100 днів президентства Трампа: що вже змінилося у відносинах України та США

26.04.2017 _ Альона Гетьманчук, Інститут світової політики

Американцям складно зрозуміти, яким є ключовий меседж, що його прагне донести держава Україна до нового президента США... Наразі Білий дім грає з ЄС у "хто перший моргне", чекаючи, чи продовжить Брюссель санкції влітку. В Євросоюзі пильно відстежують сигнали з Вашингтона.

Жертва токсичної Росії: президент ПАРЄ узгодив деталі своєї відставки

25.04.2017 _ Сергій Сидоренко, Європейська правда, Страсбург

"Європейська правда" з’ясувала деталі домовленості, за якою Педро Аграмунт погодився залишити посаду, написавши заяву про відставку "за власним бажанням" через свою співпрацю з Москвою... Контакти з РФ стають токсичними і здатними знищити кар’єру європейського політика...

ОСТАННІ ПУБЛІКАЦІЇ

Свині вимагають європейських стандартів, або Чому українське сало не їдять в ЄС

25.04.2017 _ Ірина Мєзєнцева, ТРК "Херсон плюс"

Відкриття ринку ЄС може стати для українських свинарів шансом на розвиток. Однак для цього "домашнє завдання" має виконати вся країна – від органів влади до найменшого виробника. Зусиль лише лідерів ринку, найбільш зацікавлених у такому експорті, явно буде недостатньо.

Тріумф ЄС або шанс реваншу популістів? Зворотний бік президентських виборів у Франції

25.04.2017 _ Костянтин Федоренко, для Європейської правди

На відміну від багатьох європейських країн, де правих підтримують виборці старшого віку, у Франції серед наймолодших виборців – до 25 років – лідирують Меланшон і Ле Пен, що дає популістам можливість для швидкого реваншу. Перед прихильниками об'єднаної Європи стоїть важливе завдання – захистити свою перемогу.

Brexit вимагає нових виборів: що вони принесуть і чим загрожують Британії

24.04.2017 _ Артьом Георганов, для Європейської правди

Перспектива увійти в історію прем'єром, який вивів Британію з ЄС на вигідних умовах, – це неабияка спокуса. Однак Мей ризикує стати прем'єр-міністром, що допустив розвал трьохсотрічної унії з Шотландією. І з цим екзистенційним страхом їй доведеться жити наступні п'ять років.

Асамблея політичної корупції: як в ПАРЄ знайшли азербайджанські хабарі та російські інтереси

24.04.2017 _ Сергій Сидоренко, Європейська правда, Страсбург

В ПАРЄ лунають звинувачення у багаторічній корупції, до якої може бути долучено чимало представників керівництва асамблеї. Від початку йшлося лише про "азербайджанську історію", та нині у ній все частіше з’являються точки дотику з українсько-російським конфліктом...

Маленька французька революція: що показав перший тур президентських виборів

24.04.2017 _ Надія Коваль, для Європейської правди

Результати виборів показали поляризацію суспільства, де запит на зміни відобразився у розвалі старих партій та різкому зростанні популярності ліво- та праворадикалів. Розвернути цей тренд стало непосильним завданням для Франсуа Олланда.

Вимоги ЄС для безвізових подорожей: коментований переклад прикордонного кодексу

21.04.2017 _ Європа без бар'єрів

Ці рамкові правила однаково діють і за візової системи, і для безвізового в’їзду і можуть стати в нагоді тим, хто планує подорож до держав Шенгенської угоди. Оскільки кодекс є юридичним документом, додані коментарі ЄББ, що подані червоним кольором.

Між рядками рішення Суду ООН: де виграла та де програла Україна

20.04.2017 _ Сергій Сидоренко, Європейська правда

У таких документах важливі навіть натяки, заховані між рядками. Вже зараз можна зробити перші висновки з рішення суду: що воно означає та як змінить подальші дії України. А також – які заяви з тих, що вже зараз лунають в інформаційному просторі, є відвертими фейками...

