ЄС та Туреччина переживають "кризу довіри" – МЗС Туреччини

Четвер, 05 січня 2017, 11:19
Версія для друку Коментарі

Глава МЗС Туреччини Мевлют Чавушоглу заявляє про кризу довіри в стосунках між ЄС та його країною.

Про це він заявив під час зустрічі з редакторами агенції Anadolu.

"Європейський союз (ЄС) повинен дотримуватися відкритого підходу до питання євроінтеграції Туреччини і ухвалити у зв'язку з цим конкретне рішення", – сказав шеф турецької дипломатії.

"На жаль, між Туреччиною і ЄС існує криза довіри. Брюсселю настав час ухвалити відповідне рішення і почати ставитися до Анкари чесніше", – додав Чавушоглу.

За словами глав турецького МЗС, останнім часом в ЄС побоюються погіршення відносин з Туреччиною, з чим і пов'язані зміни в підході до Євросоюзу деяких питань.

"Приміром, на засіданні глав МЗС країн ЄС міністр закордонних справ Австрії Себастіан Курц став єдиним, хто виступив проти Туреччини", – сказав Чавушоглу.

Міністра наголосив, що погіршення відносин Туреччини і ЄС невигідно жодній зі сторін.

Чавушоглу також вкотре закликав ЄС виконати дані Туреччини обіцянки.

"Якщо в ЄС передумали виконувати зобов'язання за угодою, підписаною з Туреччиною, то вони повинні відкрито про це заявити. Головна проблема для нас полягає в тому, що в ЄС затягують час. З одного боку, вони не хочуть втрачати Туреччину і виступають проти її інтеграції в інші структури, а з іншого - не хочуть бачити її в ЄС", – резюмував Чавушоглу.

ЧИТАЙ ТАКОЖ

powered by lun.ua

ПУБЛІКАЦІЇ
Віктор Савінок, для Європейської правди

Два поганих варіанти: що чекає на Німеччину після краху коаліційних переговорів

Попри численні компроміси, коаліційні переговори у Німеччині завершилися провалом – насамперед внаслідок загравання вільних демократів із ультраправими. Єдиною альтернативою уряду меншості є перевибори, однак суттєвим чином існуючий розклад місць у Бундестазі навряд чи зміниться.

Олександр Левченко, посол в Хорватії в 2010-2017 роках

Рецепти успіху в інформаційній війні з Росією: досвід українського посла

Ситуація в Криму погіршувалася з кожним днем, ставши хітом для місцевих медіа. Але навіть за такої ситуації на ефіри до телеканалів доводилося пробиватися з боями. Медійники розуміли, що український посол коментуватиме гостро, а російська сторона нервуватиме...


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter