У Швеції обурились нібито намірами Брюсселя підвищити податок на снус – аж до закликів виходу з ЄС
Користувачі соцмереж у Швеції почали поширювати хештег #Swexit після публікації в таблоїді про нібито наміри Європейського Союзу підвищити податок на популярний у країні тютюновий продукт – снус.
Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Politico.
У суботу шведський таблоїд Aftonbladet опублікував статтю про те, що Брюссель начебто планує суттєво підвищити акциз на тютюнові продукти в ЄС, у результаті чого податок на снус і, відповідно, його ціна зросте у два рази.
Після цього у Twitter став популярним хештег #Swexit, що означає вихід Швеції з Європейського Союзу, а шведські користувачі соцмереж почали публікувати меми на кшталт "тільки через мій труп", демонструючи прихильність до снусу – продукту, який є легальним лише у Швеції.
Skit inte i det blå skåpet EU #Swexit pic.twitter.com/yYNzicBj1Y
— Victor "WaltherIV" Valtersson (@WaltherIV) November 27, 2022
До дискусії долучилися й політики: міністерка фінансів Швеції Елізабет Свантессон назвала пропозицію Єврокомісії "нерозумною", а єврокомісарка Ілва Йоганссон, яка представляє Швецію, поговорила з автором пропозиції – єврокомісаром Паоло Джентілоні.
Не уникла обговорення й президентка Європейського парламенту Роберта Метсола, яка була з візитом у Швеції в середу. "Дуже гаряче питання в родині", – сказала вона в коментарі шведському інформагентству TT (чоловік Метсоли родом із Фінляндії).
Порушивши традицію не коментувати витоки інформації, Європейська комісія офіційно заявила, що ЄС не планує подвоювати податок на снус, оскільки з 1995 року він є нелегальним на території блоку за винятком Швеції – і, таким чином, не підпадає під загальноєвропейські правила оподаткування тютюнових виробів.
"Швеція збереже повну свободу у прийнятті рішень щодо оподаткування та акцизного збору на снус", – заявив представник Єврокомсії на початку цього тижня.
Снус виготовляється зі зволоженого або висушеного тютюну, який обробляють розчином солі й соди, а потім піддають тепловій обробці. Готовий продукт розміщують між яснами й верхньою губою, внаслідок чого людина отримує певну дозу нікотину без диму.