КНДР у новому статусі: чому перехід США до політики сили був неминучий

23.05.2017 _ Віктор Константинов, для Європейської правди

Ракетні випробування КНДР створюють якісно нову загрозу для безпеки США. Загрозу для власної території і громадян, які на ній проживають. Це кардинально змінює підхід до ухвалення рішень Вашингтоном: тепер це тільки американська справа і тільки американське рішення.

Безвіз уже скоро. Як зміняться правила страхування і де придбати поліс

23.05.2017 _ Вікторія Руденко

Скасування візового режиму з Євросоюзом спричинить зміну правил страхування для мандрівників. Зараз наявність страховки є обов'язковою умовою при отриманні візи. Однак після введення безвізового режиму відмовлятися від страхового захисту теж не варто (рос.).

ОСТАННІ ПУБЛІКАЦІЇ

Повернення вільних демократів: хто отримає "золоту акцію" у Бундестазі

23.05.2017 _ Віктор Савінок, для Європейської правди

Переконлива перемога християнських демократів на останніх регіональних виборах суттєво збільшує шанси на нове канцлерство Ангели Меркель. Все більше шансів, що їй вдасться уникнути великої коаліції з есдеками – до Бундестагу готується повернутися ліберальна Вільна демократична партія.

Іран голосує проти санкцій: фундаменталісти програли вибори президента

22.05.2017 _ Анастасія Герасимчук, для Європейської правди

Президентські вибори в Ірані стали особливими – їхній переможець Хасан Рухані наважився протистояти верховному керівнику аятолі Хаменеї. Він відкрито звинувачував своїх опонентів у екстремізмі та підкреслював неприйняття іранцями політики "страт та в’язниць".

Китай корегує зовнішню стратегію: що змінить проект "Один пояс, один шлях"

19.05.2017 _ Віктор Константинов, для Європейської правди

Китайські інвестиції в країни, що приєдналися до ініціативи "Один пояс, один шлях", склали близько $50 млрд. У найближчі роки ця сума може зрости втричі. Але найважливішим є те, що для реалізації проекту Китаю доведеться переглянути принципи своєї зовнішньої політики.

Дитячий безвіз та закордонний паспорт: деталі та підводні камені сімейних поїздок до ЄС

18.05.2017 _ Сергій Сидоренко, Європейська правда

Як оформити "правильний" закордонний паспорт для дитини? Чому є ті, кому відмовилися видавати "біометрику"? Які документи потрібні дитині для оформлення паспорта та для перетину кордону? Що потрібно для навчання в ЄС? Ми підготували для вас детальні відповіді на ці запитання...

Свобода слова чи безпека: як розділилася Європа щодо заборони соцмереж та "Яндексу"

17.05.2017 _ Сергій Сидоренко, Європейська правда

"Порошенко має невідкладно скасувати рішення про заборону". "Це – неприйнятна атака на свободу слова і свободу інформації", – йдеться в заявах. Діаметрально протилежна позиція пролунала зі штаб-квартири НАТО... Протестів на адресу Києва, схоже, чекати не варто...

Два світи для виноробів: чому угорський Токай не схожий на сусіднє Закарпаття

17.05.2017 _ Ганна Твердохліб, Ужгородський прес-клуб

Для маленьких приватних виноробів Словаччина, Угорщина та й загалом Євросоюз забезпечують сприятливі умови для розвитку бізнесу. Не дивно, адже виноробство – це значно більше, аніж виготовлення та споживання вина.

Прем'єр-бунтівник: як Макрон вдруге переграв республіканців

16.05.2017 _ Надія Коваль, для Європейської правди

З призначенням Філіпа – політика з репутацією бунтівника – Еммануель Макрон утверджується у ролі великого деструктора французької політичної системи. Фактично маргіналізувавши Соціалістичну партію, президент взявся за розвал "Республіканців".

Самотність Трампа: що означає скандальна відставка глави ФБР

16.05.2017 _ Юлія Курнишова, для Європейської правди

Відставка Джеймса Комі стала доказом падіння довіри Трампа до членів його команди. Прагнення президента замкнути на собі вирішення всіх завдань загрожує посиленням помилок. Однією з них може виявитися передача Трампом секретної інформації під час зустрічі з Лавровим.

З грошима в Європу: штрафи та обмеження на ввезення готівки до ЄС

15.05.2017 _ Єгор Бойченко, адвокат, для Європейської правди

Майте на увазі, що французькі митники, виявивши у вас значну суму, не полінуються додатково перерахувати всю наявну готівку, і якщо загальна сума перевищить 10 000 євро, у вас можуть бути неприємності. Від 2013 року діє сервіс електронного декларування готівки DALIA...

Мирний план ЄС чи торгівля суверенітетом? Чим загрожує нова криза у Косові

15.05.2017 _ Наталя Іщенко, для Європейської правди

Відставка косовського уряду може створити загрозу мирному врегулюванню на Балканах. Європейські політики й надалі наполягають на продовженні переговорів із Сербією та Чорногорією. Але, здається, сама Європа – і не тільки – має з цього приводу великі сумніви.

Всупереч ЄС: чому проєвропейська позиція не допомогла Макрону на виборах

13.05.2017 _ Клер Демесмей, Юлія Хаманн, IPG

У Франції незадоволення Євросоюзом сягнуло високого рівня: понад чверть французів наразі вважають, що членство в ЄС має більше мінусів, ніж плюсів... Та чи треба уособлювати розрив з Європою, щоб стати президентом Франції в 2017 році?

Президент-миротворець: чи вдасться новому лідеру Кореї втримати півострів від війни

11.05.2017 _ Юлія Курнишова, для Європейської правди

Президентські вибори в Південній Кореї відбулися на тлі двох криз. Перша, політична, призвела до імпічменту попереднього президента. Але набагато важливіша міжнародна криза, спровокована ядерними випробуваннями КНДР.

Тонкощі безвізу: як діяти на кордоні, щоб уникнути проблем. Відповіді на запитання читачів

10.05.2017 _ Сергій Сидоренко, Європейська правда

Багато запитань читачів були дуже слушними – і про правила безвізових поїздок з дітьми, в яких у паспорті немає відбитків пальців, і про поїздки без готелю, і про запрошення до друзів. Ми підготували новий детальний довідник, де є роз'яснення щодо більшість таких випадків...

Офшор на російський манер: чи поховають санкції ідею податкового раю в Криму

10.05.2017 _ Дмитро Шемелін, юридична фірма "Астерс"

Кримські активи залишаться доступними тільки в режимі суворої секретності і під особисті гарантії уряду РФ. Кожного інвестора треба буде з великими труднощами заводити в Крим буквально "за руку", що, зрештою, росіяни можуть робити і зараз...

Вибори без завершення: чому Макрону зарано святкувати перемогу над Марін Ле Пен

08.05.2017 _ Штефан Денерт, Фонд ім. Фрідріха Еберта

Формулюючи свою програму, Еммануель Макрон уважно стежив за тим, аби не зачепити ані правий, ані лівий табір. Втім, союз з правими загрожує йому перевиборами. Водночас союз із соціалістами можливий лише в разі переформатування партії.

За три дні до президента: як змінить Францію обрання нового лідера

05.05.2017 _ Оксана Мітрофанова, Жюльєн Плюшар, для Європейської правди

Із закликом підтримати Макрона до французів звернувся навіть футболіст Зінадін Зідан. Макрона готові підтримати чимало виборців з числа тих, хто у першому турі голосував за його опонентів. Та у лідера перегонів є серйозна проблема – суперечності в його передвиборчій програмі...

Текст рішення Ради Європи щодо Криму: як Страсбург допомагає Україні виграти в Гаазі

04.05.2017 _ Сергій Сидоренко, Європейська правда

"Європейська правда" розібралася, що затвердили у Страсбурзі, як це рішення допоможе нам у подальших судових процесах, а також з’ясувала, чому до останнього моменту не було впевненості, що рішення ухвалять... Спроби зірвати голосування справді мали місце...

Від пайків до технологій. Як міжнародна допомога посилила обороноздатність України

04.05.2017 _ Інститут світової політики

Пріоритетом для України має стати зняття неформальних обмежень на експорт іноземних технологій, які є необхідними для створення нових зразків озброєння. Одночасно необхідно провести повну оцінку ефективності використання вже наданої міжнародної допомоги.

Вертикаль "мрії". Як змінить Грузію конституційна реформа

03.05.2017 _ Карен Мадоян, для Європейської правди

"Грузинська мрія" – за крок від повного перезавантаження політичної системи країни на свою користь. Оновлена Конституція дозволить закріпити не тільки домінування однієї партії, але й систему неформального управління країною.

Удар з минулого: Македонія на роздоріжжі між ЄС і "православними скрепами"

28.04.2017 _ Юрій Панченко, Європейська правда

Чи повернеться Македонія до авторитарної влади, прем’єр якої дружить із Путіним та говорить про ворожість західних цінностей? Для цього потрібно не допустити формування проєвропейської коаліції та роздмухати етнічні конфлікти, щоб змусити громадян забути про корупційність попереднього уряду.

Ціна "Томагавків". Як вплине на Україну зміна міжнародної політики США

27.04.2017 _ Юлія Курнишова, для Європейської правди

У кожного американського президента за останні тридцять років був свій "момент Томагавків". Однак цей крок суперечить передвиборчій риториці Трампа. Компенсацією цих змін має стати зменшення міжнародної допомоги США.

100 днів президентства Трампа: що вже змінилося у відносинах України та США

26.04.2017 _ Альона Гетьманчук, Інститут світової політики

Американцям складно зрозуміти, яким є ключовий меседж, що його прагне донести держава Україна до нового президента США... Наразі Білий дім грає з ЄС у "хто перший моргне", чекаючи, чи продовжить Брюссель санкції влітку. В Євросоюзі пильно відстежують сигнали з Вашингтона.

Жертва токсичної Росії: президент ПАРЄ узгодив деталі своєї відставки

25.04.2017 _ Сергій Сидоренко, Європейська правда, Страсбург

"Європейська правда" з’ясувала деталі домовленості, за якою Педро Аграмунт погодився залишити посаду, написавши заяву про відставку "за власним бажанням" через свою співпрацю з Москвою... Контакти з РФ стають токсичними і здатними знищити кар’єру європейського політика...

Свині вимагають європейських стандартів, або Чому українське сало не їдять в ЄС

25.04.2017 _ Ірина Мєзєнцева, ТРК "Херсон плюс"

Відкриття ринку ЄС може стати для українських свинарів шансом на розвиток. Однак для цього "домашнє завдання" має виконати вся країна – від органів влади до найменшого виробника. Зусиль лише лідерів ринку, найбільш зацікавлених у такому експорті, явно буде недостатньо.

Тріумф ЄС або шанс реваншу популістів? Зворотний бік президентських виборів у Франції

25.04.2017 _ Костянтин Федоренко, для Європейської правди

На відміну від багатьох європейських країн, де правих підтримують виборці старшого віку, у Франції серед наймолодших виборців – до 25 років – лідирують Меланшон і Ле Пен, що дає популістам можливість для швидкого реваншу. Перед прихильниками об'єднаної Європи стоїть важливе завдання – захистити свою перемогу.

Brexit вимагає нових виборів: що вони принесуть і чим загрожують Британії

24.04.2017 _ Артьом Георганов, для Європейської правди

Перспектива увійти в історію прем'єром, який вивів Британію з ЄС на вигідних умовах, – це неабияка спокуса. Однак Мей ризикує стати прем'єр-міністром, що допустив розвал трьохсотрічної унії з Шотландією. І з цим екзистенційним страхом їй доведеться жити наступні п'ять років.

Асамблея політичної корупції: як в ПАРЄ знайшли азербайджанські хабарі та російські інтереси

24.04.2017 _ Сергій Сидоренко, Європейська правда, Страсбург

В ПАРЄ лунають звинувачення у багаторічній корупції, до якої може бути долучено чимало представників керівництва асамблеї. Від початку йшлося лише про "азербайджанську історію", та нині у ній все частіше з’являються точки дотику з українсько-російським конфліктом...

Маленька французька революція: що показав перший тур президентських виборів

24.04.2017 _ Надія Коваль, для Європейської правди

Результати виборів показали поляризацію суспільства, де запит на зміни відобразився у розвалі старих партій та різкому зростанні популярності ліво- та праворадикалів. Розвернути цей тренд стало непосильним завданням для Франсуа Олланда.

Вимоги ЄС для безвізових подорожей: коментований переклад прикордонного кодексу

21.04.2017 _ Європа без бар'єрів

Ці рамкові правила однаково діють і за візової системи, і для безвізового в’їзду і можуть стати в нагоді тим, хто планує подорож до держав Шенгенської угоди. Оскільки кодекс є юридичним документом, додані коментарі ЄББ, що подані червоним кольором.

Між рядками рішення Суду ООН: де виграла та де програла Україна

20.04.2017 _ Сергій Сидоренко, Європейська правда

У таких документах важливі навіть натяки, заховані між рядками. Вже зараз можна зробити перші висновки з рішення суду: що воно означає та як змінить подальші дії України. А також – які заяви з тих, що вже зараз лунають в інформаційному просторі, є відвертими фейками...

Дороги, вбиральні та нуль інформації: що утримує туристів з ЄС від відвідання України

19.04.2017 _ Ганна Твердохліб, Ужгородський прес-клуб

"Туристки не змогли скористатися жіночими кімнатами. Вони зайшли в кафе і навіть замовили каву, хоча в Європі нормально попроситися виключно у вбиральню. І коли їм сказали, що треба вийти надвір і там піти до всім відомого приміщення, то їх здивуванню не було меж..."

Санкції на обидва боки: яким стане перше рішення Гааги у справі "Україна проти Росії"

18.04.2017 _ Сергій Сидоренко, Європейська правда

Вже зараз можна стверджувати: не всі прохання Києва будуть задоволені. Більше того, суд може накласти обмеження на українську сторону – попри те, що відповідачем у справі є Росія, а не Україна... Як вплине це рішення на кінцевий вердикт Суду ООН, тобто на покарання Росії за її злочини?

Усі матеріали за   Показати
дд мм рррр


Марі Педак, EGOV4UKRAINE

Україна без довідок: як створити європейську систему е-урядування

До кінця 2020 року Україна має досягти європейського рівня електронного уряду. Технічна частина системи надання електронних послуг – це лише 20% справи. Решта 80% – це керівництво процесом, організація, навчання.

Олена Омельченко, "Ілляшев та Партнери"

Росія відкрила скриньку Пандори: чим загрожує позов до СОТ проти України

Росія звернулася з комплексним позовом до України за статтею, застосування якої раніше уникали всі інші країни. У тому числі – стримуючи Україну від оскарження російських санкцій. А це означає, що спір у СОТ обіцяє стати подією світового масштабу.


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter