ЗМІ: глава Пентагону обговорював можливу відставку, щоб піти у губернатори

Середа, 30 липня 2025, 14:14 - Ірина Кутєлєва

Глава Пентагону Піт Гегсет непублічно обговорював можливість балотуватися на посаду губернатора штату Теннессі наступного року.

[SOURCE]Про це телеканалу NBC News стало відомо від джерел, повідомляє "Європейська правда".

Як зазначає телеканал, якщо Гегсет вирішить втілити ці плани в життя, це призведе до серйозної перестановки керівництва американського оборонного відомства.

Міністерство оборони забороняє цивільним службовцям балотуватися на політичні посади, а це означає, що Гегсет повинен буде піти у відставку, щоб балотуватись на посаду губернатора.

Офіційно речник Пентагону Шон Парнелл заявив, що Гегсет "як і раніше, зосереджений виключно на роботі під керівництвом президента Трампа".

Тим часом один зі співрозмовників сказав, що їхня розмова з Гегсетом відбулася протягом останніх трьох тижнів і була серйозною, а не просто обміном думками. Інше джерело також схарактеризувало розмову як серйозну.

Обговорювалися питання, пов'язані з тим, що буде потрібно для участі у виборах. Один зі співрозмовників сказав, що вони обговорювали вимоги до кандидатів на пост губернатора Теннессі і шанси Гегсета на перемогу.

Інше джерело говорило з Гегсетом про реалії передвиборчої кампанії.

Люди, які розмовляли з Гегсетом, сказали, що він конкретно згадав про можливу передвиборчу кампанію на пост губернатора Теннессі, де він живе.

Наступного року в штаті пройдуть відкриті вибори губернатора, хоча існують вимоги до кандидатів, яким Гегсет, можливо, не відповідає.

Зрештою, за словами обох джерел, після розмов з Гегсетом залишилося незрозумілим, чи зважиться він на цей крок. Але обидва сказали, що він про це думав.

Водночас інші люди з оточення Гегсета сказали, що він не планує починати кампанію. Людина, яка розмовляла з міністром минулого тижня, запитала його про чутки, що він шукає можливості залишити посаду голови Пентагону.

За словами джерела, Гегсет "дуже, дуже чітко" дав зрозуміти, що не буде балотуватися, і навіть заперечив, що розглядає таку можливість.

За словами цієї людини, ця ідея "повністю знята з порядку денного".

Нагадаємо, у червні в Конгресі США назвали Гегсета "ганьбою" для США і закликали "забиратися до біса".

Перед тим Гегсету влаштували серію незручних питань у Сенаті, у тому числі щодо російсько-української війни.