваження.