Аналітики проілюстрували динаміку українського експорту: падіння всюди, крім ЄС

Інфографіка
Середа, 4 березня 2015, 18:54

Аналітична група Da Vinci AG оприлюднила інфографіку, присвячену зміні обсягів українського експорту у 2014 році.

В фейсбук-дописах компанії надано окремі ілюстрації щодо зростання та падіння експорту товарів до окремих країни чи торгівельних об’єднань.

Перше, що кидається до уваги – різна кількість торгівельних партнерів з позитивною та з негативною динамікою. У 2014 році значне зростання показав експорт лише до двох країн та до двох торгівельних об’єднань, серед яких – Європейський союз.

 натисніть на зображення для перегляду інфографіки 

У відсотковому вимірі збільшення експорту до ЄС, порівняно з 2013 роком,  незначне – близько півтора відсотків. Водночас, абсолютне зростання (у грошовому вимірі) у європейського експорту – найбільше серед партнерів України.

Український експорт до ЄС зріс на $246 млн.

На другому місці – рекордне зростання експорту до Пакістану, на 69,9% та $164 млн.

Інфографіка, що демонструє партнерів з вираженою негативною динамікою експорту українських товарів, містить значно більше держав та об’єднань.

Натисніть на зображення для перегляду інфографіки  

Безумовними антилідерами тут є Євразійський союз, що включає Росію (-$6,687млрд або -34,6%), країни Південно-Східної Азії (-41% або -$527 млн), країни ГУАМ (-$478, -20,7%), Японія, Туреччина та інші.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

120 днів боротьби за статус кандидата: погляд із Банкової

Так швидко не рухався до ЄС жоден із нинішніх членів чи кандидатів. І навряд чи хтось зможе це повторити. Але ми не зупиняємось і переходимо до наступних етапів.

Робота над помилками: чому у ЄС має з'явитися прагнення до возз'єднання з Україною

Європі доведеться змінювати стратегію своєї поведінки у відповідь на нинішню геополітичну кризу. Розширення – гідна відповідь на виклики сьогодення.

Що чекає на Україну після рішення про статус кандидата та коли реально вступити до ЄС

Коли реально досягти повноцінного членства в ЄС? Чи не підемо ми шляхом Туреччини, яка загрузла на стадії кандидатства на багато років?