Гарантії вкладникам банків: гарні наміри та підводні камені

22.06.2017 _ Юлія Хорт, Парламентська експертна група з євроінтеграції

На розгляд парламенту запропоновано три ініціативи, які кардинально змінюють систему гарантування банківських вкладів. Попри декларування європейських принципів, їх впровадження дозволить регулятору змінювати правління банків просто через власний поганий настрій.

Битва за Вашингтон: здобутки та проблеми візиту Порошенка до США

21.06.2017 _ Сергій Сидоренко, Європейська правда

Два бізнесмени, що вирішили стати політиками; два політики, що мають проблеми через Росію. Зрештою, навіть проблеми вони часом вирішують схожим чином: щоби не продавати бізнес-імперію після обрання на найвищу посаду, і Порошенко, і Трамп використали механізм "сліпого трасту"...

ОСТАННІ ПУБЛІКАЦІЇ

Ірану додадуть санкцій: чи призведе новий курс США до війни на Близькому Сході

20.06.2017 _ Віктор Константинов, для Європейської правди

Ухвалений Сенатом законопроект фактично визначає Іран як головного противника США на Близькому Сході. Ворожість Трампа до Ірану робить малоймовірним нормальний діалог з Вашингтоном. Тегеран отримав вагому причину повернутися до роботи над ядерною програмою.

Врятуватись від Європи: Україна йде на конфлікт з СОТ, уникаючи скандалу з ЄС

19.06.2017 _ Юрій Панченко, Європейська правда

В уряді знайшли шлях, як ввести додаткові експортні мита на металобрухт в обхід наших зобов'язань перед ЄС. Втім, така схема суттєво послабить позицію Україні в майбутній суперечці в СОТ. А крім того, створює умови для тіньового експорту металобрухту з країни.

Європа проти санкцій: як рішення Сенату США створило "антиамериканську коаліцію" в ЄС

16.06.2017 _ Віктор Савінок, для Європейської правди

Саме це положення, хоча воно не є екстраординарним для санкційної практики США, викликало бурхливі протести в Європі. Вже за добу з’явилась офіційна негативна реакція з Берліна та Відня. Згодом "антиамериканська коаліція" розширилася: з критикою США виступила Франція...

Доба критики: в Євросоюзі змінюють ставлення до України

16.06.2017 _ Юрій Панченко, Сергій Сидоренко, Європейська правда

Жорстка критика з боку Євросоюзу повернулася. За останні тижні представництво ЄС випустило низку критичних заяв, однак у четвер 15 червня ми почули те, що давно не лунало від дипломатів. Посол ЄС звинуватив голову комітету Верховної ради в антиєвропейському лобізмі...

Екологічний бік євроінтеграції: імітація реформ чи реальні зміни?

16.06.2017 _ Наталія Андрусевич, для Європейської правди

На сьогодні практично усе реформування екологічної сфері відбувається "під прапором" євроінтеграції та виконання Угоди про асоціацію... Без правильних підходів до адаптації стандартів ЄС старі схеми та підходи будуть лише прикриті "європейським соусом".

Лівий марш: чи увійдуть "друзі Путіна" до майбутньої німецької коаліції

15.06.2017 _ Віктор Савінок, для Європейської правди

За підсумками вересневих виборів саме Die Linke отримає "золоту акцію" при створенні нової німецької коаліції. Такий сценарій може стати катастрофічним для України, адже ця партія не приховує симпатій до Путіна та товаришує з бойовиками ОРДЛО. Однак наскільки він реалістичний?

Сенат убезпечив санкції від Трампа: що змінять нові санкційні правила США

15.06.2017 _ Ярина Матвійчук, Голос Америки

Новий закон зобов’яже Білий дім отримати згоду Конгресу, якщо він вирішить пом’якшити, призупинити чи скасувати чинні санкції проти Росії. Президент США має право накласти вето на цю поправку, але у Сенаті переконані, що мають достатню кількість голосів, аби подолати це вето.

"Довести право бути європейцями": аудит відносин України та Швеції

14.06.2017 _ Дарія Гайдай, Леонід Літра, Інститут світової політики

Шведи встигли обпектися і розчаруватися після Помаранчевої революції. Та навіть низка невдач, відкат у реформах та посилення авторитарних тенденцій в Україні у 2010–2014 роках не змусили Швецію відмовитися від підтримки нашої держави та її європейського майбутнього...

Квоти гинуть за метал: між Києвом та Брюсселем назріває гучний скандал

13.06.2017 _ Юрій Панченко, Європейська правда

Рік тому ЄС отримав чіткі гарантії від Петра Порошенка, що мита на металобрухт не продовжуватимуть. Саме цим пояснюється гостра реакція на ухвалений Радою законопроект №6382. ЄС вимагатиме від президента його ветування.

Косово голосує проти безвізу: чи збереже напіввизнана країна проєвропейський курс

12.06.2017 _ Наталя Іщенко, для Європейської правди

Результати виборів у Косові стали справжньою бомбою - перше місце зайняв ультраправий блок, лідера якого звинувачують у воєнних злочинах. Реалізація їхніх обіцянок може заблокувати євроінтеграцію Косова, включаючи безвіз для косоварів.

Перший день безвізу: що вимагали в українців на кордоні та чому не всіх пустили до ЄС

12.06.2017 _ Сергій Сидоренко, Європейська правда

Всі бачили, які черги стоять за паспортами, та чи можна говорити про ажіотаж на кордоні? Чому вже є повідомлення про перші відмови у допуску українців до ЄС? Які саме перевірки документів стали реальністю? Всі деталі першого дня безвізу – у статті на ЄвроПравді.

Макрон непереможний: хто став жертвою політичного оновлення у Франції

12.06.2017 _ Надія Коваль, для Європейської правди

Перемога в першому турі "Вперед, Республіко" незабаром має перетворитися на абсолютну більшість у парламенті. Говорити про серйозну парламентську опозицію стає дедалі складніше. Ложкою дьогтю для партії Макрона стала явка виборців – лише 48%.

Консерватори починають та не виграють: як вибори на старті Brexit змінюють владу Британії

09.06.2017 _ Ганна Шелест, для Європейської правди

Терористичні акти в Британії – вибух у Манчестері 22 травня та напад на пішоходів у Лондоні в останній тиждень перед виборами цілковито змінили передвиборчу риторику. Лондон фактично повністю підтримав лейбористів, проголосувавши проти чинного уряду...

Що змінив для України "закон про НАТО" та як не зупинитися на півдорозі до Альянсу

09.06.2017 _ Сергій Сидоренко, Європейська правда

Є кілька важливих перепон нашому вступу до НАТО: відсутність волі країн-членів, неготовність України до членства та відкритий збройний конфлікт з Росією. Але жодна з них не може бути достатньою підставою для того, щоби Київ припинив зближення з Альянсом...

Чому українські продукти на експорт безпечніші, ніж для себе

08.06.2017 _ Тарас Висоцький, Любов Акуленко, Світлана Майструк, для ЄвроПравди

Поки Україна не запровадить еквівалентну європейській систему держконтролю з усіма її необхідними механізмами, то "цінуватиме" європейського споживача вище за вітчизняного, залишаючи преференції виробникам небезпечної продукції.

Канада проти Трампа: Оттава офіційно взяла курс на вихід з орбіти США

07.06.2017 _ Сергій Сидоренко, Європейська правда

"Диктаторський режим у Північній Кореї, злочини проти людяності в Сирії, жахливі екстремісти з "Ісламської держави", а також російський воєнний авантюризм і експансіонізм становлять чіткі стратегічні загрози для світу ліберальної демократії, частиною якого є Канада", – заявила глава МЗС.

Катарські історії: як нова криза у Перській затоці загрожує інтересам України

06.06.2017 _ Олександр Мішин, для Європейської правди

Через конфлікт у Затоці європейські споживачі можуть втратити доступ до катарського скрапленого газу. Це спричинить зростання цін, в тому числі для України. А цифри у комунальних платіжках – зрозуміліший аргумент, ніж запекла боротьба на, здавалось би, далекому Близькому Сході...

Вибори на тлі вибухів: як терористи послабили Британію в переговорах щодо Brexit

06.06.2017 _ Юлія Курнишова, Інститут суспільно-економічних досліджень

Дві атаки терористів цілком можуть змінити підсумки британських парламентських виборів. У майбутньому парламенті у консерваторів може виявитися навіть менше мандатів, ніж до виборів. Позиції прем'єра послабляться, а разом з ними – сила уряду в переговорах з ЄС...

"Ми обрали право на вільне життя": як Чорногорія стала членом НАТО попри істерику Росії

06.06.2017 _ Юрій Панченко, Європейська правда, з Подгориці

"Протести показали, що у противників членства слабка база. Є люди, які прагнуть зберегти гарні відносини із Сербією та Росією, але вони не були готові боротися проти членства... Кістяк противників НАТО складають ті, хто у 2006 році голосував проти незалежності Чорногорії..."

Make the world great again: навіщо США виходять з Паризької кліматичної угоди

02.06.2017 _ Олег Гичка, Олександр Сущенко, для Європейської правди

Трамп запевнив, що США за його президентства будуть найбільш "чистою" та екологічною країною в світі, запропонувавши "продовження діалогу". Втім, лідери Німеччини, Франції та Італії пішли на загострення конфлікту, заявивши, що умови Паризької угоди переглядатися не можуть.

Страсбург готується карати Росію за Донбас: оприлюднені нові рішення ЄСПЛ

02.06.2017 _ Сергій Сидоренко, Європейська правда

Страсбурзький суд вирішив, що відсутність юридично оформленого управління Кремля у самопроголошених "республіках" не скасовує того факту, що Росія є їх реальним куратором. Найближчими роками ЄСПЛ визнає Росію винною у порушенні прав людини на Донбасі...

Від "Євробачення" до євроінтеграції: якою побачили Україну гості фестивалю

01.06.2017 _ Інститут світової політики

Відвідування Києва вплинуло на оцінки європейців. Так, 54% гостей "Євробачення" вважають, що Україна стане членом ЄС уже в наступні п’ять років. А 42% гостей з країн ЄС зізналися, що тепер "набагато більше" хочуть бачити України серед членів Євросоюзу.

Безпека праці, боротьба з наркотиками та інше: що нового несе Україні ратифікована асоціація

01.06.2017 _ Анатолій Марциновський, Європейська правда

Більша частина Угоди про асоціацію з ЄС працює вже майже півтора року. Але це не означає, що "офіційний запуск" Угоди нічого не змінює... Є нові норми нашої угоди з ЄС, реалізація яких призведе до очевидних результатів. Звісно, якщо Україна їх виконає...

Молочні ріки – європейські береги: як галузь рухається до стандартів Євросоюзу

31.05.2017 _ Ірина Мезенцева, телеканал "Херсон плюс"

Понад 70% виробництва молока в Україні зосереджено саме у приватному секторі. Селяни хоч і ображаються на дармову вартість сировини, та все одно продають молоко перекупникам. Виходить ніби замкнуте коло, в якому про якість того молока навіть не йдеться.

Нідерланди сказали "так" асоціації. Якою є ціна рішення для України?

30.05.2017 _ Юрій Панченко, Сергій Сидоренко, Європейська правда

Дипломати, причетні до процесу, визнають, що головна задача нідерландського уряду була такою: він мав довести власному виборцю, що ЄС пішов на поступки. Результат став катастрофою не лише для України, але й не меншою мірою – для самого Євросоюзу...

Біженці або санкції: чи піде Варшава на масштабний конфлікт з ЄС

30.05.2017 _ Євген Приходько, для Європейської правди

Польський уряд категорично відмовляється приймати 6,1 тис. біженців. Суперечка вийшла на такий рівень, що в Єврокомісії вже навіть заявили про можливість скорочення фінансування для Польщі. У відповідь Варшава погрожує блокуванням євробюджету.

Самотність Європи. Що стоїть за гучною заявою Ангели Меркель

30.05.2017 _ Віктор Савінок, для Європейської правди

"Часи, коли ЄС міг цілком покладатися на когось іншого, минули", - гучну заяву Меркель вже встигли назвати "ляпасом" на адресу офіційних Вашингтона й Лондона. Така реакція канцлера контрастує з її політичним стилем. Однак чи означає вона зміну курсу Німеччини?..

Феномен Себастьяна Курца: чому Австрія зважилася на дострокові вибори

29.05.2017 _ Віктор Савінок, для Європейської правди

Минулорічні президентські вибори в Австрії виявилися одними з найдраматичніших в її історії. Країна зупинилася за півкроку від перемоги ультраправого кандидата, що було загрозою для всієї Європи. Чому ж тепер австрійські політики зважилися на дострокові парламентські вибори?

Make NATO great again: як Трамп домовлявся в Брюсселі про військовий бюджет для Альянсу

26.05.2017 _ Сергій Сидоренко, Європейська правда, Брюссель

За останні вісім років лише три країни-члени Альянсу – США, Велика Британія та Туреччина – майже завжди виконували цей норматив. А нині Трамп обіцяє додаткове переоснащення американського військового відомства. Нескладно здогадатися, якою буде реакція Москви...

Вечеря останньої надії. Чи здатний ЄС зупинити конфлікт на Балканах

26.05.2017 _ Наталя Іщенко, для Європейської правди

Нових ліків для Західних Балкан у ЄС немає. Залишається тільки "виховна робота" – намагання переконати еліти регіону, що мир та співпраця кращі за розбрат і війну. Але Брюссель не готовий дати головний "приз", на який у регіоні чекають вже півтора десятка років – почати реальну процедуру вступу до ЄС.

Складнощі, нерозуміння та перспективи: аудит україно-ізраїльських відносин

25.05.2017 _ Катерина Зарембо, Інститут світової політики

За останні три роки Ізраїль почали сприймати як "трансформаційну модель", адже ця країна стала успішною попри триваючу війну... Але є і "зворотній бік". Це – спадщина єврейських погромів, а пізніше – Голокост, з якими асоціюється Україна у колективній пам’яті ізраїльтян...

НАТО Дональда Трампа: як "скасований" саміт Альянсу стане перемогою президента США

24.05.2017 _ Сергій Сидоренко, Європейська правда, Брюссель

Звісно, слово "шантаж" на зустрічах з американцями не звучить і не звучало. Але дипломати зізнаються: важко позбутися враження, що Вашингтон тестує партнерів – як далеко вони готові зайти у своїх поступках американській стороні. Наразі межу гнучкості точно не досягнуто...

Усі матеріали за   Показати
дд мм рррр


Жослін Гітон, представництво Євросоюзу в Україні

Півтора року ЗВТ: чи спростилася торгівля між Україною та ЄС

Експорт до ЄС вимагає маркетингових зусиль, встановлення зв’язків та відповідності продукції складним нормам. Це процес, який потребує часу. Український експорт лише починає відчувати позитивні наслідки адаптації норм та стандартів до європейських...

Тетяна Ковтун, заступник державного секретаря Кабінету міністрів України

Гендиректори для міністерств: що змінить у державі європейська реформа держслужби

Директорати мають стати ефективними аналітичними центрами, що будуть досліджувати проблеми та пропонувати політикам варіанти рішень. Звичайно, нові посадовці, в тому числі гендиректори у міністерствах, отримають новий, ринковий рівень зарплат...


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter