Побудова "Північного потоку-2" лише посилить монополію "Газпрому" в ЄС – посол

Середа, 14 березня 2018, 10:40
Версія для друку Коментарі

Газова суперечка між Україною і Росією на початку березня демонструє, що монополія "Газпрому" в Європі є надто сильною і побудова нових газопроводів лише посилить її.

Про це у своїй статті у виданні EU Today написав посол України в ЄС Микола Точицький.

За його словами, поставки газу і нафти стали засобом ведення гібридної війни протии Заходу загалом і України зокрема. Росія не вперше застосовує цю тактику, і ситуація, коли наперед оплачений газ так і не був поставлений не нова.

"Позитив полягає у тому, як ЄС і Україна змогли забезпечити безперебійне газопостачання, це довело ефективність Угоди про асоціацію у взаємному захисті інтересів" - пише Точицький.

"Моя особиста вдячність польським партнерам, які змогли покрити дефіцит постачання і забезпечити стабільну роботу ГТС" - додав він.

В той же час посол ставить питання, чи варте подальше ведення бізнесу з Росією того, щоб діти лишалися вдома і не ходили до школи через відсутність опалення.

"Монополія "Газпрому" у Європі видається занадто сильною. Дуже наївно думати, що "Газпром" не зловживатиме своєю домінантною позицією у майбутньому. Зміцнення цієї монополії шляхом побудови нових газопроводів не матиме жодної економічної вигоди і переслідує виключно політичні цілі" - вважає посол.

ЧИТАЙ ТАКОЖ

ПУБЛІКАЦІЇ
National Post

Яструб без комплексів: хто став радником Дональда Трампа з нацбезпеки

Болтон відомий як безкомпромісний "яструб". У своїх численних публікаціях та коментарях він заявляв, що військовий напад "на випередження" буде, ймовірно, єдиним способом запобігти тому, щоби Північна Корея отримала здатність до нападу на Сполучені Штати...

Борис Зайцев, для Європейської правди

Комуністичний реванш: якою може бути нова коаліція в Чехії

Підтримка комуністів дуже важлива, бо без них коаліція не отримає стабільну парламентську більшість. Проте чимало громадян Чехії непокоїть, якою буде ціна їхньої прихильності. Нинішня політична криза відкрила перед Компартією небачені політичні можливості.


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter