Київ і Брюссель розраховують почати переговори про вступ не пізніше червня

Четвер, 14 березня 2024, 11:28

І українська сторона, і Брюссель працюють над тим, щоби офіційне відкриття переговорів про вступ України до ЄС відбулося не пізніше кінця червня – коли головування у Раді ЄС завершить Бельгія і почнеться піврічне головування Угорщини. 

Про це йдеться у статті "Європейської правди".

За словами високопосадовця ЄС, що спілкувався на умовах анонімності, щодо термінів скликання міжурядової конференції для запуску переговорів про вступ є два сценарії. Один з них – якщо переговорну рамку затвердять у березні, але його вважають малоймовірним. 

"Більш реальний (сценарій) – що міжурядова конференція відбудеться в червні, після європейських виборів", – зазначив співрозмовник.

Українська віцепрем’єрка Ольга Стефанішина у коментарі "ЄвроПравді" також наголосила, що переговори про вступ України мають офіційно розпочатися в першій половині року, тобто до завершення головування Бельгії в ЄС. 

"Ми розраховуємо, що затвердження переговорної рамки та початок переговорів про вступ України відбудуться в рамках бельгійського головування, відповідно до досягнутих домовленостей", – сказала вона.

Прив’язка до кінця червня як до граничної дати – не випадкова, адже з 1 липня у ЄС починається головування Угорщини.

У Брюсселі вважають, що і сама Угорщина не хоче, щоб питання відклалося на період її головування: у Орбана може не виявитися способів загальмувати скликання конференції та відкласти відкриття переговорів з Україною аж на 2025 рік, тому що він не має союзників у цьому питанні, а проведення такої події під головуванням Угорщини може виглядати для Будапешта як політичне приниження. 

Детальніше на цю тему – у статті "Києву готують албанський шлях до ЄС".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.