Дороги, вбиральні та нуль інформації: що утримує туристів з ЄС від відвідання України

19.04.2017 _ Ганна Твердохліб, Ужгородський прес-клуб

"Туристки не змогли скористатися жіночими кімнатами. Вони зайшли в кафе і навіть замовили каву, хоча в Європі нормально попроситися виключно у вбиральню. І коли їм сказали, що треба вийти надвір і там піти до всім відомого приміщення, то їх здивуванню не було меж..."

Санкції на обидва боки: яким стане перше рішення Гааги у справі "Україна проти Росії"

18.04.2017 _ Сергій Сидоренко, Європейська правда

Вже зараз можна стверджувати: не всі прохання Києва будуть задоволені. Більше того, суд може накласти обмеження на українську сторону – попри те, що відповідачем у справі є Росія, а не Україна... Як вплине це рішення на кінцевий вердикт Суду ООН, тобто на покарання Росії за її злочини?

Революція "обкурених пенсіонерів": протести проти президента Сербії увійшли в нову фазу

18.04.2017 _ Юрій Панченко, Європейська правда, Белград

Якщо раніше сербські протести були справою молоді, то у понеділок більшість була за пенсіонерами. Багато хто прийшов зі значками "Обкурений пенсіонер". "Вучич заявив, що мітингує лише молодь, яка палить марихуану", – пояснюють літні мітингувальники...

Диктатура великого султана: на що перетворить Туреччину референдум Ердогана

18.04.2017 _ Надія Коваль, Сергій Сидоренко

Ердогана не дарма дражнили "султаном Таїпом": жарт перетворюється на пророцтво. Посада прем'єр-міністра буде просто ліквідована. Президент матиме прямий контроль над виконавчою владою, сам формуватиме уряд. Навіть законодавча влада у деяких питаннях не буде його конкурентом...

12 несподіваних запитань про безвіз: інтерактивний тест від Європейської правди

14.04.2017 _ Європейська правда

Хто першим пообіцяв безвіз, але нічого не зробив? Що заховано у вашому біометричному паспорті? Про що вас спитають, а що не питатимуть на кордоні? Ми підготували тест – 12 запитань про безвіз. Деякі відповіді вас точно здивують!

Німеччина перед доленосними виборами: 4 нові тенденції

13.04.2017 _ Віктор Савінок, для Європейської правди

Соціал-демократи, які нещодавно стали лідерами парламентських перегонів, поступово втрачають позитивний ефект від повернення у німецьку політику Мартіна Шульца. Правляча ХДС, навпаки, зробила висновки з недавнього падіння рейтингу, змінивши керівника передвиборчої кампанії.

Безпечна їжа. Як в Україні гарантуватимуть європейську якість продуктів

13.04.2017 _ Любов Акуленко, Юрій Оглашенний, для Європейської правди

Україна нарешті зробила крок до європейської системи контролю операторів ринку харчової продукції, без якого ми можемо втратити доступ на ринок ЄС. Поновлення держконтролю за виробництвом завжди вважається злом для бізнесу. Як бізнес зможе захиститися від свавілля контролерів?

Турецьке розлучення із Заходом. Чи пройшла Анкара точку неповернення?

12.04.2017 _ Марина Воротнюк, для Європейської правди

Конституційний референдум 16 квітня відбувається на тлі антагоністичних відносин Туреччини зі своїми традиційними партнерами на Заході. Позитивні результати волевиявлення додатково поглиблять авторитарні тенденції всередині країни та призведуть до ще більшого загострення відносин із ЄС.

Хто не скаче, той Вучич. За що стоїть "сербський Майдан"

10.04.2017 _ Наталя Іщенко, для Європейської правди

"Протест проти диктатури" проходить мирно: з креативними плакатами, барабанами, скандуванням лозунгів та образливих для Вучича куплетів. Втім, до протестів приєдналися профспілки військових та поліцейських. Це – прозорий та потужний сигнал для влади з боку силовиків. Сильніший, ніж камінці у вікна.

Як Європа бачить своє майбутнє та чи є в ньому місце для України? 5 сценаріїв

07.04.2017 _ Іван Нагорняк, VoxUkraine, для Європейської правди

Римська декларація ЄС поки більше нагадує ідеальну картину майбутнього Європи замість реальної. В документі немає згадки про "гострі кути", що існують на континенті сьогодні. Крім того, сам факт дискусії про майбутнє Європи під час виборчого сезону несе в собі низку небезпек.

Хто голосував проти українського безвізу? Повний список

07.04.2017 _ Сергій Сидоренко, Європейська правда

Усі без винятку французи у цій групі – "Республіканці", тобто представники партії Фійона і Саркозі – політиків, що проштовхують в ЄС "потепління" з Росією... Навряд чи хтось може впевнено сказати, що ми не отримаємо від них підніжку наступного разу...

Без віз, та не без правил: як працюватиме на практиці безвізовий режим з Євросоюзом

06.04.2017 _ Сергій Сидоренко, Європейська правда

На кордоні завжди питають про мету візиту, а якщо прикордонник має хоча б тінь підозри – йде ретельніша перевірка. Але жодних "довідок з жеку"! Йдеться виключно про ті документи, які подорожуючий все одно мав би взяти з собою, коли їде за кордон...

Один проти Путіна, двоє проти ЄС: підсумки президентських дебатів у Франції

05.04.2017 _ Надія Коваль, для Європейської правди

Амон - єдиний з кандидатів - зі старту взяв на себе зобов'язання нещадно поборювати путінську Росію... "Коли нас викликають до поліції, то ми йдемо туди, адже робітничого імунітету не існує!" - завершив Путу свою промову під бурхливі оплески аудиторії...

Держава трьох народів. Як зміниться політичний устрій Боснії і Герцеговини

05.04.2017 _ Наталя Іщенко, для Європейської правди

Хорватські політичні лідери наполегливо просувають ідею рівноправності усіх трьох народів Боснії і Герцеговини і через це вимагають розширення прав хорватів. Попередньої згоди на це керівництва БіГ, здається, вже досягнуто.

Єреванський транзит. Вірменія стала парламентською республікою, не змінюючи лідерів

04.04.2017 _ Карен Мадоян, для Європейської правди

Вірменії вдалося те, що в 2004 році провалилося в Україні і що побоялися зробити в РФ. Перехід до парламентської форми правління дозволить зберегти владу президенту Сержу Саргсяну, який очолює країну з 2008 року.

"А французи проти": в Європарламенті розповіли, хто не підтримав безвіз для українців

04.04.2017 _ Сергій Сидоренко, Європейська правда

Європарламент назвав, хто голосував проти безвізового режиму... У більшості новин щодо української візової лібералізації "негативними героями" виявляються саме французи. І це – попри те, що власне для Франції українці не несуть хоч хоч якоїсь помітної міграційної загрози...

Революція парасольок повертається: Гонконг в очікуванні нових потрясінь

04.04.2017 _ Артур Харитонов, для Європейської правди

Противники нового лідера готують найбільшу акцію протесту. Гонконг – на порозі великих змін. І враховуючи, що для Пекіна це питання є принциповим, тиск з материка навряд чи ослабне. Надто важливе це для Сі Цзіньпіна та його програми відродження "великого Китаю"...

Кандидат Меркель та Путіна. Чого очікувати від нового президента Сербії

03.04.2017 _ Віталій Мартинюк, для Європейської правди

Переможець президентських виборів Александар Вучич виявився унікальним для сербської політики кандидатом, якого одночасно підтримали Ангела Меркель та Володимир Путін. Заради підтримки останнього (а також голосів проросійських виборців) минулого тижня Вучич відвідав Москву.

Корейський шлях не для України: чому ми не повторимо досвід "азійського тигра"

03.04.2017 _ Олександр Жолудь, VoxUkraine

Є відмінності, які не дозволять Україні пройти цей шлях. Серед них – політична неприйнятність диктатури та подальшого зрощення держави і великого бізнесу. Якщо для Кореї цей шлях сприймався як природний, то для сьогоднішньої України він – категорично неприйнятний...

Як вполювати європейських модниць: 5 порад від українського експортера

31.03.2017 _ Ганна Твердохліб, Ужгород

Вже відбулося кілька важливих речей. Тепер не наше підприємство щосили шукає замовників у Європі. Європейські бренди пропонують контракти українській легкій промисловості. Перша порада експортера: не бійтеся оцінювати себе дорого і водночас дбайте про рівень...

Від перемоги до брехні: секрети міжнародного "успіху" українських політиків

30.03.2017 _ Анатолій Марциновський, Європейська правда

Українська влада за всіх часів і президентів намагалася маніпулювати інформацією, що стосується зовнішніх відносин.Тема реформування країни ставатиме дедалі неприємнішою та незручнішою. Очевидно, натомість нам ще більше розповідатимуть про "підтримку", "пріоритетність", "єдність"...

Вибори без переможців. Чому Болгарія не скористалася шансом на оновлення

30.03.2017 _ Артьом Георганов, для Європейської правди

Прем'єр Болгарії і раніше мав достатньо проблем з партнерами по коаліції. Однак тепер компанію проєвропейській ГЕРБ, швидше за все, складуть праві євроскептики, розбавлені відвертими антисемітами. Навряд чи комусь у Брюсселі сподобається така компанія.

Що ховається за ідеєю автономії угорців? Ризики та можливості для України

29.03.2017 _ Дмитро Тужанський, для Європейської правди

У заявах з Будапешта про автономію закордонних угорців немає спекуляцій чи особистої позиції когось із угорських високопосадовців, що припускало українське МЗС. Це щось більше, системніше. Це озвучення державницької позиції нинішньої угорської влади, відображеної у Конституції країни.

Занадто проєвропейський: навіщо лідеру сербських перегонів підтримка Путіна

29.03.2017 _ Наталя Іщенко, для Європейської правди

Вміння змінювати свої політичні переконання та багатий політичний досвід зробили Вучича претендентом №1 на пост президента Сербії. Нинішні вибори покажуть рівень підтримки радикалів та їхніх ідей. І якщо ця підтримка буде високою, то такі настрої не будуть проігноровані й "системними" політиками. Доведено візитом Вучича до Москви.

Біженці, які сплачують податки. Українські мігранти в Польщі очима влади та бізнесу

28.03.2017 _ Олена Бабакова, для Європейської правди

Польща відмовляється прийняти біженців з Сирії, бо "переобтяжена втікачами з України". Такі заяви польських урядовців лише блокують дискусію про інтеграцію українських мігрантів. А дискутувати є про що – місцевий бізнес потребує до 5 млн іноземних робітників, бажано з України.

Усі матеріали за   Показати
дд мм рррр


Олександр Александрович, посол України в Республіці Сербія

Сербський виклик для ЄС та України: як перемогти російську пропаганду

Успіх російської пропаганди на Балканах став можливим за бездіяльності Євросоюзу, а точніше – його намагання обходити будь-які гострі кути. Тепер протистояти пропаганді можливо лише спільними діями ЄС та України.

Олег Устенко, Міжнародний фонд Блейзера

Перемогти в собі популіста. Три економічних уроки виборів у Франції

Макрон – абсолютний консерватор. Його мета чітка і зрозуміла: накопичення боргів – зло, а треба жити "по кишені". Проте виборці рідко погоджуються затягнути паски. Врятувати від цієї загрози обіцяє Ле Пен, проте не каже, якою ціною...


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter