Ціна заборони: як мораторій на експорт деревини вплинув на економіку України

22.02.2017 _ Олександр Ярощук, для Європейської правди

Після початку дії десятирічної заборони на експорт лісу-кругляка минуло більше року. Це рішення викликало гостру критику з боку ЄС, але якими були його економічні наслідки? Прихильники кажуть, що це стимулювало економіку, противники – що нічого не змінилося. То хто з них має рацію?

Що говорив про Україну та НАТО новий директор Ради нацбезпеки у Трампа

21.02.2017 _ Олексій Кузьменко, Голос Америки

Кандидатуру нового директора Ради національної безпеки привітали навіть критики Трампа, відзначивши, що Макмастер не побоїться суперечити голові Білого дому. Зокрема, використовуючи український приклад, Макмастер вважає, що нинішня філософія стримування Росії зазнала поразки.

ОСТАННІ ПУБЛІКАЦІЇ

Росія робить крок до холодної війни: про що говорили на Мюнхенській конференції

20.02.2017 _ Сергій Сидоренко, Європейська правда, Мюнхен

Глава російського МЗС у Мюнхені прямо заявив: йдеться про новий етап холодної війни. "Кажуть, війни починаються в головах людей, там же вони повинні закінчуватися. Однак з холодною війною цього поки не відбулося"... Важливо не мати надлишкової ейфорії від заяв віце-президента США...

"Народний референдум" та альтернативне НАТО: новий план Кремля з дестабілізації Балкан

20.02.2017 _ Наталя Іщенко, для Європейської правди

Проросійським силам не вдалося скасувати вступ Чорногорії до НАТО. Нинішній "план Б" – проведення за російської підтримки "народного" референдуму. Його орієнтовна дата – 24 березня, день, коли авіація НАТО почала бомбардування цілей на території Сербії та Чорногорії.

ЄС не дозволить, аби про кризу в Україні забули – стаття єврокомісара Стиліанідіса

20.02.2017 _ Христос Стиліанідіс, єврокомісар з питань гуманітарної допомоги

Я оголошую про допомогу в надзвичайних ситуаціях для українського народу у розмірі 18 млн євро. Це – на додачу до гуманітарної допомоги у розмірі 381 млн євро. Завдяки допомозі Євросоюзу сотні тисяч людей отримали їжу, пальне, одяг, ліки; також ми створили освітні проекти для дітей.

Заплутати Україну: як Кремль маніпулює, визнаючи "паспорти" ОРДЛО

19.02.2017 _ Анатолій Марциновський, "Європейська правда"

Кремль грає та маніпулює досить грамотно. Він справді може посилатися на міжнародний досвід, зокрема той таки північнокіпрський – адже не позиціонує себе стороною конфлікту на Донбасі. Тим очевиднішою стає потреба України в законі про окуповані території.

Мюнхенська помилка Порошенка: як безпекова конференція стала холодним душем

18.02.2017 _ Сергій Сидоренко, Європейська правда, Мюнхен

Світ – не україноцентричний. Київ нарешті повинен це зрозуміти. Так, для нас російська агресія на Донбасі та анексія Криму лишаються і ще довго лишатимуться ключовими проблемами, але якщо ми будемо вважати, що весь світ думає так само – точно програємо...

Як фальшиві українці вплинули на референдум у Нідерландах – розслідування NYT

17.02.2017

Найактивніші члени "української команди" насправді були з Росії або з Донецька, та вони чітко слідували лінії Кремля... Поки незрозуміло, чи була ця команда напряму керована з РФ, чи діяла з власних симпатій. "Європейська правда" публікує виклад статті NYT.

США та ЄС мають разом захищати світ від Путіна: лист євродепутатів до американських колег

17.02.2017 _ Депутати Європейського парламенту

Діючи окремо та шукаючи домовленостей з Путіним, ані США, ані будь-яка країна чи група країн в ЄС не зможуть забезпечити мир в Україні. Будь-яка спроба досягти такої домовленості буде сприйматися в Росії як слабкість і лише додатково розпалить російську агресію...

Макрон, який сплутав плани Кремля: ким є новий лідер президентських перегонів у Франції

15.02.2017 _ Надія Коваль, для Європейської правди

Макрон уникає визначення позиції щодо Росії, хоча в січні 2015 ркоу обговорював можливості зняття санкцій. Однак, реагуючи на лідерство відверто проєвропейського кандидата, російські ЗМІ вже запустили проти нього інформаційну кампанію, а команда Макрона заявляє про атаки російських хакерів.

В СОТ взялися за транзитну війну України та РФ: чому це стане прецедентом для світу

14.02.2017 _ Юрій Панченко, Європейська правда

Будь-яке рішення в цій справі стане насправді історичним для всієї Світової організації торгівлі. Адже Україна порушила питання, яке знаходиться у "сірій зоні" права СОТ. А це – чималі ризики та вихід із "зони комфорту" для всіх провідних економік світу...

Перша втрата Трампа на російському фронті: чому пішов у відставку радник президента з нацбезпеки

14.02.2017 _ Сергій Сидоренко, Європейська правда

На російському векторі "особливість" Флінна була чи не найпомітнішою. Однак було б надто сміливо стверджувати, що питання лише в діях екс-радника. І тим більше – не варто вважати, що разом з відставкою Флінна Трамп розриває зв’язки своєї команди з росіянами...

Нерозкрита Румунія: перспективний ринок, який не помічають українські експортери

13.02.2017 _ Юрій Панченко, Європейська правда

Харчова продукція складає лише 5% від нашого експорту до Румунії. Чому український бізнес ігнорує цей ринок? Можливо, він здається менш перспективним, або пристосування до смаків румунiв займає більше часу та вимагає більше зусиль, ніж, наприклад, до смаків поляків або чехів?

"Німецький Трамп" збирає голоси: як друзі Кремля можуть завадити перемозі Меркель на виборах

13.02.2017 _ Олександр Вербицький, Мангейм, для Європейської правди

Протестний вибух може відбутися від лише однієї фатальної новини перед виборами, а ми знаємо фахівців з підкидання таких "новин"... Німецьке суспільство дуже напружене. Тут вистачить сірника, ще одного Берліна, Мюнхена або Кельна. Це розуміють і в Москві... (рос.)

Два роки Мінських угод: що чекає на "Мінськ-2" за нових реалій у світі

10.02.2017 _ Катерина Зарембо, Інститут світової політики

12 лютого виповнюється два роки з моменту підписання так званого "Мінська-2". Офіційною підставою для його розробки стало бажання лідерів змусити працювати "Мінськ-1". Та складно сперечатися: поступу у виконанні Мінських домовленостей і досі критично мало.

Непозбувний Штайнмаєр. Німеччина вже знає ім'я нового президента

10.02.2017 _ Віктор Савінок, для Європейської правди

12 лютого Німеччина узнає ім'я нового президента. Безумовним фаворитом є колишній голова МЗС Франк-Вальтер Штайнмаєр – про його підтримку заявили всі партії "великої коаліції", а також зелені. Він має стати антиподом нинішньому президенту Йоахіму Ґауку, який майже не займався зовнішньою політикою.

Чому б не дати Росії те, чого вона хоче? Стаття віце-прем’єра у Die Welt

10.02.2017 _ Іванна Климпуш-Цинцадзе, віце-прем'єр з європейської та євроатлантичної інтеграції

Якщо ви схильні до укладання угоди з Путіним – ми не можемо на це вплинути. Але не робіть цього за рахунок свободи інших. Це було б низько, це гріх, який переслідуватиме вас завжди... Росія знає лише одне: прийшов її час підвестися, і час Заходу піти на дно...

Реальність і міфи. Що принесла Молдові зона вільної торгівлі з ЄС

08.02.2017 _ Наталя Мельник, Микола Пахольницький, NewsMaker

Напередодні візиту до Брюсселя президент Молдови Ігор Додон опублікував на своєму сайті статтю, яка доводить негативний ефект від зони вільної торгівлі з ЄС. Наші партнери з молдовського порталу NewsMaker вирішили розібратися, чи справедливі такі висновки (рос.)

"Вибори з окупантами": чому з’явилася заява посла Німеччини та як має реагувати Україна

08.02.2017 _ Сергій Сидоренко, Європейська правда

Заява посла Німеччини збігається з позицією частини німецьких політиків. Частини – але далеко не всіх. Тож реагуючи на дії дипломата, важливо мимохідь не зіпсувати відносини з Німеччиною в цілому. І у вівторок Україна небезпечно наблизилася до цієї червоної лінії – хоча й не перетнула її.

Румунський майдан на роздоріжжі: три сценарії розвитку протестів

08.02.2017 _ Анжела Грамада, Бухарест, для Європейської правди

Далеко не всі в румунській опозиції прагнуть перевиборів. Водночас народні протести диктують свій порядок денний. Після першої перемоги площа Вікторії навряд чи вдовольниться косметичними змінами, наприклад звільненням міністра юстиції.

Третя газова криза за мовчання ЄС: хроніка нової війни "Газпрому" проти України

07.02.2017 _ Михайло Гончар, Сергій Жук, Андрій Чубик

Закладається пропагандистський алгоритм: Україна краде газ, бо не запасла його достатньо у ПСГ. У такий спосіб може бути спровокована нова газова криза, де всі потужності російської пропаганди виставлятимуть Україну винуватцем, а "Газпром" – рятівником Європи.

Майдан указом не розпустиш: антикорупційна революція в Румунії святкує першу перемогу

06.02.2017 _ Юрій Панченко, Європейська правда, Бухарест

На імпровізованому постаменті стоїть фігура Дракули з плакатом "Скучили за мною?". Це – прозорий натяк владі Румунії... Та чи змінилася громадська думка за два місяці до такої міри, щоб результати виборів виявилися принципово іншими? На це питання площа Вікторії не знає відповіді...

Безальтернативний Качинський: скандали в опозиції, що позбавляють Польщу шансів на зміну влади

03.02.2017 _ Олена Бабакова, для Європейської правди

Польська опозиція втратила ще одну ключову фігуру, довкола якої гуртувалися противники правлячої партії "Право і справедливість". Як наслідок, попри незадоволення владою, опозиція сама відбиває у поляків бажання виходити на вулиці...

Безвіз до відпустки: в ЄС узгодили, коли візьмуться за скасування віз для України

02.02.2017 _ Сергій Сидоренко, Європейська правда

Найімовірніше, що затвердження безвізу відбудеться ще до інавгурації нового лідера Франції. Схоже, що цього разу ми дійсно на фінішній прямій... Є домовленість, що інші вибори, в тому числі в Німеччині, не будуть причиною подальшого відтермінування рішення по Україні...

На крок ближче до Майдану: як змінюються вимоги протестів у Румунії

02.02.2017 _ Марія Колесник, з Бухареста, для Європейської правди

Спочатку румунські мітинги були лише застереженням, потім переросли у протести проти окремих кроків влади, та тепер, після появи провокаторів, вже лунають чіткі заклики до відставок. "Точкою неповернення" буде 9 лютого – цього дня на волю мають вийти корупціонери, що підпали під амністію.

Соціалістична драма Франції: шанс зупинити путінського кандидата

01.02.2017 _ Надія Коваль, для Європейської правди

Політика чинного уряду не отримує підтримки на праймеріз, а переможець стикається з публічним опором всередині партії та звертається за підтримкою до конкурентів. Криза соціалістів очевидна, однак чи означає це, що на французів очікує другий тур у стилі "правий і ще правіший"?

Перший тиждень Трампа. Хто і за що отримав запрошення до його команди

31.01.2017 _ Юлія Курнишова, для Європейської правди

Перед США вже незабаром може постати серйозний зовнішній виклик: торгова війна з Китаєм або нова військова авантюра Кремля. Хто ж тоді ухвалюватиме рішення? Новачки в політиці, найбільше занепокоєні своїм рейтингом чи бізнес-інтересами?

Велика американська стіна: що збудує та що змінить Трамп у міграційній політиці США

30.01.2017 _ Надія Бурейко, Рада зовнішньої політики "Українська призма"

Указ набув чинності в день підписання і став несподіванкою: в ключових аеропортах накопичилися сотні пасажирів, що легально прибули до США і стикнулися із забороною вже на кордоні... Міста-притулки будуть позбавлені федерального фінансування, доки не почнуть співпрацю з Вашингтоном...

Нові водійські права під ширмою угоди з ЄС: як у Авакова спотворюють євроінтеграцію

27.01.2017 _ Любов Акуленко, Світлана Майструк, Олена Степаненко, УЦЄП

Навіть для країн-членів немає вимоги перездавати іспити для подовження строку дії посвідчення категорії "В"... Чи потрібен медогляд? Це питання спричинило найбільші дискусії після заяв МВС. Однак ЄС не зобов’язує вимагати медичні довідки від водіїв легковиків та мотоциклів!

Шульц чи Шольц? Хто кине виклик Ангелі Меркель

27.01.2017 _ Костянтин Федоренко, для Європейської правди

29 січня Соціал-демократична партія Німеччини обере нового партійного лідера – головного конкурента Ангели Меркель на найближчих виборах. Від того, наскільки успішним буде вибір соціал-демократів, залежить майбутній курс Німеччини, а ймовірно – і всього ЄС.

"Зрада" по-страсбурзьки: що залишилося та що викреслили з тексту української резолюції

26.01.2017 _ Сергій Сидоренко, Європейська правда, Страсбург

"Антиукраїнські поправки були відхилені Асамблеєю", – повідомив МЗС. "Це однозначно зрада, яку видаватимуть за начебто перемогу", – заперечив їм представник Андрій Лозовий.То що сталося у Страсбурзі? "Європейська правда" розібралася в деталях ухваленого рішення...

Росію повертають на вищому рівні: в Раді Європи готують новий шлях зняття санкцій з РФ

24.01.2017 _ Сергій Сидоренко, Європейська правда, Страсбург

Депутати, що симпатизують РФ, навіть підготували проект змін до регламенту ПАРЄ. Але осіння сесія показала: шансів провести його через асамблею немає. Саме тому друзі Росії змушені "грати в довгу", а ідея повернення РФ після саміту Ради Європи нині розглядається серед основних.

Втримати Угорщину: як перетворити "проросійського сусіда" на лобіста України в ЄС

24.01.2017 _ Дмитро Тужанський, для Європейської правди

Угорщина в Україні має неоднозначний імідж. Пересічний українець, що хоч трохи цікавиться зовнішньою політикою, згадає про закарпатську тематику, але також – про Орбана і його антиєвропейську політику; про підтримку безвізу, але також про проросійські настрої...

Венесуельський недоімпічмент. Що означає криза одного з найпалкіших "ворогів" США

24.01.2017 _ Наталія Шевченко, для Європейської правди

У Венесуелі, вперше в Латинській Америці, "лівий" режим може впасти внаслідок всенародного обурення. Це може стати серйозним випробовуванням для нової адміністрації Білого дому, якщо США мають намір повернути собі втрачені позиції в регіоні.

Усі матеріали за   Показати
дд мм рррр


Євгеній Дихне, "Бориспіль"

Наздогнати "Варшаву". Як аеропорту "Бориспіль" залучити європейських лоукостерів

Наразі прямі рейси з "Борисполя" виконуються лише до 30% великих аеропортів Європи. Саме тут наявні можливості для нашого росту, і наше завдання – посилити присутність на європейському напрямку... З огляду на це існуючі ставки аеропортових зборів потребують перегляду.

Руслан Ткаченко, Парламентська експертна група з євроінтеграції

Насмітили на три законопроекти. Яка з ініціатив щодо відходів відповідає нормам ЄС

Не викликає суперечок, що проблема утилізації відходів в Україні має бути вирішена шляхом імплементації європейських правил. Однак суперечливі законодавчі ініціативи аж ніяк не наближають українське законодавство до норм ЄС.


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter