Німеччина планує пом'якшити імміграційні правила для працівників з-за меж ЄС
Уряд Німеччини в середу дав принципову згоду на проведення імміграційної реформи з метою залучення більшої кількості кваліфікованих працівників.
Про це пише DW, повідомляє "Європейська правда".
Найбільша економіка Європи наразі відчуває нестачу близько півмільйона працівників і прагне заповнити цей дефіцит.
Федеральний уряд заявив, що хоче стимулювати імміграцію та навчання для подолання дефіциту кваліфікованих кадрів, який гальмує економіку країни в період кризи. Тим часом старіння населення збільшує тиск на державну пенсійну систему.
Німеччина також зацікавлена у наданні іммігрантам з країн Західних Балкан, які не є членами ЄС, таких як Албанія, Боснія і Герцеговина, Косово, Північна Македонія, Чорногорія та Сербія, доступу до свого ринку праці на необмежений час.
Пропозиції щодо внесення змін до Закону про кваліфіковану імміграцію, вперше представлені у березні 2020 року, включають "карту можливостей" для шукачів роботи.
Уряд ще не розробив офіційний законопроєкт, і очікується, що це буде зроблено на початку наступного року. Потім він має бути схвалений парламентом.
Можливо, найбільшою зміною буде дозвіл особам, які вважаються "громадянами третіх країн з хорошим потенціалом", приїжджати до Німеччини в пошуках роботи, замість того, щоб демонструвати наявну пропозицію контракту.
Ця політика базуватиметься на новій системі балів, яка враховує атрибути у п'яти категоріях: кваліфікація, знання німецької мови, кар'єрний досвід, зв'язки з Німеччиною (наприклад, родичі, які вже проживають в країні) та вік.
За оцінками експертів, Німеччина потребує близько 400 000 кваліфікованих іммігрантів, які мають прибувати щороку, зокрема, для заповнення вакансій у сфері охорони здоров'я, ІТ та будівництва.