ЄС заявив про нове порушення Києвом умов ЗВТ: можливе припинення фіндопомоги

Четвер, 28 квітня 2016, 16:18

Збільшення Україною експортних мит ЄС на металобрухт суперечить принципам Угоди про асоціацію.

Таку заяву розміщено на фейсбук-сторінці Представництва ЄС в Україні. 

"ЄС вважає, що підвищення мита на експорт металобрухту з України може тлумачитися як обмежувальні для торгівлі заходи, що суперечить духу і букві багатосторонніх і двосторонніх зобов'язань, взятих Україною. Зокрема, в рамках поглибленої і всеосяжної зони вільної торгівлі (ПВЗВТ) з Європейським Союзом, Україна зобов'язується не вводити нові мита на експорт",- говориться у заяві.

"ЄС закликає Україну зберегти стійку прихильність до режиму вільної торгівлі",- додають у Представництві ЄС. 

Нагадаємо, проект закону про внесення змін до деяких законів України щодо зменшення дефіциту брухту чорних металів на внутрішньому ринку з метою першочергового забезпечення потреб оборонної промисловості та відбудови об'єктів інфраструктури було прийнято Верховною радою в цілому 21 квітня.

Законопроект підвищує мита на експорт брухту чорних металів з 10 євро до 30 євро за тонну. Перед другим читанням розмір мита трохи скоригували - спочатку передбачалося, що воно складе 35 євро.

Наразі документ направлено на підпис президенту.

Якщо закон набуде чинності, зазначають у Представництві, це неминуче викличе занепокоєння щодо міжнародних зобов'язань України і підірве довіру інвесторів, зазначено у заяві.

Одним із наслідків цього кроку може бути замороження макрофінансової підтримки ЄС.

"ЄС нагадує, що в рамках Меморандуму про взаєморозуміння щодо макрофінансової допомоги з ЄС від 22 травня 2015 року Україна взяла на себе зобов'язання утримуватися від введення нових торговельних обмежень або заходів, що спотворюють торгівлю, відповідно до її зобов'язань у рамках СОТ", - говориться у заяві.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Ціна відмови: які наслідки матиме ненадання Боснії статусу кандидата у члени ЄС

Боснія і Герцеговина могла отримати статус кандидата у члени ЄС разом з Україною та Молдовою. Цього не сталося – і це добра новина для РФ і погана для всіх інших.

НАТО йде на кордон до Росії: як з'явилося історичне рішення та чого ще чекати від саміту в Мадриді

Тепер протяжність наземного кордону Росії та НАТО зросте більше ніж удвічі, а Балтійське море перетвориться на "внутрішнє озеро НАТО"...

Без Качинського: навіщо польська влада розпочала масштабне оновлення

Відхід з польського уряду найвпливовішого політика країни дає старт масштабній реконструкції – правляча коаліція поступово починає готуватися до наступних парламентських виборів.