Шольц виступив за постійне членство в Радбезі ООН країн Африки та Африканського Союзу – в G20

П'ятниця, 5 травня 2023, 18:50

Канцлер Німеччини Олаф Шольц, перебуваючи з візитом у Кенії, запропонував підтримку африканським країнам, які прагнуть отримати постійне місце у Раді Безпеки ООН.

Про це він сказав під час спілкування з кенійським президентом Вільямом Руто, повідомляє "Європейська правда" з посиланням на агентство AP.

Шольц зазначив, що він вірить у вирішення африканських проблем, таких як конфлікт у Судані, під керівництвом африканських країн.

"Тому Німеччина підтримує зусилля щодо надання африканським країнам постійного місця в Раді Безпеки ООН, і ми також підтримуємо офіційне місце для Африканського Союзу в рамках G20", – сказав він у п'ятницю після двосторонніх переговорів із Руто.

Станом на сьогодні три африканські держави – Габон, Гана та Мозамбік – є непостійними членами Ради безпеки ООН.

У Польщі пропонують себе замість Росії у G20

У минулому заклики отримати хоча б одне постійне місце для африканських держав у Радбезі ООН підтримали різні лідери, включаючи генерального секретаря ООН.

Шольц висловив занепокоєння щодо конфлікту в Судані, який призвів до загибелі сотень людей, і високо оцінив посередницькі зусилля Руто. Він сказав, що два ворогуючі генерали мають припинити бойові дії заради цивільних осіб.

Перед візитом до Кенії Шольц перебував у Аддіс-Абебі та зустрічався там із представниками Африканського Союзу. Він висловився на підтримку постійного місця Африканського Союзу у Групі 20 провідних промислово розвинених економік.

У квітні президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган закликав реформувати Раду безпеки ООН, назвавши "нестійким" устрій, коли п’ять держав мають набагато більший вплив за всіх інших.