ЄС пропонує збільшити квоти на експорт українського зерна, металу та інших товарів

П'ятниця, 30 вересня 2016, 13:35
Версія для друку Коментарі

ЄС пропонує збільшити квоти на експорт низки сільськогосподарських і промислових товарів з України, зокрема зерна, помідорів, меду, добрив, електрообладнання та металопродукції.

Про це йдеться у пропозиції Єврокомісії до Європарламенту та Ради ЄС.

Що стосується сільськогосподарських товарів, то запропоновано експортувати в ЄС на кращих умовах ячмінь (350 тис. тонн на рік), пшеницю (100 тис. тонн на рік), кукурудзу (650 тис. тонн на рік), овес (4 тис. тонн на рік) та інші зернові.

Пропозиція також передбачає збільшення на 50% безмитного експорту в ЄС помідорів, підданих обробці (5 тис. тонн на рік).

Крім того, розширюються квоти на експорт українського натурального меду (3 тис. тонн на рік), а також товарів промислової галузі, зокрема добрив, взуття, електрообладнання та металопродукції.

"З огляду на складну економічну ситуацію в Україні важливо, щоб рішення набрало чинності через день після його публікації в Офіційному журналі ЄС", - йдеться у пропозиції.

"Ми сподіваємося, що це дасть позитивний імпульс українській економіці. Наш прогрес відчутний, але багато що ще належить зробити для розкриття всього потенціалу нашої зони вільної торгівлі", - сказала у Києві єврокомісар з торгівлі Сесілія Мальмстрьом.

У разі прийняття пропозиції рішення про додаткові торговельні преференції діятиме протягом трьох років.

Нагадаємо, 29 вересня єврокомісар з торгівлі Сесілія Мальмстрьом повідомила, що у Єврокомісія оголосила про додаткові торговельні преференції для України.

Про готовність ЄС до надання Україні додаткових автономних торговельних преференцій, які стосуватимуться обмеженого списку товарів в інтерв'ю ЄвроПравді у травні говорив посол України при ЄС Микола Точицький.

ЧИТАЙ ТАКОЖ

ПУБЛІКАЦІЇ
Міністри закордонних справ 13 держав Євросоюзу

Як зберегти Україну на шляху реформ: непублічна доповідь країн-членів ЄС

Доповіді у форматі non-paper є непублічними, і це лише підвищує їхню цінність... На чільному місці в документі – протидія корупції. А ще йдеться про потребу підтримати чинну владу; про загрози, яку несе поширення "зради"; про небезпеку популістів; про подальшу допомогу ЄС...

Ганна Шелест, для Європейської правди

Три кола санкцій: наскільки потужним стане британське покарання РФ

Не менше, аніж сам злочин, який було визнано нападом на суверенітет Британії, офіційний Лондон вразила подальша зухвалість РФ. Як вже заявив міністр закордонних справ Королівства Борис Джонсон, складається враження, що росіяни одночасно відмежовуються від замаху і пишаються ним.


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter