Парламент Литви підтримав заборону на зброю для росіян і білорусів

Четвер, 15 грудня 2022, 18:44

Литовський сейм у четвер схвалив проєкт закону про контроль над зброєю і боєприпасами, в якому пропонується заборонити володіти зброєю росіянам і білорусам, які проживають у Литві, мати зброю.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Delfi.

Латвія хоче заборонити громадянам РФ і Білорусі носіння та зберігання вогнепальної зброї

За законопроєкт проголосували 106 членів Сейму, проти ніхто не голосував, утрималися 10 парламентаріїв.

Мета документа – заборонити постійним жителям Литви, які не є громадянами країн, що відповідають критеріям обраної Литвою європейської та трансатлантичної інтеграції, купувати та володіти зброєю, аксесуарами для зброї, боєприпасами та їхніми елементами.

Після набуття законом чинності вони не зможуть купувати і володіти зброєю для полювання, спорту, самооборони, професійної діяльності, колекціонування, тренувань, наукових досліджень, стрілецької або професійної військової служби тощо.

Як пояснив голова литовського Комітету з національної безпеки і оборони Лаурінас Кащюнас, ініціатива спрямована на максимальне підвищення безпеки Литви й ухвалюється "з міркувань нашої національної безпеки".

Влада Естонії позбавить росіян і білорусів дозволів на зброю

Крім того, одна з цілей цього законопроєкту – дати можливість приватним торговцям зброєю продавати зброю категорії А, яка наразі дозволена в цивільному обігу, стрілкам, солдатам-добровольцям, професійним військовослужбовцям.

Пропонується, щоб законопроєкт набув чинності з 1 січня 2023 року, щоб державні установи та органи встигли підготуватися до його реалізації та підготували необхідні процедури.

У пояснювальній записці до документа зазначено, що наразі дозволи на зберігання або носіння зброї в Литві мають 294 громадянина Росії та 46 громадян Білорусі. Серед них можуть бути й особи з подвійним громадянством - литовським і російським або литовським і білоруським.

Нагадаємо, раніше обмеження права на зброю для громадян Росії та Білорусі ініціювали й інші країни Балтії – Латвія й Естонія.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: