ЄС закликає країни-члени до спільних закупівель нової зброї замість переданої Україні
Європейський Союз закликав міністрів оборони країн блоку координувати закупівлі зброї, щоб отримати кращі умови від постачальників.
Про це пише Reuters, повідомляє "Європейська правда".
Західні країни поспішають поповнити запаси зброї і боєприпасів після того, як величезні партії були відправлені до Києва, що вимагає від промисловості нарощування виробництва, щоб задовольнити зростаючий попит.
"Необхідно терміново відновити готовність наших європейських збройних сил і поповнити виснажені запаси", - заявив у комітеті Європарламенту глава відділу безпеки і оборони дипломатичної служби ЄС Стейн Мольс.
Наступне засідання міністрів оборони ЄС відбудеться 15 листопада, і Мольс висловив надію, що вони представлять конкретні пропозиції щодо скоординованих закупівель озброєнь.
За словами Мольса, європейські країни потребують засобів протиповітряної і протиракетної оборони, протитанкових і артилерійських систем і безпілотників. Брюссель сподівається на близько 5-7 проєктів для координації закупівель країнами-членами в таких сферах, як боєприпаси.
Оборонні закупівлі в ЄС рідко здійснюються спільно, оскільки країни прагнуть підтримати свою внутрішню промисловість.
"Зараз дійсно настав час для всіх нас відкласти в сторону ці давні... національні інтереси", - сказав Мольс.
Тімо Песонен, голова Генерального директорату Єврокомісії з питань оборони, промисловості та космосу, сказав, що країни ЄС занадто довго нехтували інвестиціями в оборону.
За його словами, в той час як інвестиції в ЄС за 20 років зросли на 22%, в США вони зросли на 66%, в Росії - майже на 300%, а в Китаї - більш ніж на 600%.
Нагадаємо, командувач Збройних сил Литви Вальдемарас Рупшис пропонує не передавати Україні самохідні гаубиці PzH 2000 і системи ППО NASAMS, оскільки запас озброєння в литовській армії вичерпаний.