Румунські ультраправі хочуть бути частиною нового уряду

Вівторок, 3 грудня 2024, 15:26 - Іванна Костіна

Лідер праворадикального Альянсу за об'єднання румунів (AUR) Джордже Сіміон заявив, що хотів би бачити свою партію частиною майбутнього уряду.

[SOURCE]Про це, як пише "Європейська правда", повідомляє Reuters.

Сіміон зазначив, що його партія хоче бути частиною коаліційного уряду в час, коли Румунія очікує на другий тур президентських виборів, в якому вирішиться, хто призначатиме прем'єр-міністра.

"Як друга за величиною партія Румунії, ми... несемо відповідальність за те, щоб запропонувати надійне бачення", – заявив Сіміон в інтерв'ю іноземній пресі.

"Я хотів би мати урядову коаліцію. Якщо наступний президент Румунії призначить мене прем'єр-міністром або попросить нашу партію запропонувати ім'я прем'єр-міністра (тоді ми це зробимо).

Ми залишимося і будемо говорити з кожною політичною силою в румунському парламенті", – сказав він.

Ультраправі та ультранаціоналістичні партії, включаючи AUR, отримали різкий сплеск підтримки на парламентських виборах у неділю. Хоча більшості вони не здобули, у них буде понад 30% місць у законодавчому органі.

Шанувальник новообраного президента США Дональда Трампа і критик Європейського Союзу, Сіміон заявив, що припинить військову допомогу Україні. Він виступає проти освіти про Голокост і одностатевих шлюбів, а також хоче повернути території, які Румунія втратила під час Другої світової війни. Йому також заборонений в'їзд в Україну і Молдову.

Нагадаємо, чинний прем’єр-міністр Румунії Марчел Чолаку заявив, що Соціал-демократична партія (PSD), яку він представляє і яка здобула найбільше голосів на виборах, не погодиться на коаліцію з ультраправим AUR.

Детальніше читайте у статті: "Друзі Путіна" різко посилилися, але не виграли: які ризики несе новий парламент Румунії