Парламент Косова голосуватиме за угоду про кордон з Чорногорією, яка гальмує безвіз

Вівторок, 20 лютого 2018, 20:11
Версія для друку Коментарі

Уряд Косова попросив парламент проголосувати цього тижня за оновлений варіант угоди про демаркацію кордону з Чорногорією.

Про це повідомляє The Associated Press.

Прем'єр-міністр Рамуш Харадінай заявив, що він просить депутатів у четвер проголосувати за новий варіант угоди після того, як президент Чорногорії на минулому тижні погодився, що його країна готова до компромісу.

Чорногорія і Косово підписали угоду про демаркацію кордону в 2015 році. Однак парламент Косова її не ратифікував. Питання ратифікації було винесене у вересні 2016 році, однак опозиція на чолі з нинішнім прем’єром Харадінаєм, виступила проти, бо, як стверджувалося, за угодою Косово втрачає 8 тисяч гектарів території.

Чорногорія, яка вже схвалила цю угоду, визнала незалежність Косово від Сербії у 2008 році.

ЄС заявляв, що Косово має ратифікувати угоду про демаркацію кордонів з Чорногорією як передумову для громадян Косова вільно подорожувати в межах Шенгенської зони.

ЧИТАЙ ТАКОЖ

ПУБЛІКАЦІЇ
Ганна Шелест, для Європейської правди

Три кола санкцій: наскільки потужним стане британське покарання РФ

Не менше, аніж сам злочин, який було визнано нападом на суверенітет Британії, офіційний Лондон вразила подальша зухвалість РФ. Як вже заявив міністр закордонних справ Королівства Борис Джонсон, складається враження, що росіяни одночасно відмежовуються від замаху і пишаються ним.

Сергій Сидоренко, Європейська правда

Помста до Венеції доведе: Порошенко та ВР створюють нову проблему у відносинах з Європою

Києву достатньо просто затягнути час: наступний пленарний тиждень буде останнім перед тим, як спливе термін декларування. Це створить для України і особисто для Порошенка низку проблем у відносинах з Євросоюзом та США. Хоча у Києва є аргумент на свою користь...


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter