В Брюсселі прибрали останню бюрократичну перепону асоціації з Україною

Четвер, 19 червня 2014, 09:00
Версія для друку Коментарі

Комітет постійних представників країн-членів ЄС у Брюсселі (COREPER) в середу схвалив юридично обов'язковий дозвіл на підписання угоди про асоціацію між Україною та ЄС та затвердив проект відповідного рішення Ради ЄС про таке підписання.

Про це ЄвроПравді повідомило джерело в європейських структурах, додавши, що це була остання бюрократична перешкода для підписання угоди. "Тепер перепон немає, угоду підпишуть 27 червня", - додало джерело.

В понеділок відбудеться зустріч міністрів закордонних справ 28 країн-членів Євросоюзу (Рада ЄС у міжнародних справах), де буде підтверджена політична згода на підписання угоди.

Також COREPER затвердив юридичну схему "повторного підписання" угоди. Як відомо, 21 березня документ вже було підписано лідерами ЄС та українським прем'єром Арсенієм Яценюком. Це ускладнило процедуру його підписання у червні, адже підписні листи під угодою вже заповнені.

Як повідомляла ЄвроПравда, в середині червня виникли несподівані перепони у підписанні УА - через рішення Суду ЄС щодо давньої угоди з Філіппінами змінилися повноваження різних органів ЄС. Через це довелося терміново змінювати проекти технічних рішень щодо підписання  угод з Україною, Молдовою, Грузією.

По Молдові та Грузії допрацювання відбулося оперативніше - вже в понеділок необхідний пакет документів був затверджений Радою ЄС. Допрацювання українського проекту дещо затягнулося.

ЧИТАЙ ТАКОЖ

ПУБЛІКАЦІЇ
Офіс віце-прем’єра з питань євроінтеграції

Що змінює асоціація: всі деталі "ковбасних реформ", які відбудуться через угоду з ЄС

Ніхто не гарантує, що продукти, які потрапили у продаж, є безпечними. Навіть свіжий кефір чи ковбаса можуть виявитися не просто неякісними, а й шкідливими... Недостатньо збільшити лише кількість товарів із написом "Made in Ukraine" у крамницях за кордоном...

Анатолій Марциновський, Європейська правда

Заборона молока та інші жахи: правда і брехня про наслідки асоціації з ЄС

Українським селянам заборонять здавати молоко на молокозаводи, а також продавати його на базарах. І нібито все це записано в Угоді про асоціацію з Євросоюзом. Останніми тижнями медіа переповнені подібними "жахалками". А що ж насправді?


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter