Переговори у "нормандському форматі" тривають 13 годин, готують два документи

Четвер, 12 лютого 2015, 08:14

Лідери "нормандської четвірки" в Мінську вже більше 13 годин ведуть переговори про врегулювання ситуації на Донбасі.

Глави чотирьох держав - України, Росії, Німеччини і Франції - почали зустріч в середу близько 19:30 за київським часом.

Через дві години вони вийшли для фотографування, а потім продовжили переговори в розширеному складі за участю міністрів закордонних справ.

Ще через дві години глави держав знову повернулися до консультацій у вузькому колі.

За даними ряду ЗМІ, лідери країн-учасниць переговорів, можливо, виступлять тільки зі своїми заявами, при цьому не буде сесії питань-відповідей.

О 03:30  заступник глави Адміністрації президента України Валерій Чалий повідомив, що на переговорах пішла "боротьба нервів".

За даними на 07:30 четверга, переговори глав держав у Мінську триватимуть ще дві години. Сторони узгоджують два документи.

"Сторони узгоджують два документи. Ще дві години", - зазначив Валерій Чалий, написала в своєму Twitter журналістка Ірина Герасимова.

Раніше The Telegraph  з посиланням на агентство Associated Press опублікувало основні пункти, за якими зараз тривають переговори в "нормандському форматі".

1) Лінія розмежування. Україна наполягає на тому, щоб лінія проходила згідно з вересневими домовленостями. Однак Росія вимагає нової лінії, за якою під контролем бойовиків залишаються захоплені ними території.

2) Відкликання з української території солдатів і військової техніки РФ. Росія продовжує стверджувати, що в Україні немає російських солдатів і техніки.

3) Контроль над кордоном. Україна хоче відновити контроль над своїм кордоном повною мірою, проте Росія заявляє, що контроль, принаймні частковий, повинен залишатися за терористами.

4) Більша автономія регіонів, що знаходяться під контролем терористів. Україна запевняє, що може надати цим регіонам якнайширшу автономію, але Росія вимагає певних гарантій, а також - зняття фінансової блокади.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua