Ізраїль першим у світі підтримав референдум про незалежність Іракського Курдистану

Четвер, 14 вересня 2017, 12:56
Версія для друку Коментарі

Ізраїль став першою країною, яка підтримала пропозицію провести референдум про незалежність Іракського Курдистану.

Відповідну заяву зробив офіс прем'єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньяху, повідомляє The Times.

Лідер іракських курдів Масуд Барзані планує провести референдум про незалежність 25 вересня. Ірак відхилив цю ідею, назвавши референдум неконституційним.

Більшість інших країн, у тому числі традиційні союзники, такі як Велика Британія та США, закликали Барзані відкласти плани щодо проведення референдуму.

Вони побоюються, що після нього Ірак та найближчі регіони зануряться у ще більшу нестабільність, і це відбудеться саме в той час, як коаліційні сили практично відвоювали всі території "Ісламської держави".

Ізраїльське видання Haaretz зазначає, що Нетаньяху і раніше висловлювався за незалежність іракського Курдистану. В той же час, прем’єр окремо підкреслив, що Ізраїль не підтримує Робочу партію Курдистану (РКК).

"Ізраїль виступає проти РКК і вважає її терористичною групою, на відміну від Туреччини, яка підтримує терористичну організацію "Хамас". Ізраїль виступає проти тероризму в цілому, але підтримує законні зусилля курдського народу для створення своєї власної держави", - заявив Нетаньяху.

Зазначимо, що більшість курдів живуть між Іраном, Іраком, Сирією та Туреччиною, але тільки в Іраку вони досягли визнаної автономії.

Іракська курдська нафта експортується через Туреччину, що є ключовим економічним ланцюгом для регіону.


powered by lun.ua

ПУБЛІКАЦІЇ
Віктор Савінок, для Європейської правди

Два поганих варіанти: що чекає на Німеччину після краху коаліційних переговорів

Попри численні компроміси, коаліційні переговори у Німеччині завершилися провалом – насамперед внаслідок загравання вільних демократів із ультраправими. Єдиною альтернативою уряду меншості є перевибори, однак суттєвим чином існуючий розклад місць у Бундестазі навряд чи зміниться.

Олександр Левченко, посол в Хорватії в 2010-2017 роках

Рецепти успіху в інформаційній війні з Росією: досвід українського посла

Ситуація в Криму погіршувалася з кожним днем, ставши хітом для місцевих медіа. Але навіть за такої ситуації на ефіри до телеканалів доводилося пробиватися з боями. Медійники розуміли, що український посол коментуватиме гостро, а російська сторона нервуватиме...


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter