У Туреччині засудили 25 журналістів за звинуваченнями у тероризмі

П'ятниця, 9 березня 2018, 15:39

Стамбульський суд засудив 25 журналістів різні терміни ув'язнення до 7,5 років за причетність до руху проповідника Фетхуллаха Гюлена, якого Анкара звинувачує в організації спроби державного перевороту в 2016 році.

Про це повідомляє опозиційне турецьке видання Zaman.

23 журналісти були засуджені за звинуваченнями у членстві в збройній терористичній групі, а ще двоє отримали менш суворі звинувачення.

Майже всі засуджені працювали в засобах масової інформації, близьких до руху Гюлена. Найбільше журналістів працювали у газеті "Zaman".

Десять підсудних отримали тюремні строки у 7,5 років, включаючи Унала Таніка, ветерана турецької журналістики, який був головним редактором сайту Rotahaber.

Тринадцять осіб отримали шість років і три місяці ув'язнення, у тому числі Ханім Бусра Ердал, в минулому провідний оглядач газети "Zaman".

Музикант і журналіст Атілла Тас отримав 3 роки і один місяць за звинуваченням у допомозі групі Гюлена, а журналіст Мурата Аской за тими ж звинуваченнями отримав два роки та один місяць тюрми.

Обидвох, однак, відпустили після суду, за умови, що вони не залишатимуть Туреччину. Загалом 19 підозрюваних вже перебували у в'язниці, очікуючи вироку.

Туреччина називає "терористами" в основному всіх, хто сприймається як ворог або загроза режиму президента Реджепа Тайіпа Ердогана.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Символ окупації: як Естонія завершує декомунізацію у найбільш проросійському місті країни

Символом "ватного опору" в Естонії став радянський танк Т-34 у місті Нарві. Рішення прибрати його з публічного простору викликало протести.

Трамп готується до реваншу: що зможе завадити експрезиденту повернутися у Білий дім

Проміжні вибори, що пройдуть у листопаді, можуть призвести до посилення позицій Дональда Трампа, що зробить цілком реалістичними його президентські амбіції.

Боротьба за Білорусь: навіщо Україні встановлювати відносини з "тіньовим урядом" Тихановської

Українська влада не спілкується ані з самопроголошеною владою Білорусі, ані з антилукашенківською опозицією – і як наслідок, ми втрачаємо підтримку навіть опозиційних лідерів думок.