У в'язниці поблизу Дамаска стратили 13 тисяч людей - Amnesty International

Вівторок, 7 лютого 2017, 09:46

Близько 13 тисяч осіб були страчені протягом п'яти років в сирійській урядовій в'язниці Сайдная поблизу Дамаска.

Про це у своєму звіті повідомила міжнародна правозахисна організація Amnesty International, повідомляє AFP.

Доповідь складена на основі інтерв'ю 84 свідків, включаючи охоронців, в'язнів і суддів.

У ній зазначається, що принаймні один раз в тиждень в період з 2011 по 2015 рік, групи до 50 осіб вивозили з тюремних камер для судових процесів, били, а потім вішали "посеред ночі і в обстановці повної секретності".

"Протягом усього цього процесу вони залишалися з зав'язаними очима. Вони не знали, коли і як вони помруть, поки навколо їхньої шиї не зав'язували петлю", - йдеться у доповіді.

В'язниця розташована за 30 км на північ від Дамаска

Більшість жертв були цивільними особами, як вважається, вони виступали проти уряду президента Башара Аль-Асада.

"Вони тримали їх (повішеними) там протягом 10-15 хвилин. Коли вішали молодих, то через невелику вагу вони одразу не помирали. Помічники офіцерів тягнули їх вниз і ламали шию", - сказав  колишній суддя, який був свідком страти.

Amnesty International заявила, що подібні практики прирівнюються до воєнних злочинів і злочинів проти людяності. Організація звинуватила сирійський уряд у проведенні "політики винищення".

Полонених ґвалтували або змушували гвалтувати один одного, і охоронці годували в'язнів, кидаючи їжу на підлогу камери, який часто була вся в бруді і крові.

Як стверджують в Amnesty International, процедура повішення санкціонована на найвищому урядовому рівні.

"Смертні вироки затверджують верховний муфтій Сирії, або міністр оборони або начальник Генштабу, які уповноважені діяти від імені президента Башара Асада", - йдеться у доповіді правозахисників.

Влада Сирії закрила для Amnesty International в'їзд у країну після початку громадянського конфлікту у 2011 році. З тих пір у правозахисників немає доступу в райони, що перебувають під контролем уряду, тому більшість інтерв'ю записали на території південної Туреччини або телефоном.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

НАТО йде на кордон до Росії: як з'явилося історичне рішення та чого ще чекати від саміту в Мадриді

Тепер протяжність наземного кордону Росії та НАТО зросте більше ніж удвічі, а Балтійське море перетвориться на "внутрішнє озеро НАТО"...

Без Качинського: навіщо польська влада розпочала масштабне оновлення

Відхід з польського уряду найвпливовішого політика країни дає старт масштабній реконструкції – правляча коаліція поступово починає готуватися до наступних парламентських виборів.

Розкол через Україну: як російська агресія змінила політику Італії

З політичної сцени Італії поступово йдуть ті політики, які довгі роки вважалися провідниками інтересів РФ та особисто Путіна.