У Сенаті Польщі не схотіли виключити "український націоналізм" із законопроекту

Середа, 22 лютого 2017, 20:32

Польські сенатори від партії "Право і Справедливість" (PiS) не захотіли підтримати ініціативу маршалка Сенату Марека Карчевського про відкликання із Сейму законопроекту щодо заборони пропагування тоталітарних символів, зокрема й "українського націоналізму".

Відповідне рішення прийнято у вівторок на спільному засіданні трьох комісій верхньої палати парламенту, повідомляє Укрінформ.

Сенатор PiS Єжи Червінський, який запропонував до тоталітарних символів віднести, зокрема, "литовський та український націоналізми, пруський, російський і німецький мілітаризм", зазначив, що польський парламент не повинен піддаватися на тиск України, Німеччини та Литви.

"Чи законопроект буде відкинуто після втручання посла України в Польщі? Чи ми приймаємо тут рішення і схвалюємо закони суверенно, чи як колись під тиском інших столиць? Колись була Москва, потім Берлін, а зараз Київ?" - наголошував під час обговорення Червінський.

Його позицію підтримали ще ряд сенаторів. Зокрема, сенатор Ян Жарин риторично запитував, чи престиж Сейму й Сенату не постраждає, якщо обидві палати парламенту РП піддадуться на зовнішній тиск.

Оскільки сенатори проголосували проти відкликання законопроекту, його буде винесено на загальне обговорення у Сеймі Польщі. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.