Кабмін запропонував свої санкції проти росіян, які підтримують військову агресію

П'ятниця, 12 вересня 2014, 13:48

Кабмін пропонує Раді нацбезпеки та оборони затвердити санкції проти російських громадян та компаній, які підтримали військову агресію щодо України, тероризм і окупацію частини її території.

Відповідне рішення було ухвалене на засіданні уряду в четвер, 11 вересня.

Пропозиції Кабміну стосуються заборони в’їзду на територію України, блокування активів юридичних осіб, заборони виведення капіталу за межі України юридичним особам-резидентам РФ державної форми власності та юридичним особам, частка статутного капіталу якої перебуває у власності РФ, припинення видачі дозволів, ліцензії на ввезення в Україну гривні з Росії.

Окрім того, уряд пропонує заборонити здійснювати держзакупівлі товарів, робіт і послуг у юридичних осіб – резидентів РФ державної форми власності та юридичних осіб, частка статутного капіталу якої перебуває у власності РФ, а також інших суб’єктів господарювання, що здійснюють продаж товарів, робіт і послуг походженням з РФ, крім випадків, коли заміщення таких предметів закупівлі іншими неможливо, що підтверджено Мінекономрозвитку.

Також Кабмін пропонує заборонити участь у приватизації, укладенні нових договорів оренди держмайна України резидентам РФ та особам, які прямо чи опосередковано контролюються резидентами Російської Федерації або діють в їхніх інтересах.

Уряд також хоче запровадити додаткові заходи у сфері екологічного, санітарного, фітосанітарного та ветеринарного контролю щодо харчових продуктів, товарів легкої промисловості, косметичних виробів та побутової хімії походженням з РФ та заборонити передавати технології, права на об’єкти права інтелектуальної власності резидентам РФ та особам, які прямо чи опосередковано контролюються резидентами РФ або діють в їх інтересах.

На сьогодні Україна заборонила транзит територією Україниозброєння та військової техніки російського виробництва, а також експорт до РФ товарів військового призначення та подвійного використання, призначених для виробництва і ремонту озброєння та військової техніки, в інтересах збройних сил та інших військових формувань РФ.

Уряд запропонував оформити ці положення як окремий вид санкцій.

Пропозиції уряду повинна розглянути РНБО та прийняти остаточне рішення, яке вводиться в дію указом президента України.

Як відомо, 12 вересня набуває чинності закон України "Про санкції".

Українська правда

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua