Прем’єр Чехії відмовився їхати до Земана, надіславши заяву про відставку поштою

Середа, 06 грудня 2017, 13:52
Версія для друку Коментарі

Прем’єр-міністр Чехії Богуслав Соботка відправив поштою заяву про відставку уряду президенту Мілошу Земану замість того, щоб привезти її особисто.

Про це повідомляє Aktualne.cz.

Зазвичай глава уряду особисто приїжджає до резиденції президента у Празі і повідомляє про відставку. Всі попередні десять прем’єр-міністрів передавали заяву безпосередньо президенту.

Соботка став першим чеським прем’єром, який проігнорував візит до президента, надіславши документ поштою.

6 грудня чинний уряд Чехії провів останнє засідання. Соботка подякував міністрам і заявив, що після чотирьох років напруженої роботи з нетерпінням чекає певного спокою.

Сьогодні ввечері Земан призначить прем'єр-міністром Чехії лідера політичного руху АНО Андрея Бабіша. 13 грудня відбудеться церемонія призначення нового уряду, до якого увійдуть 14 міністрів.

Як відомо, Земан та уряд Чехії мали напружені стосунки, в першу чергу через позицію щодо Росії. Чеський президент неодноразово висловлювався на підтримку Кремля, в тому числі щодо незаконної анексії Криму.

Уряду Чехії щоразу доводилося виправдовуватись, що заяви Земана – це його особиста позиція, яка жодним чином не збігається з офіційною позицією Праги.

ЧИТАЙ ТАКОЖ

powered by lun.ua

ПУБЛІКАЦІЇ
Юрій Панченко, Європейська правда

Уряд на свята: що стоїть за ротацією польської влади

Пауза у реконструкції уряду Польщі одночасно означає збереження нинішнього курсу щодо України. Головний дипломат поки зберігає свою посаду, а отже, найближчі півтора місяці МЗС Польщі продовжить старанно торпедувати відносини з Україною.

Сергій Сидоренко, Таллінн-Сауе-Київ

Інтернет-врядування та українські реалії: чи можливо повторити зразкову естонську реформу

Надто часто доводиться чути: "Естонія – не Україна". Мовляв, у нас сільське населення, низька комп'ютерна грамотність, відсутність комп’ютерів у людей... Лунають тисячі причин, через які нібито "ми так не зможемо". Але насправді цей стереотип легко зруйнувати...


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter