Побороти Кремль у Вашингтоні: хто лобіює інтереси України в США

21.08.2017 _ Оксана Бедратенко, Українська служба "Голосу Америки"

Інтереси України у США представляє лобістська фірма Barbour Griffits & Rogers. За офіційними даними, їхні витрати на просування українських інтересів склали $300 тис. за першу половину 2017 року – порівняно невелика сума для вашингтонських лобістів.

Два теракти та вибух будинку: що відомо про хвилю "лоукост-терору" на іспанських курортах

18.08.2017 _ Сергій Сидоренко, Європейська правда

Іспанські ЗМІ вже вигадали нову та влучну назву: лоукост-терор. Адже тепер не потрібно переправляти до ЄС зброю та зберігати її, ризикуючи потрапити до рук поліції. Знаряддям масового вбивства може стати автомобіль, орендований за кількасот євро...

ОСТАННІ ПУБЛІКАЦІЇ

Скільки коштує Brexit: Лондон і Брюссель не можуть узгодити умови розлучення

16.08.2017 _ Віталій Шапран, для Європейської правди

Консервативна партія негласно розкололася, і частина впливових членів парламенту намагалася тиснути на уряд, виступаючи за м'який сценарій розлучення з ЄС. Але їхня атака була відбита, і прем'єр-міністр, як і раніше, виглядає непохитним консерватором у питанні Brexit.

Навчання в Європі: що потрібно знати насамперед

15.08.2017 _ Тамара Марценюк, для Європейської правди

Освіта та стажування за кордоном, зокрема в країнах Євросоюзу, стають дедалі популярнішими серед українських студентів та науковців. Певні додаткові можливості надає для цього і безвіз, полегшуючи безпосереднє знайомство з європейськими університетами та налагодження контактів.

Багатошвидкісна Європа: які зміни чекають на ЄС та як це вплине на Україну

15.08.2017 _ Ярослав Литвиненко, проект "Громадська синергія", для Європейської правди

Впродовж наступних років на Євросоюз можуть очікувати значні зміни, які матимуть вагомий вплив на його відносини з країнами-партнерами. Ці зміни відкриватимуть додаткове вікно можливостей для України, та водночас створюватимуть певні перешкоди...

Поганий та найгірший варіанти: експерти аналізують сценарій війни США та КНДР

14.08.2017 _ Олексій Кузьменко, Українська служба "Голосу Америки"

"Моделювання зазвичай охоплювали 60-100 днів конфлікту. На той момент американські сили вже окупують Північну Корею, але не знають, де її ядерна зброя, а ще на них тепер лежить відповідальність за населення, яке потерпає від голоду. Ось тут і вхопишся за голову: "Що ж ми наробили?"

Випробування радикалами: коаліційна криза у Словаччині та її ризики для України

11.08.2017 _ Марина Воротнюк, для Європейської правди

Коаліційна криза у Словаччині відбувається на тлі наближення місцевих виборів. Конфлікт в уряді збільшує шанси на перемогу екстремістської "Народної партії – наша Словаччина", фінансування для якої надходить з Росії. Все це створює додаткові ризики для України.

Два друга Путіна в Німеччині: скандали, здатні змінити передвиборчі розклади

10.08.2017 _ Віктор Савінок, для Європейської правди

Скандальна заява лідера партії вільних демократів щодо Криму може вплинути на формат майбутньої німецької коаліції. Якщо досі найбільш бажаним сценарієм для партії Меркель був альянс саме з вільними демократами, то тепер зростають шанси коаліції із "зеленими".

Напівсепаратистський анклав: чим загрожує новий конфлікт між Молдовою та її автономією

08.08.2017 _ Максим Андреєв, NewsMaker

Гагаузія – один з найбільш проросійських регіонів Молдови. Минулого року проросійський кандидат в президенти Ігор Додон отримав в автономії 99% голосів. Значна частина політичної еліти Молдови підозрює гагаузів у сепаратизмі, хоча відкрито про це мало хто говорить.

Ставки зроблені. Яке майбутнє чекає на "Північний потік - 2" і що робити Україні

08.08.2017 _ Олександр Ярощук, для Економічної правди

Київ та його партнери з ЄС прагнуть зупинити будівництво газопроводу "Північний потік - 2", який збільшить частку російського газу в Європі до 80%. Чи зможуть вони переконати Німеччину та Австрію — основних лобістів проекту?

Мер, юрист та шофер: як Сербія очищає місцеву владу від політичного кумівства

07.08.2017 _ Юрій Панченко, Європейська правда, Белград

Рівень реформованості місцевих інституцій у Сербії суттєво поступається українському. Невипадково реформа децентралізації стала однією з вимог масових протестів, що проходили цієї весни. Втім, у роботі сербської місцевої влади є речі, які українцям також варто взяти на озброєння.

Чому Хорватії вдалося: як країна повернула території після років окупації та гібридної війни

04.08.2017 _ Олександр Левченко, посол в Хорватії в 2010-2017 роках

В колишній Югославії вже тоді використовували принципи гібридної війни, а керував усім російський генерал Іванов... Хорватський досвід вчить, що завжди є негідники, які на війні та людських стражданнях заробляють великі гроші. Ця категорія осіб виступатиме за тривалий конфлікт...

Меркель нагадали про війну: Польща готується вимагати репарації в Німеччини

03.08.2017 _ Юрій Панченко, Європейська правда

Польща йде на нове погіршення відносин із Німеччиною. Вже незабаром перед Берліном може бути офіційно поставлене питання виплати репарацій за втрати часів Другої світової війни. Правомірність таких вимог міжнародному праву вже вивчає сенатське Бюро юридичного аналізу.

Кінець ефекту Шульца: що тягне вниз рейтинг суперників Меркель

02.08.2017 _ Віктор Савінок, для Європейської правди

Ставка "есдеків" на критику Меркель за міграційну кризу й загострення відносин з Туреччиною навряд чи принесе їм вагомі політичні дивіденди. Хоча б через непослідовність - головуючи в Європарламенті, Мартін Шульц підтримав рішення голови німецького уряду.

Така близька Канада: вільна торгівля та її можливості для українських експортерів

02.08.2017 _ Олександра Бровко, для Європейської правди

Канадський ринок ближчий, аніж може здаватися спочатку. І угода про вільну торгівлю дійсно відкриває багато можливостей для українських експортерів, враховуючи суттєве й миттєве скасування ввізних мит, а також наявність у Канаді величезної української діаспори.

Меркель проти Трампа: чи вдасться Німеччині оскаржити нові санкції проти РФ

01.08.2017 _ Дмитро Шемелін, для Європейської правди

Німеччина звинуватила США у невідповідності нового пакету санкцій міжнародному праву. Перед юристами постало складне завдання: обґрунтувати неправомірність окремого виду санкцій, зберігши при цьому інститут санкцій як такий.

Вибори під час революції: як президент нафтової Венесуели веде країну до катастрофи

31.07.2017 _ Наталія Шевченко, для Європейської правди

Влада Венесуели заборонила проведення будь-яких протестних заходів під час голосування, погрожуючи порушникам ув’язненням на термін від 5 до 10 років. Однак голосування не пройшло мирно. Наразі відомо про вбивства 15 осіб, включно з лідером молодіжного крила однієї з опозиційних партій.

Чи втручалася Україна в американські вибори: звинувачення, що не стало скандалом

31.07.2017 _ Олег Павлюк, для Європейської правди

Не можна сказати, що відповідь МЗС України на звинувачення Дональда Трампа була активною, однак у даній ситуації це є швидше позитивом, ніж негативом. Адже провідні американські ЗМІ одразу стали на підтримку української позиції...

Сенат підтвердив новий пакет санкцій: що саме чекає на Росію

28.07.2017 _ Оксана Бедратенко, українська служба "Голосу Америки"

Якщо Трамп застосує право вето, його - за всіма ознаками - законодавці зможуть легко подолати. Але є ще один варіант. А в міжсесійний час діє норма, відома за назвою "кишенькове вето" (pocket veto). Якщо президент протягом 10 днів не підписує певний закон, то документ "вмирає"...

Друзям все, ворогам закон: як Порошенко повертає Україну до вибіркового правосуддя

27.07.2017 _ Українська правда, Європейська правда

Указ Порошенка повертає Україну до традицій Януковича, до часів маніпулювання правом на догоду собі та вибіркового правосуддя. Казус Саакашвілі - це не питання особистого конфлікту двох політиків. Це спроба президента наділити себе безмежною владою...

Німецький урок для Ердогана: як далеко зайде криза у відносинах Берліна та Анкари

27.07.2017 _ Віктор Савінок, для Європейської правди

Чашу терпіння офіційного Берліна переповнив арешт німецького правозахисника Петера Штойднера, як вважається – з ініціативи президента Ердогана. "Вишенькою" на цьому торті стала оприлюднена Bild пропозиція Анкари обміняти Штойднера на "двох турецьких генералів", що просять у Німеччини політичного притулку.

Деталі нових санкцій проти Росії: що змінив Конгрес у законі про покарання ворогів США

26.07.2017 _ Сергій Сидоренко, Європейська правда

Досі РФ не ставили в офіційних документах у такій компанії: між Іраном та Північною Кореєю. Російський блок розширили, додавши до нього міжнародний тероризм... Одностайність конгресменів вражає. Закон, який обмежує повноваження Трампа, фактично не має шансів бути заветованим...

Польський розкол: що змінить для Варшави та Києва конфлікт між президентом та партією влади

25.07.2017 _ Юрій Панченко, Європейська правда

"Право та Справедливість", що має майже абсолютну владу в Польщі, вперше опинилася перед загрозою розколу. У партії обіцяють довести до кінця суперечливу судову реформу, що дала старт масовим протестам у країні. Заради цього у партії навіть розглядають можливість дострокових виборів.

Військовий захист для інвестицій: що означає відкриття китайської бази в Африці

25.07.2017 _ Віктор Константинов, для Європейської правди

Прихід китайських ВМС у Джибуті дає позитивну відповідь на важливе питання: чи готові китайці виступити гарантом безпеки в зоні Нового шовкового шляху. А отже, найближчими роками ми побачимо ще не одну китайську військову базу за межами КНР.

Перемога на дві третини: хто виграв від масштабних протестів у Польщі

24.07.2017 _ Олена Бабакова, для Європейської правди, з Варшави

Серед лозунгів "Вільні суди", "Шануємо Конституцію", "Геть з Качинським" найпопулярнішим був все-таки заклик до президента Анджея Дуди "Три рази вето". І ось Дуда вето застосував, але щодо двох законів. Постає питання: чи варто так само гаряче протестувати за вето для третього?

Ошуканий за власним вибором: чому Siemens не уникнути неприємностей. Стаття глави МЗС

23.07.2017 _ Павло Клімкін, міністр закордонних справ України, для Європейської правди

Так само, як і з історією з "Містралем", Україна била в дзвони. Але менеджмент Siemens відмовлявся бачити очевидні речі. Відтепер газотурбіни Siemens допомагатимуть злодію облаштовувати загарбані території. І ми не можемо розглядати цей випадок інакше, як співучасть в агресії Кремлівського режиму проти України.

Говоримо про економіку, думаємо про політику: з чим Лукашенко приїхав до Києва

21.07.2017 _ Геннадій Максак, для Європейської правди

Розуміючи складну ситуацію, в якій наразі перебуває офіційний Мінськ у відносинах з Кремлем, очікувати гарантії військового невтручання з боку Лукашенка не варто. Однак, як натякнув сам президент Білорусі, неформальних домовленостей у контактах з Києвом він дотримався.

Нові торговельні преференції та нові завдання: як зміниться торгівля України та ЄС

21.07.2017 _ Наталія Микольська, торговий представник України

Схвалені ЄС торговельні преференції в першу чергу слід розглядати як елемент додаткової підтримки у зв’язку з агресією РФ проти України. А перш ніж розмовляти стосовно подальшого розширення доступу українських товарів, необхідно на 100% заповнити вже доступні квоти.

Нові обличчя ОБСЄ. Чи подолано кризу?

20.07.2017 _ Ганна Шелест, для Європейської правди

Після тривалих переговорів і узгодження кандидатур, ОБСЄ нарешті отримала нових очільників. Здається, криза минула. Але деякі питання залишилися. Де на радарі нового генсека Україна? Та заради якого портфеля здалася Росія, яка довго блокувала рішення?

Зміни не для всіх: що означатиме перехід на європейський стандарт водійських посвідчень

20.07.2017 _ Любов Акуленко, Світлана Майструк, для Європейської правди

У країнах ЄС зазвичай для водіїв 1-ї групи діє спрощена система – достатньо перевірити зір/заповнити декларацію про стан здоров’я. Вимоги до підтвердження здоров’я зростають лише після досягнення 50-річного віку або залежно від тяжкості умов праці.

Гібридний пожежник: чому балканські країни проігнорували російську допомогу

19.07.2017 _ Наталя Іщенко, для Європейської правди

Американська преса неодноразово висловлювала припущення, що Росія фактично створила у Сербії майже не замасковану військову базу... Незважаючи на дійсно жахливі пожежі у Хорватії та Чорногорії, уряди цих країн не звернулися по допомогу до Гуманітарного центру.

Права для ЄС: чи зобов'язує асоціація міняти посвідчення водія

18.07.2017 _ Анатолій Марциновський, "Європейська правда"

Чиновники повинні максимально точно роз’яснювати подібні чутливі питання. Так, щоби гарантовано уникнути невірного трактування, підозр щодо певних корисливих мотивів держави і не дискредитувати ідею належного виконання Угоди про асоціацію зокрема.

Гамбурзький рахунок: які висновки винесла Німеччина з екстремального саміту G20

18.07.2017 _ Віктор Савінок, для Європейської правди

Журналістські розслідування встановили, що провідним організатором заворушень в Гамбурзі стала лівоанархістська організація "Червона флора". Ця ліворадикальна організація була оформлена як громадянська ініціатива й навіть отримувала фінансування з міського бюджету.

Теплі гроші від ЄС: чи зможе Україна обігнати сусідів на шляху до енергетичної незалежності

17.07.2017 _ Сергій Сидоренко, Європейська правда

Є ще одна особливість, суто українська – проблема крадіжок тепла. Ані в ЄС, ані у Східному партнерстві її немає у масштабах, порівнюваних з нашими. Батареї, винесені на балкон; тепла підлога з водою із централізованого опалення – це лише частина очевидних порушень...

Усі матеріали за   Показати
дд мм рррр


Томас Гревен, Вільний університет Берліна

"Хайль Трамп": чим загрожує президенту США близькість з ультраправими

Як пояснити небажання Трампа відмежуватися від ультраправих? На який виграш він сподівається при майже одностайній відразі до них всередині США? Відповідь проста, тут він - незаперечний провідник, яким бачить себе сам ("only I can fix it")... (рос.)

Олена Дерев'янко, Українська PR-ліга

Ракети для Кіма: як Україні захиститися від чорного піару

Україні необхідно не тільки усунути заподіяну PR-шкоду, але й використати ситуацію для отримання репутаційних дивідендів. Наприклад, в плані позиціонування як країни, де все ж таки є високі технології і люди, здатні їх застосувати.


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter