Суд ЄС зняв санкції з Сергія Клюєва та створив прецедент для інших екс-посадовців

Середа, 21 лютого 2018, 11:52
Версія для друку Коментарі

Європейський суд, розташований у Люксембурзі, ухвалив рішення про незаконність останньої хвилі санкцій, запроваджених проти Сергія Клюєва Радою ЄС в 2017 році.

Про це "Європейській правді" повідомили в прес-службі Суду ЄС.

За останні роки Суд Європейського Союзу неодноразово ухвалював рішення про скасування санкційних обмежень, запроваджених проти колишніх посадовців. Однак це рішення стало першим, коли під сумнів поставлені нині діючі санкції.

Понад те, оприлюднене 21 лютого рішення ставить під загрозу продовження санкцій проти інших посадовців, чию вину Україна так і не спромоглася довести.

Рішення винесене за скаргою, поданою Клюєвим ще у 2015 році – вона стосувалася хвилі санкцій, яка діяла до березня 2016 року. Між тим, під час розгляду скарги до неї додали документи з нових санкційних хвиль, в тому числі останньої, запровадженої в березні 2017 року. Підстави санкційних обмежень за цей час не змінилися – народний депутат Сергій Клюєв, брат екс-голови адміністрації президента Андрія Клюєва, перебував під економічними обмеження (заморожування активів в ЄС) через подання Києва про "зловживання публічними коштами".

У своєму рішенні Суд зауважив, що обмежувальні заходи можуть накладатися лише на тих посадовців, які "ідентифіковані як відповідальні" за незаконне привласнення коштів держави. Суд ЄС вважає, що Рада Європейського Союзу, накладаючи санкції, мала перевірити, наскільки обґрунтованими є звинувачення на адресу конкретної особи.

У даному разі, на думку суддів, є підстави для "сумніву в адекватності доказів", які українська влада передавала Євросоюзу. 

Суд дійшов висновку, що Рада вчинила очевидну помилку в оцінці, вважаючи, що вона не повинна брати до уваги докази та аргументи, надані Клюєвим, незважаючи на той факт, що ці докази та аргументи могли викликати сумнів у достовірності наданої Україною інформації. При цьому санкції, які діяли у 2015-2016 роках, не були скасовані даним рішенням, оскільки у ті роки Сергій Клюєв не подавав до Ради ЄС ті заперечення, які він надав у 2017 році.

Попри те, що рішення ухвалене щодо діючих санкцій, їхня чинність не буде автоматично скасована, оскільки Рада ЄС має час на апеляцію.

Між тим, 6 березня дія санкцій автоматично спливе. На наступний рік обмеження щодо Сергія Клюєва не будуть продовжені, стверджують джерела в європейських інституціях.

ЧИТАЙ ТАКОЖ

ПУБЛІКАЦІЇ
Сергій Сидоренко, Європейська правда

Мільярд в обмін на е-декларації: ЄС прибере ліс-кругляк з умов фінансової допомоги Україні

Для отримання грошей Київ має показати успіх реформ. Європейці погодилися не включати до умов свою вимогу про скасування мораторію на експорт лісу-кругляка. Цю суперечку Київ та Брюссель домовилися вирішувати в іншому форматі...

Катерина Зарембо, Елізабете Візгунова, Центр "Нова Європа"

Партнерство навколо схожих проблем: аудит відносин України та Латвії

Латвія сприйняла російську агресію проти України як загрозу для свого існування. Невипадково наратив про "Україну, яка веде війну за ЄС", практично табуйований у деяких європейських столицях, має популярність серед лідерів громадської думки Латвії.


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter