Україна в довгій шухляді: в Мюнхені визначили нові пріоритети світової безпеки

19.02.2018 _ Сергій Сидоренко, Європейська правда, Мюнхен

Цього року Україну в Мюнхені чекав нехай не бойкот, але байдужість. Вперше Петру Порошенко довелося виступати у майже порожньому залі. Українське питання зникло також із виступів іноземних політиків. Натомість добрих новин можна відзначити дві...

Росія розпочинає Світову гібридну війну: промова Порошенка в Мюнхені

17.02.2018 _ Петро Порошенко

"Русскій мір" перетворює усе, до чого торкається, у руїни та занепад. Погляньте на Абхазію, Південну Осетію, Придністров’я, окуповані Донбас та Крим. Схоже на те, що відповідно до доктрини "русского міра" вся Європа повинна виглядати так як Калінінград чи окупований Донецьк, а не навпаки.

ОСТАННІ ПУБЛІКАЦІЇ

Мова ультиматуму: як угорська блокада підриває відносини України з НАТО

16.02.2018 _ Юрій Онищенко (Брюссель), Сергій Сидоренко, Європейська правда

Є сподівання, що НАТО погодиться відійти від подвійних стандартів і визнати новий статус України після президентської зустрічі на саміті в липні. На перешкоді стоїть конфлікт з Угорщиною, яка відкрито декларує намір "блокувати будь-яке зближення України та НАТО".

Хто очолить німецьке МЗС: велика коаліція зіткнулася з новими проблемами

16.02.2018 _ Віктор Савінок, для Європейської правди

Те, що відбувається в берлінських владних кабінетах, точно не можна назвати нудним, як це здавалося ще пару років тому. Найгучнішим скандалом стала відставка лідера СДПН Мартіна Шульца. Результат виборів нового голови есдеків вкрай важливий і для України, адже за цією партією закріплено портфель голови німецького МЗС.

Світ на межі конфлікту: сенсаційна доповідь Мюнхенської конференції про стан міжнародної безпеки

15.02.2018 _ Мюнхенська безпекова конференція

"Я хотів зробити 2017 рік роком миру, та світ пішов у принципово іншому напрямку. Тому зараз я не роблю звернень. Я даю попередження – сигнал тривоги для нашого світу", – заявив генсек ООН. "Ми повинні зробити все від нас залежне, щоб відійти від краю прірви"...

Стратегія опору Росії: які реформи чекають на НАТО

14.02.2018 _ Юрій Онищенко, Європейська правда, Брюссель

Три десятки років тому НАТО мав 33 командних центри, де працювали 22 тисячі співробітників. На сьогодні таких центрів лише сім. Втім, Альянс чудово усвідомлює зростання загрози від Росії і саме через неї змінює свою командну структуру.

Шлях до Шенгену: на що може розраховувати Україна

14.02.2018 _ Ірина Сушко, Катерина Кульчицька, Павло Кравчук, для Європейської правди

Україна демонструє прогрес у сфері візової політики, управління кордонами та правоохоронної співпраці, що може стати надійним плацдармом для приєднання до Шенгенської зони. Однак це можливо лише через розробку кількаетапного плану інтеграції без визначеної кінцевої дати.

Україна ще не лідер: що показав рейтинг країн Східного партнерства

14.02.2018 _ Катерина Зарембо, Центр "Нова Європа"

В одному з двох оцінювальних блоків Україна посіла третє місце, пропустивши вперед Грузію та Молдову, а в іншому виявилася другою, нехай навіть із мінімальним відставанням. Та є всі підстави розраховувати, що за минулий рік наша позиція змінилася на краще...

Ані слова про війну: як заради ЄС балканські країни йдуть назустріч учорашнім ворогам

12.02.2018 _ Юрій Панченко, Європейська правда

Перекритий центр Загреба, поліцейські кордони, снайпери на дахах – місто готується до історичного візиту. Вперше за багато років до столиці Хорватії приїхав президент Сербії. Президент країни, яка ще донедавна вела з Хорватією війну і яку чимало хорватів вважають своїм ворогом...

Жодного виправдання затримці: стаття посла ЄС про пріоритети України

12.02.2018 _ Хюг Мінгареллі, посол Євросоюзу

Реєстрація законопроектів, що суперечать чи навіть шкодять Угоді про асоціацію, таких як "Купуй українське, плати українцям!", може призвести до втрати Україною міжнародної репутації та порушення зобов’язань, взятих нею у відносинах з ЄС.

Не просто бал: причини та маловідомі подробиці поїздки Порошенка до Відня

10.02.2018 _ Олександр Щерба, посол України в Австрії

Не всім ця "родзинка" здалася солодкою. Довелося пояснювати та переконувати... Якщо в Америці люблять налагоджувати контакти за грою в гольф, то в Австрії це роблять на балу або в оперному антракті. Такий вже шарм у цієї унікальної країни...

Нова коаліція для Меркель: чого чекати ЄС та Україні від нового німецького уряду

09.02.2018 _ Віктор Савінок, для Європейської правди

Згідно з коаліційною угодою, треба розраховувати на збереження позиції ФРН в питаннях санкційного режиму щодо Росії. Водночас ключовим моментом для офіційного Києва сторони великої коаліції вважають продовження реформ та подолання корупції.

Європейська перспектива для Балкан: що та хто перешкоджатиме розширенню ЄС

09.02.2018 _ Наталя Іщенко, для Європейської правди

Перш ніж стати членами ЄС, балканським країнам регіону доведеться вирішити цілу купу надзвичайно складних проблем, в першу чергу – "закрити" територіальні претензії. І приклад такого виконання мають показати Сербія і Чорногорія.

Євроінтеграція науки: вітрина гарна, та що за нею криється?

08.02.2018 _ Анатолій Марциновський, Європейська правда

Угода про приєднання до програми "Горизонт 2020" надала Україні право та змогу не лише отримувати гранти на реалізацію проектів, але й брати участь у програмних комітетах та групах Європейського дослідницького простору. Бути майже рівноправними з європейським партнерами у процесі обговорень тих чи інших питань та ухваленні рішень.

"Ви не можете зазнати поразки": відверта промова посла ЄС в Україні

06.02.2018 _ Хюг Мінгареллі, посол Євросоюзу

"Ви не зможете досягти успіху, якщо більшість громадян буде шукати можливість просто вижити, і в той самий час на вулицях буде більше Porche, Ferrari та Lamborghini, аніж у Римі, в Парижі чи в Берліні. Бо тоді це не країна, тоді це – бананова республіка..."

Приховані деталі безвізових правил: як не помилитися, рахуючи дні в Шенгені

02.02.2018 _ Сергій Сидоренко, Європейська правда

Серед правил безвізу лишається одне, яке досі викликає купу запитань. Це – так зване правило "90 на 180". Навіть одного "простроченого" дня достатньо для депортації та заборону в’їзду до ЄС на кілька років. А тому варто в деталях з’ясувати, які дні зараховуються, а які – ні...

За що хочуть карати українців: деталі та наслідки скандального польського закону

02.02.2018 _ Юрій Панченко, Європейська правда

Законодавче визнання Польщею подій на Заході України винятково як злочинів українських націоналістів виключає можливість суспільного обговорення багатьох інших аспектів, включаючи злочинні дії польської адміністрації у минулому сторіччі.

Зміни, що узаконять агресію: звернення польських інтелектуалів проти "антибандерівського закону"

02.02.2018

Проте для вуличної справедливості фактичний стан речей не має значення. Образ скривдженого із підписом "бандерівець" шириться у мережі, а польські націоналісти знаходять обґрунтування для своїх вчинків у нових нормах закону про Інститут національної пам’яті...

Новий уряд на тлі антикорупційних протестів: чи вийде Румунія з політичної кризи

01.02.2018 _ Сергій Герасимчук, для Європейської правди

Призначення нового уряду аж ніяк не послабило політичну кризу в Румунії. Швидше навпаки - масові антикорупційні протести, що тривають більше року, вже змусили реагувати Брюссель. Втім, правлячi соціал-демократи не планують згортати свій конфронтаційний курс.

Нагодувати Канаду: до яких сюрпризів треба бути готовим українським експортерам

01.02.2018 _ Борис Кобаль, Олена Курята, для Європейської правди

Як зробити ринок Канади ближчим до українських експортерів? Адже канадці жорстко контролюють сільськогосподарську продукцію, яка перетинає їхній кордон. Це вимагає ґрунтовної підготовки для українських експортерів.

Міжнародний валютний фейк: історія про антикорупційний суд та невдалу спецоперацію Банкової

31.01.2018 _ Сергій Сидоренко, Європейська правда

Банкова активно розганяє фейк про те, що президент переконав міжнародних партнерів пом'якшити вимоги щодо антикорупційного суду. Дійшло до того, що в АП почали розпускати чутки про "звільнення" регіонального директора Світового банку за критику Києва...

Чи позбавлять українців молока: ЄС розвінчує міфи про нові стандарти

30.01.2018 _ Представництво ЄС в Україні

Українців лякають знищенням молочної галузі і перспективами пити лише неякісне іноземне молоко. Подібні побоювання були поширені у багатьох країнах, та виявилися міфами. Спробуємо розвіяти їх, пояснивши, як нові норми щодо молока вплинуть на фермерів і споживачів.

"США помилились у виборі партнера": МЗС Туреччини пояснив військові дії в Сирії

29.01.2018 _ Мевлют Чавушоглу, міністр закордонних справ Туреччини

Коли член НАТО озброює терористів, що атакують іншого члена НАТО – це грубо порушує фундаментальні принципи Альянсу. Це – аномальна політика, і її треба виправляти. Ми не маємо сумніву, що США усвідомлять шкоду, яку їхні дії завдають довірі до всього НАТО...

Заборонений Бандера: які наслідки матиме польський закон про історичні злочини

29.01.2018 _ Олена Бабакова, для Європейської правди, Варшава

Ще півтора року тому закон про заперечення "злочинів українських націоналістів" здавався екстремальним навіть для ПіС. Однак тепер бажання правлячої партії Польщі пограти з електоратом знову охолодило атмосферу діалогу з Києвом, а заразом призвело до найбільшої за останнє десятиліття кризи у стосунках з Ізраїлем.

Другий строк для “друга Путіна”: чим небезпечна перемога Мілоша Земана

28.01.2018 _ Юрій Панченко, Європейська правда

Відразу після оголошення про перемогу риторика Земана суттєво змінилася.
Президент Чехії вже не потребує підтримки й має намір використовувати своє положення для впливу на уряд. Ключове питання - які саме зауваження до уряду озвучить Земан. І яких кадрових змін він вимагатиме.

Об'єднання невдах: що заважає створенню нової великої коаліції у Німеччині

26.01.2018 _ Віктор Савінок, для Європейської правди

Німеччина має останній шанс уникнути позачергових виборів – у Берліні стартували переговори щодо нової "великої коаліції". Однак вже зараз до процесу створення нового видання такої коаліції є ціла низка питань, від відповідей на які й залежатиме формування нового уряду.

Два роки спротиву дипломатичним гопникам: стаття Клімкіна про Україну в Радбезі ООН

25.01.2018 _ Павло Клімкін, міністр закордонних справ України

Ми й уявити собі не могли, наскільки своєчасним і важливим виявиться для нас членство в Раді Безпеки ООН. З нашим приходом склалася унікальна, навіть парадоксальна ситуація: в найголовнішому органі міжнародної безпеки, завдання якого – протидіяти війнам, зустрілися дві країни, між якими точиться воєнний конфлікт.

Рятівні 50: чи запрацюють в Україні європейські обмеження швидкості авто

25.01.2018 _ Любов Акуленко, Світлана Майструк, для Європейської правди

Європейські країни вже давно йдуть шляхом втілення комплексного підходу до зменшення смертності на дорогах. Так, остання Європейська програма дорожньої безпеки має мету – зменшити смертність на дорогах на 50% до 2020 року порівняно з 2010 роком.

Вішати поруч із прапором: конфлікт Угорщини та Румунії та його 5 уроків для України

24.01.2018 _ Дмитро Тужанський, для Європейської правди

"Угорське питання" в Україні сьогодні – це дрібниці порівняно із ситуацією в Румунії. Особливо з огляду на історичне минуле й територіальні зміни, чисельність угорської нацменшини, її вплив на політичне життя Румунії та постійні вимоги територіальної автономії.

РФ до осені чекають: стала відомою схема зняття санкцій з Росії в ПАРЄ

24.01.2018 _ Сергій Сидоренко, Європейська правда, Страсбург

"Європейська правда" з’ясувала схему, за якою санкції з росіян можуть бути зняті вже у першій половині поточного року. Та одразу зазначимо: ці події не дають приводу для песимізму. Попри фінансовий шантаж з боку РФ, ми маємо всі підстави розраховувати на перемогу і в цій битві...

Ягланд без маски: генсек Ради Європи почав відкриту кампанію за "прощення" Росії

23.01.2018 _ Сергій Сидоренко, Європейська правда, Страсбург

Навряд чи можна сказати, що нинішній генсек Ради Європи і до цього мав аж надто велику довіру в Києві. Але той рівень цинізму та маніпуляцій, який він висловив увечері 22 січня з трибуни Палацу Європи, провів риску, розділивши відносини з ним на "до" і "після"...

Новий балканський виклик: територіальна суперечка, що може заблокувати розширення ЄС

22.01.2018 _ Дарія Гайдай, Центр "Нова Європа"

Територіальна суперечка між Хорватією та Словенією стала загрозою для всієї балканської політики ЄС. Якщо вже Словенія та Хорватія не можуть домовитися десятиліттями, то якими будуть переговори між Хорватією і Сербією?

Чи скасують безвіз Україні: що не так у боротьбі Брюсселя за антикорупційний суд

22.01.2018 _ Cергій Сидоренко, Європейська правда

"Європейська правда" має підстави стверджувати, що реальної загрози безвізу через антикорупційний суд немає. Чим можна це підтвердити та що може втратити Україна, якщо ігноруватиме вимоги партнерів – читайте у нашій статті...

Що змінює асоціація: всі деталі "ковбасних реформ", які відбудуться через угоду з ЄС

19.01.2018 _ Офіс віце-прем’єра з питань євроінтеграції

Ніхто не гарантує, що продукти, які потрапили у продаж, є безпечними. Навіть свіжий кефір чи ковбаса можуть виявитися не просто неякісними, а й шкідливими... Недостатньо збільшити лише кількість товарів із написом "Made in Ukraine" у крамницях за кордоном...

Усі матеріали за   Показати
дд мм рррр


Микола Капітоненко, МЦПД

Розмова про цінності: що сказав та про що промовчав Петро Порошенко в Мюнхені

Європейці прекрасно бачать рівень деградації демократичних інститутів та захисту прав. Наше повчання Заходу на тему цінностей виглядає не дуже переконливо. Так само, як слова, що ані політика, ані бізнес не можуть існувати окремо від цінностей. Як ми точно знаємо - можуть (рос.)

Олександр Балдинюк, Укркондпром

Шоколадна "зрада": правда та міфи навколо регулювання якості української кондитерки

1 січня Мінагрополітики продовжило дію перехідного періоду щодо вимог до продуктів з какао та шоколаду. Це рішення часто трактується як небажання українських кондитерів переходити на європейські стандарти. Спробуємо розібратися, чи відповідають ці побоювання дійсності.


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter