Колонки

Енергосервісні договори – євроінтеграція на рівні кожного будинку
Україна має імплементувати Директиву ЄС про енергетичну ефективність кінцевого споживання та енергетичних послуг, однією з вимог якої є впровадження енергосервісних договорів. Цей механізм дозволить протягом десяти років комплексно вирішити питання енергозбереження у бюджетній сфері.
Мінфін пропонує заощадити на євроінтеграції?
Мінфін пропонує припинити євроінтеграцію у сфері санітарних та фітосанітарних заходів і тим самим порушити Угоду про асоціацію з ЄС, оскільки це нібито вимагає додаткових бюджетних витрат. Все тільки тому, що необхідні статті не було закладено в держбюджет.
Конвертація валютних кредитів: польське рішення української проблеми
Як виявилося, 40% споживчих кредитів у Польщі були прив'язані до курсу швейцарського франка, а тому його різке подорожчання стало проблемою для багатьох. Однак скористатися можливістю реструктуризації зможе лише п’ята частина з усіх позичальників, чиї зобов’язання забезпечені іпотекою.
Інститут Префектів - або Конституція по-французьки
У Франції префект є державним службовцем високого рангу, який призначається за професійними (і апаратними), а не політичними мотивами.
Півроку роботи Ради: що зроблено та чи можна залишитися єврооптимістом?
За півроку лідером з реформування став енергетичний сектор. Прийнято два основоположні закони: "Про ринок природного газу" та "Про прозорість видобувної галузі". Та, на жаль, поки не маємо прогресу в реформуванні митної справи.
Як зруйнувати Захід Кримом
Цілком вірогідно, що французькі депутати розглядають свій візит до Криму як демонстративний ляпас Америці. Але "разом з купіллю вихлюпують і дитину": потурають руйнуванню системи міжнародної безпеки та насильницькому перегляду кордонів Європи.
"Належне втручання" в конфлікт в Україні - яке воно?
Донбас ризикує перетворитися на "валізу без ручки", за яку ніхто не хоче брати відповідальність. І коли це ставатиме очевиднішим, російські лідери самі почнуть вивчати сценарій UNTAES для регіону. Кремль має лишитися без вибору, повинен бути змушений зробити саме це...
Вибіркове заперечення. Війна Росії проти ЄСПЛ
Критику рішень Європейського суду з прав людини з боку країн з високим рівнем гарантування прав – наприклад, Великої Британії – не можна порівнювати з критикою з боку Росії – держави, де низка прав людини систематично і цілком свідомо порушується.
Три причини прийняти законопроект про держзакупівлі
Не прийняти 2087а – це закрити вікно великих можливостей для українських експортерів і поставити під питання репутацію України як надійного торговельного партнера. Це – як після довгого шляху на Говерлу зупинитися у 10 м від вершини. Чому так?
Захист внутрішнього ринку – перші успіхи України
Національним виробникам все ж варто бути активнішими в частині захисту внутрішнього ринку. Тим більше, що частина іноземних виробників, які "окупували" український ринок, часто діють, застосовуючи демпінг або користуючись перевагами від специфічних субсидій.
Торговельні переговори з РФ витримали атаку погрозами
Російським учасникам переговорів так і не вдалося перевести консультації з Україною і ЄС до обговорення своїх політичних умов. А обговорення економічних питань показало слабкість російських аргументів. Тепер тристоронні переговори знову відновляться на міністерському рівні.
Перехід на міжнародні стандарти фінзвітності – який шлях обере Україна?
Для України прогресивним є той факт, що на міжнародні стандарти фінзвітності повністю перейшов банківський сектор. Так само позитивним кроком став би обов’язковий перехід всіх компаній, що працюють із залученим капіталом. Однак декларація більш масштабних змін стане невиправданим та дуже важким тягарем для бізнесу.
«Критична інфраструктура» – досвід ЄС проти диверсійної війни
Після трагічних подій 11 вересня 2001 року у США питання захисту критичної інфраструктури від терористичної загрози набуло особливої актуальності для європейських держав. Український уряд має використати досвід країн ЄС, у законодавстві котрих закладені чіткі параметри «критичної інфраструктури» та визначено план дій на випадок її ураження.
Шантаж квотами. Новий інструмент РФ
8 липня почнеться новий раунд тристоронніх консультацій. Напередодні цих переговорів Росія заявила про загрозу введення квот на український імпорт. Чи стане це посиленням російської позиції? Все залежить від того, чи вистачить рішучості ЄС та Україні твердо сказати «ні».
Анексія Криму. Чи є сенс апелювати і до СОТ?
Притягнення Росії до міжнародної відповідальності за анексію Криму відбувається за багатьма дипломатичними напрямками. Один з них - апелювання до порушень торгових прав України через механізми СОТ. Звичайно, цей інструмент ажніяк не виглядає "головною лінією" кримської політики Києва, однак його використання може зміцнити переговорну позицію України.
Про вірменські тарифи та російські волохаті вуха
Не всі протестувальники лишилися задоволеними таким рішенням влади. Дехто й далі наполягає на безумовному скасуванні підвищення тарифів... після "репортажів з єреванського майдану" російська пропаганда стала об’єктом номер один для глузувань і дотепів "вірменського радіо"...
Розкриття кінцевих бенефіціарів у ЄС. Що має врахувати Україна
Нова Директива ЄС надає право обмежити доступ до інформації про власників бізнесу у разі істотного ризику використання інформації в шахрайських цілях, для організації шантажу або викрадень. Таким чином, в ЄС був вироблений більш поміркований підхід до розкриття інформації про бенефіціарів, ніж в Україні, що має максимально знизити ризики незаконного використання такої інформації.
Україна програла першу суперечку у СОТ. Що далі?
СОТ визнала дискримінаційним рішення Києва про додаткові мита на імпортні автомобілі. Україна ще може це оскаржити, хоча уряд схиляється до виконання рішення СОТ. Втім, голос українського автопорому завжди був впливовим, та й додаткові мита були введені, коли міністром економіки був Петро Порошенко...
Українське вино на ринку ЄС: місія здійсненна
Українські виробники коньяків, шампанського чи хересу - продукції з використання географічних назв - мають здійснити ребрендінг. Одним з варіантів вирішення питання географічних назв може стати реєстрація декількох українських географічних зазначень, наприклад у Закарпатській чи Одеській області.
Реформа системи техрегулювання – просто та доступно
Україна наразі повністю модифікує свою систему – відмовляється від радянських ГОСТів та переходить на технічні регламенти, гармонізовані з ЄС. Мінекономрозвитку підготувало презентацію основних положень цієї реформи з поясненнями, що це означає на практиці.