Туск: з перемогою Трампа стане важче будувати політику щодо РФ

П'ятниця, 2 грудня 2016, 07:46

Досі єдину позицію Заходу щодо Росії вдавалося утримати завдяки президентові США Бараку Обамі, чий строк повноважень спливає, з перемогою Дональда Трампа це стане важче.

Про це заявив президент Європейської ради Дональд Туск в інтерв’ю TVN 24.

"Можна критично ставитися до його рішень, однак у цій конкретній справі я мав з його боку непохитну підтримку. Щиро кажучи, ми навіть використовували один одного, коли треба було переконати окремі держави в Європі і поза нею у необхідності тримати єдиний фронт", - сказав Туск.

"Гадаю, що після перемоги Дональда Трампа стане важче будувати таку однозначну і монолітну політику світу проти Росії. Але не варто опускати рук" - зазначив він.

За словами президента Європейської ради, його розмова з Трампом була довша ніж очікувалося і досить загальна. При цьому обраний президент США був більше зосереджений на Brexit, а не на східних питаннях.

Туск також повідомив, що зараз все вказує на те, що ЄС скоро черговий раз продовжить санкції проти Росії.

"А як буде через шість місяців? Цього сьогодні ніхто не здатний сказати" - сказав він.

Нагадаємо, президент Європейської ради Дональд Туск сподівається на продовження санкцій проти Росії ще до саміту ЄС у грудні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

120 днів боротьби за статус кандидата: погляд із Банкової

Так швидко не рухався до ЄС жоден із нинішніх членів чи кандидатів. І навряд чи хтось зможе це повторити. Але ми не зупиняємось і переходимо до наступних етапів.

Робота над помилками: чому у ЄС має з'явитися прагнення до возз'єднання з Україною

Європі доведеться змінювати стратегію своєї поведінки у відповідь на нинішню геополітичну кризу. Розширення – гідна відповідь на виклики сьогодення.

Що чекає на Україну після рішення про статус кандидата та коли реально вступити до ЄС

Коли реально досягти повноцінного членства в ЄС? Чи не підемо ми шляхом Туреччини, яка загрузла на стадії кандидатства на багато років?