Партія президента Румунії представила стратегію приєднання Молдови

Четвер, 11 лютого 2016, 18:54
Версія для друку Коментарі

Національна ліберальна партія Румунії президента Клауса Йоханніса, заявила про те, що приєднання Молдови має стати головним пріоритетом зовнішньої політики країни і це має обʼєднати всі політичні сили.

Про це йдеться у концепції спільної політики щодо Молдови, яку представив напередодні представник партії президента Румунії Віорел Абадя, передає Infoprut.

"Бессарабське питання не має бути питанням міжпартійної боротьби, а має бути питанням, яке обʼєднує всі наші політичні сили. Стратегія на об'єднання з братнім народом повинна бути предметом загальнонаціонального консенсусу", - сказав він.

Згідно з положеннями стратегії, Румунія буде підтримувати євроінтеграційні прагнення Республіки Молдова.

Проте у документі також йдеться про створення спільного з Молдовою медіапростору, просування румунської мови і культури через підтримку румунського радіо і телебачення у Кишиневі.

Також у плані передбачається збільшення підтримки православної митрополії Бессарабії, розвиток програм у галузі середньої освіти та вищої освіти, спрощення отримання румунського громадянства для колишніх румунських громадян Молдови і їх нащадків.

Планується розвиток спільної транспортної інфраструктури.

Так, Румунія хотіла б збільшення кількості поїздів в Унгень, спільно з Молодовою побудувати гілку Кишинів – Унгень, сприяти розвитку розвитку авіаперевезень між двома країнами у відповідності до стандартів з ЄС.

Також говориться у плані про посилення взаємодії відомств внутрішніх справ обох країн і спільну боротьбу з корупцією.

Окрім того, йдеться у плані також про обʼєднання фінасових і банківських систем обох країн.

ЧИТАЙ ТАКОЖ

ПУБЛІКАЦІЇ
Петро Порошенко

Росія розпочинає Світову гібридну війну: промова Порошенка в Мюнхені

"Русскій мір" перетворює усе, до чого торкається, у руїни та занепад. Погляньте на Абхазію, Південну Осетію, Придністров’я, окуповані Донбас та Крим. Схоже на те, що відповідно до доктрини "русского міра" вся Європа повинна виглядати так як Калінінград чи окупований Донецьк, а не навпаки.

Юрій Онищенко (Брюссель), Сергій Сидоренко, Європейська правда

Мова ультиматуму: як угорська блокада підриває відносини України з НАТО

Є сподівання, що НАТО погодиться відійти від подвійних стандартів і визнати новий статус України після президентської зустрічі на саміті в липні. На перешкоді стоїть конфлікт з Угорщиною, яка відкрито декларує намір "блокувати будь-яке зближення України та НАТО".


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter