Санкції США можуть завадити альянсу Shell з Газпромом

Понеділок, 10 серпня 2015, 19:03

Плани голландської Shell створити стратегічний альянс з російським Газпромом опинилися під загрозою після того, як Сполучені Штати додали до санкційного списку одне з найбільших газових родовищ Газпрома.

Про це повідомляє Reuters.

Shell і Газпром в червні підписали угоду для розробки стратегічного альянсу у газовій сфері, починаючи від розвідки і видобутку до продажу, в тому числі можливого обміну активами.

Розробка Південно-Киринського родовища на острові Сахалін в Тихому океані, проекту, відомого як Сахалін-3, розглядалася, як центр цього союзу, що дозволить двом компаніям розширити розташований неподалік існуючий СПГ-термінал Сахалін-2.

Газпром розглядає можливість продажу Shell частки в Сахаліні-3. Голландці минулого тижня підтвердили зацікавленість у купівлі частки, можливо, через обмін активами. Але вданий час їм, можливо, доведеться переглянути ці плани.

У п'ятницю уряд США повідомив про обмеження експорту, реекспорту та передачі технологій та обладнання для Південно-Киринського родовища.

Shell має значні активи в США і компанія зіткнеться з наслідками, якщо піде проти санкцій, так само як і інші потенційні іноземні інвестори.

Американські офіційні особи неодноразово заявляли, що санкції щодо енергетичного сектору Росії - частина більш широких санкцій, накладених з 2014 року через агресію Росії в Україні - будуть орієнтовані і на нові проекти.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.