Швеція і Фінляндія не досягли прогресу в переговорах з Туреччиною щодо членства в НАТО - ЗМІ
Нещодавні переговори Туреччини з делегаціями Швеції й Фінляндії щодо членства у НАТО не призвели до суттєвих зрушень.
Про це, як повідомляє "Європейська правда", передає Reuters із посиланням на два джерела, знайомі з переговорами.
"Це не простий процес. Їм (Швеції та Фінляндії - ред.) потрібно вжити конкретних заходів, що не буде просто. Переговори триватимуть далі. Але дата, схоже, не буде близькою", - зазначив наближений до Анкари співрозмовник.
Ще одне джерело видання зазначило, що сторони під час переговорів не досягли "чіткого прогресу" і не домовились про дату наступної зустрічі. При цьому саму розмову, що тривала п’ять годин, співрозмовник характеризує як "сердечну".
За даними агентства, Туреччина не вірить у те, що до саміту НАТО в Мадриді 29-30 червня зможе досягти домовленості зі Швецією та Фінляндією.
Переговори шведської й фінської делегацій із представниками Туреччини в Анкарі відбулись 25 травня. За їхніми підсумками Анкара публічно відзначила позитивне ставлення до скасування ембарго на експорт зброї з боку Фінляндії та Швеції.
Як відомо, Туреччина блокує розгляд заявок Швеції та Фінляндії на вступ до НАТО.
Анкара вимагає "конкретні гарантії" від Швеції щодо організацій курдів та гюленістів, які Туреччина вважає терористичними, зокрема припинення їхньої політичної підтримки й фінансування.
Туреччина заявляє, що Швеція надає підтримку зброєю курдам, у тому числі дрони й протитанкову зброю.
Також Туреччина вимагає скасування шведського ембарго та санкцій проти себе у відповідь на "легітимні дії Туреччини для захисту своїх міжнародних прав у Середземномор’ї та убезпечення сирійського кордону".
Неофіційно відомо, що президент Реджеп Таїп Ердоган таким чином сподівається отримати певні поступки від США у питаннях щодо продажу літаків та санкцій, накладених на Туреччину за купівлю російських С-400.
Детальніше про це у статті - А Ердоган проти: навіщо Туреччині блокувати розширення НАТО.