Уряд на свята: що стоїть за ротацією польської влади

12.12.2017 _ Юрій Панченко, Європейська правда

Пауза у реконструкції уряду Польщі одночасно означає збереження нинішнього курсу щодо України. Головний дипломат поки зберігає свою посаду, а отже, найближчі півтора місяці МЗС Польщі продовжить старанно торпедувати відносини з Україною.

Інтернет-врядування та українські реалії: чи можливо повторити зразкову естонську реформу

11.12.2017 _ Сергій Сидоренко, Таллінн-Сауе-Київ

Надто часто доводиться чути: "Естонія – не Україна". Мовляв, у нас сільське населення, низька комп'ютерна грамотність, відсутність комп’ютерів у людей... Лунають тисячі причин, через які нібито "ми так не зможемо". Але насправді цей стереотип легко зруйнувати...

ОСТАННІ ПУБЛІКАЦІЇ

Висновок Венеціанської комісії щодо освітнього закону. Текст документа

08.12.2017 _ Венеціанська комісія

Сприяння посиленню державної мови та її обов’язковість є законною і навіть похвальною метою держави. Те саме стосується державних заходів для вивчення мови всіма громадянами... Венеціанська комісія вітає те, що українська влада готова використовувати можливості закону...

"Добра зміна" з людським обличчям: що відомо про майбутнього прем'єра Польщі

08.12.2017 _ Юрій Панченко, Європейська правда

Робота Моравецького в уряді вважається успішною, а опитування засвідчили, що його кандидатуру вважають оптимальною для посади прем’єра 12% поляків. З іншого боку, Моравецький явно виглядає чужим у керівній партії, а головне – є новачком у політиці.

Угорщина готується до поразки: що змінить рішення "Венеціанки" у мовному конфлікті

08.12.2017 _ Сергій Сидоренко, Будапешт-Київ-Брюссель

В Угорщині не звикли, що Київ може мати свою думку, адже 20 років поспіль ситуація була іншою. Але нині ми будуємо нову державу. Це не скасовує потребу бути друзями – але не ціною національних інтересів України. Будапешту доведеться це усвідомити...

Занепад реформ: навіщо коаліція торпедує Угоду про асоціацію

08.12.2017 _ Юрій Панченко, Сергій Сидоренко, Європейська правда

Навіть ризик припинення допомоги Заходу не може змусити українську владу відмовитися від звичних схем. Чому протягом трьох днів Рада прийняла цілу низку рішень, що радикально погіршили імідж нашої країни? Причому зробивши це демонстративно напередодні Ради асоціації.

"Стрес-тест" освітнім законом: якою має бути нова політика сусідства України

07.12.2017 _ Дарія Гайдай, Центр "Нова Європа"

Конфлікт навколо освітнього закону засвідчив: Україні бракує комплексного розуміння впливу своєї національної політики на відносини з європейськими сусідами. Одночасно Україні вкрай необхідна постійна підтримка та пряма комунікація з меншинами.

"Єрусалим наш": Трамп зробив жорсткий вибір у близькосхідному конфлікті

07.12.2017 _ Анастасія Герасимчук, для Європейської правди

Протягом понад 20 років усі президенти США відкладали офіційне визнання Єрусалиму столицею Ізраїлю. Свій крок Дональд Трамп назвав початком нової сторінки у врегулюванні близькосхідного конфлікту. Втім, для арабських лідерів це рішення стало фактичним оголошенням війни.

За крок від прірви: ніч, коли Україна ледь не втратила безвіз

07.12.2017 _ Сергій Сидоренко, Європейська правда

Успіхи Порошенка, схоже, дали йому хибну віру у вседозволеність. А в ніч на четвер Україна ледь не перетнула червону лінію... Те, що лунає з Брюсселя та Вашингтона останній тиждень, можна було описати словом "подив", але в останню добу відчуття змінилося на "жах"...

Енергетика "Східного партнерства": на яку допомогу ЄС варто розраховувати Києву

05.12.2017 _ Андрій Чубик, для Європейської правди

Під час саміту ЄС запропонував країнам-учасницям "Східного партнерства" долучитися до створення енергетичного союзу. Проти реформи – російський агресор, а також значна частина власників енергетичних активів в Україні, які мають вагомий вплив на владу.

Україна – Молдова: нетривалий шанс на співпрацю

05.12.2017 _ Сергій Герасимчук, для Європейської правди

Між Україною та Молдовою зберігається чимало невирішених проблем. Найчастіше в той час як український уряд відкритий до нових можливостей, політичні обставини у Молдові не сприяють бажанням Києва, і навпаки. Зараз – чи не оптимальний час вирішити хоча б частину цих питань.

Кіберудар у відповідь: як Естонія допомагає НАТО у боротьбі з хакерами

01.12.2017 _ Юрій Онищенко, Європейська правда, Таллінн

Проблема використання кіберзброї є чутливим питанням для НАТО - окремі країни вже готуються не лише оборонятися. Сполучені Штати, Британія, Нідерланди, Німеччина та Франція у складі своїх збройних сил вже створили підрозділи для боротьби з кібернападами, здатні завдати удару у відповідь.

Карел Хірман: Європа чекає відповіді з України, що буде з транзитом, але її нема

01.12.2017 _ Олександр Ярощук, для Економічної правди

Представник Стратегічної групи радників з підтримки реформ (SAGSUR): Україна повинна запропонувати чіткий план. Потрібно дати краще рішення, ніж "Північний потік", і Україну підтримають. Однак поки що такого рішення з боку українського уряду або "Нафтогазу" я не бачу.

Гаазький самогубець: ким був хорватський генерал та як новий вирок розсварить Балкани

30.11.2017 _ Наталя Іщенко, для Європейської правди

Одне з останніх рішень трибуналу в Гаазі аж ніяк не сприяло примиренню на Балканах. Поки що все виглядає так, що самогубство генерала Слободана Праляка, який для частини балканців був героєм, а для іншої - злочинцем, лише додало солі на старі рани.

Гендерний фокус Східного партнерства: чи є успіхи в України

30.11.2017 _ Юлія Савельєва, для Європейської правди

Серед завдань "Східного партнерства" "гендерне питання" часто сприймається як другорядне, порівняно з іншими нагальними суспільними проблемами... Окремою проблемою для України стала ратифікація Стамбульської конвенції Ради Європи.

ЄС та НАТО очима молоді: чого прагне та чого боїться нове покоління українців

29.11.2017 _ Центр "Нова Європа"

Переважна більшість молодих українців вважає, що Україна має вступити до ЄС. В усіх регіонах прихильників членства в ЄС більше, ніж опонентів. Водночас молодь побоюється негативних наслідків: масової міграції населення з країни та припливу біженців із Близького Сходу.

Боротьба з корупцією в Україні: настав час для результатів

29.11.2017 _ Марін Мрчела, президент GRECO

Грунтовний досвід розслідувань, який вже набуло антикорупційне бюро, свідчить про ефективність цього органу. А отже, будь-які спроби підірвати діяльність НАБУ ставлять під сумнів реальну політичну волю України до боротьби з корупцією.

Париж переосмислює загрози: як зміниться безпекова політика Франції

28.11.2017 _ Денис Колесник, для Європейської правди

Франція завершує перегляд засад своєї безпекової політики. Зокрема, слід очікувати більшого відкриття країни до співпраці в межах НАТО, але найімовірніше така співпраця обмежиться географічно найбільш близькими країнами, як от Німеччина, Італія, Іспанія та Велика Британія.

Віктор Орбан відкрив карти: як наростатиме конфлікт України та Угорщини

27.11.2017 _ Дмитро Тужанський, Сергій Сидоренко

Віктор Орбан справді вірить, що Угорщина стоїть на варті справжньої Європи, а інтереси його нації є основою стабільності на континенті. Протистояння з Києвом він переносить у комфортну для себе площину боротьби угорців за власну ідентичність та лідерство в Європі...

Спільна декларація Саміту Східного партнерства: текст документа

24.11.2017 _ Голови держав та урядів держав-членів ЄС та партнерів

Саміт визнає європейські прагнення та європейський вибір партнерів, як зазначено в Угодах про асоціацію. Фінансова підтримка ЄС надається за умови здійснення конкретних реформ. Підхід ЄС "більше за більше" і надалі працюватиме на користь тих, хто найбільше впроваджує реформи...

Настав час визначати нові цілі: промова Порошенка на саміті Східного партнерства

24.11.2017 _ Петро Порошенко, президент України

Нам не варто більше ховатися за нечіткими технократичними формулюваннями – маємо говорити чітко, як ніколи!.. "Старої нормальності" більше не існує. Пазли Заходу та Сходу Європи мають бути складені знову разом – і Східне партнерство може бути інтегруючою частиною цього.

Саміт розчарувань: як Петро Порошенко приїхав до Брюсселя за порцією критики

24.11.2017 _ Сергій Сидоренко, Європейська правда, Брюссель

Петро Порошенко став об’єктом критики з боку колег і був змушений виправдовуватися як через корупцію в Україні, так і через переслідування команди Саакашвілі... Рішення саміту до останнього моменту лишалося під загрозою зриву, і це також стало ударом по Україні...

Британія та Східне партнерство: спільні цілі в добу нових викликів

23.11.2017 _ Алан Дункан, міністр у справах Європи та Америки (Велика Британія)

Наше партнерство залишилося непохитним. Вихід Британії з Євросоюзу не змінить наших спільних цілей і пріоритетів зі східними сусідами, ми продовжимо працювати разом із союзниками та друзями по всій Європі, щоб втілити їх у життя.

Досвід адмінреформи для України: як звільнити більшість мерів, не зруйнувавши державу

23.11.2017 _ Сергій Сидоренко, Таллінн-Лаагрі-Київ

Україна часто скаржиться на урбанізацію та "вимирання" сіл, особливо в депресивних регіонах. Якщо молодь не бачить перспектив у рідному селі, вона їде поза очі – в обласний центр, до столиці, куди завгодно. В Естонії проблема ще глибша, але з нею впоралися...

Останній вирок трибуналу в Гаазі: сербський генерал відповість за геноцид

22.11.2017 _ Наталя Іщенко, для Європейської правди

Справа Ратко Младича була останньою для Гаазького трибуналу. Після визначення покарання колишньому сербському командиру в компетенції суду залишається лише розгляд апеляцій. Дехто з тих, хто пройшов через судовий процес у Гаазі, вже повернулися до активного політичного життя.

Чотири роки після Євромайдану: як змінилося бачення ЄС українськими аналітиками

21.11.2017 _ Віра Аксьонова, Діана Зубко, для Європейської правди

За чотири роки після саміту у Вільнюсі вже ніхто не ставить запитання про геополітичний вибір України. Через поступове прийняття "євроінтеграційних законів" відбувається зближення України із ЄС. Віддзеркалюють це й аналітичні центри. Але чи достатньо критична їхня позиція?

Два поганих варіанти: що чекає на Німеччину після краху коаліційних переговорів

21.11.2017 _ Віктор Савінок, для Європейської правди

Попри численні компроміси, коаліційні переговори у Німеччині завершилися провалом – насамперед внаслідок загравання вільних демократів із ультраправими. Єдиною альтернативою уряду меншості є перевибори, однак суттєвим чином існуючий розклад місць у Бундестазі навряд чи зміниться.

Рецепти успіху в інформаційній війні з Росією: досвід українського посла

20.11.2017 _ Олександр Левченко, посол в Хорватії в 2010-2017 роках

Ситуація в Криму погіршувалася з кожним днем, ставши хітом для місцевих медіа. Але навіть за такої ситуації на ефіри до телеканалів доводилося пробиватися з боями. Медійники розуміли, що український посол коментуватиме гостро, а російська сторона нервуватиме...

Безпека для Східного партнерства: які зміни варто лобіювати Україні

20.11.2017 _ Віталій Мартинюк, для Європейської правди

До саміту "Східного партнерства" Україна підходить з повністю виконаними проміжними завданнями по розділу "Безпека" та на 50% досягнутими цілями, запланованими на період до 2020 року. Це дає підстави порушувати питання про поглиблення безпекової складової партнерства.

Війна навколо могил: що заважає Києву в діалозі з Варшавою

20.11.2017 _ Юрій Панченко, Європейська правда

Остання спроба залагодити конфлікт із Польщею показала: тактика "малих поступок" вже не працює, адже польський уряд сприймає їх як щось самоочевидне. Якщо найближчим часом Київ не зможе сформувати свою стратегію у діалозі із сусідом, то цим займуться українські праворадикали.

Митниця проти "євроблях": чи допоможе Вільнюс вирішити проблему литовських авто

17.11.2017 _ Анатолій Марциновський, "Європейська правда"

Податкова має інформацію про 239 литовських компаній, які видають доручення на право користування своїми автівками громадянам України, причому деякі компанії видали понад 200 таких доручень. У більшості випадків керівниками цих литовських компаній також є громадяни України.

Санкції ЄС проти Польщі: до чого призведе жорстке рішення Європарламенту

17.11.2017 _ Євген Приходько, для Європейської правди

Голосування в Європарламенті акурат випало на день відзначання другої річниці правління партії "Право та справедливість". Варшаві загрожує позбавлення права голоса у ЄС. Анонсувавши введення санкцій, Брюссель досить символічно підбив підсумки двох років "добрих змін" від польської правлячої партії.

Реформи очима ЄС: які зміни та проблеми в Україні помітив Брюссель

16.11.2017 _ Сергій Сидоренко, Європейська правда

Євросоюз оптимістично оцінює прогрес України. Головний сигнал Брюсселя такий: напрямок реформ є правильним, а от швидкість хотілося б бачити вищу. Європейці не приховують, що дещо завищують оцінку дій української влади, аби уникнути невиправданого розчарування...

Асоціація без нагляду: чому Україна відстає від Молдови та Грузії у моніторингу Угоди з ЄС

15.11.2017 _ Сергій Сидоренко, Європейська правда

"Кожен громадянин може подивитися, як виконується Угода про асоціацію. Всі урядові комунікації з цього приводу доступні онлайн. Асоціація з ЄС – наш пріоритет", – кажуть у Молдові. А наша держава не має чим похвалитися у відповідь. Поки що не має...

Усі матеріали за   Показати
дд мм рррр


Сергій Сидоренко, Європейська правда

Досить неправди: що не так в українсько-угорському освітньому конфлікті

Українське питання в Угорщині – яскрава ілюстрація терміну "пост-правда". Байдуже, якою є реальність; важливо, що про неї кажуть. Фраза про повну заборону навчання угорською, згадана в заяві МЗС, не обмежується лише урядовим сайтом...

Павло Клімкін, міністр закордонних справ України

Старші брати лишилися в минулому: Павло Клімкін про вимоги щодо освітнього закону

Наш намір посилити в Україні позиції української мови викликав у сусідів спонтанний протест. Виходить, що Україні не дозволено те, що дозволено решті країн, виходить, що українці мали б і надалі залишатися комфортними для всіх.

Олена Омельченко, «Ілляшев та Партнери»

ЄС посилює торговельний захист: що треба врахувати Україні

ЄС пішов на масштабні зміни законодавства про боротьбу з демпінговим імпортом. При ухваленні рішення про запровадження захисних заходів буде враховуватися частка держави в економіці, незалежність фінсектора і навіть соціальні та екологічні стандарти.


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter