У США стурбовані скороченням запасів деякої зброї через масштабну допомогу Україні - WSJ
Через масштабну військову допомогу Україні у США зменшилися запаси деяких видів боєприпасів і серед посадовців є побоювання, що з такими темпами поновлення запасів це потенційно ставить під загрозу боєготовність Сполучених Штатів.
Про це йдеться у матеріалі The Wall Street Journal, повідомляє "Європейська правда". Видання не вказує імена та кількість джерел, які надали коментарі.
Один зі співрозмовників сказав журналістам, що останніми тижнями запаси снарядів до 155-мм гаубиць стали "некомфортно низькими". За його словами, зараз це не критично, оскільки США ніде не залучені в масштабні бойові дії, але це "не той рівень, з яким хотілось би починати їх вести".
Втім, начальник Об’єднаних штабів армії США генерал Марк Міллі щомісяця проводить огляд арсеналів США, щоб підтримувати баланс у тому, скільки тих чи інших боєприпасів можна віддати Україні.
В оборонних структурах вже проводяться розрахунки щодо того, як наростити виробництво, щоби забезпечити і підтримку України, і підтримання власних запасів. На даний час, за словами співрозмовників, все ще діють старі контракти, нові про більші об’єми поки не підписані.
Обізнані з питанням співрозмовники кажуть, що проблемна ситуація з поповненням складів виникла не через нестачу коштів і потрібні суто організаційні рішення.
Посадовці з оборонного відомства й Конгресу, в яких взяли коментар, пов’язують потенційну загрозу нестачі боєприпасів з багатьма чинниками, передусім - надто повільними бюрократичними процесами в Пентагоні щодо оборонного замовлення та браком координації між цими посадовцями і тими, хто відповідає за військову допомогу Україні.
Представник оборонпрому у коментарі виданню сказав, що зазвичай у США від контракту до виконання замовлення минає 13-18 місяців, а для складніших систем, як ракети та дрони, цей період може бути більшим.
Нагадаємо, у День незалежності України Білий дім анонсував найбільший за увесь час пакет військової допомоги на майже 3 млрд доларів. Неофіційно повідомлялося, що також адміністрація Байдена планує найближчим часом оголосити довгострокову військову місію з підтримки України та призначити генерала, який відповідатиме за постачання допомоги й підготовку українських військових.
Крім того, за інформацією ЗМІ, адміністрація президента США Джо Байдена планує попросити Конгрес схвалити продаж Тайваню зброї на суму близько 1,1 млрд доларів.