Європейський центрбанк таємно вилучає купюри в 500 євро - Die Welt

Неділя, 1 травня 2016, 15:08

Не чекаючи прийняття рішення про вилучення з обігу купюр номіналом у 500 євро, Європейський центральний банк (ЄЦБ) таємно приступив до їх знищення.

Як пише Die Welt, починаючи з грудня 2015 року, кількість таких банкнот в обігу поступово зменшується.

За даними видання, за три останніх місяці кількість таких купюр зменшилася майже на 20 мільйонів примірників - від 613 559 542 до 594 417 006.

Згідно щомісячної статистики ЄЦБ про циркулювання євробанкнот, регулятор міг непомітно вилучити з обігу 500-єврові купюри на загальну суму приблизно в 10 мільярдів євро. Їх поступове виведення з обігу та знищення можуть затягнутися на десятиліття, стверджується в публікації.

Вважається, що банкноти з самим високим номіналом широко використовуються для розрахунків у кримінальному бізнесі, наприклад, у наркоторгівлі або при відмиванні грошей. Засідання ради керуючих ЄЦБ, на якому передбачається прийняти рішення про вилучення купюр номіналом у 500 євро, намічено на 4 травня.

Раніше повідомлялося, що витрати на вилучення таких купюр і заміни їх новими банкнотами меншого номіналу можуть обійтися ЄС у суму понад 500 мільйонів євро.

Проти цього кроку виступає центробанки Німеччини та Австрії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua