У Франції померла Сімона Вейль - перша жінка, яка очолювала Європарламент

фото
П'ятниця, 30 червня 2017, 12:40

Сімона Вейль - французький політик та перша жінка, яка очолювала Європейський парламент (Європейську парламентську асамблею - попередник ЄП), померла у п'ятницю, 30 червня, у віці 89 років.

 Фото AFP

Вейль, колишня полонена  концентраційного табору Аушвіц—Біркенау, будучи мінстром охорони здоров'я Франції, у 1975 році легалізувала аборти у Франції.

У 1979 році, аж до 1982 року, вона стала першим президентом Європарламенту, обраним загальними прямими виборами та першою жінкою, яка очолила  асамблею з часу її заснування у 1952 році.

Зазначимо, що на практиці до 1979 року депутати представницького органу Європейської парламентської асамблеї обирались непрямими виборами.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Чому візит Анджея Дуди до Києва став знаковим для відносин України та Польщі

Візит президента Анджея Дуди в Київ засвідчив повне відновлення довіри між Польщею та Україною. Новий рівень відносин має закріпити анонсований договір.

Латвія готує загострення: як Рига пішла на конфлікт із РФ та російською меншиною

Латвія усунула останню перешкоду для знищення монументів, що пов’язані з радянською окупацією. Як на такий крок відповість РФ?

Кандидатський статус для України: аргументи на користь та на шкоду Києву

Україна має достатньо аргументів на підтримку рішення про надання статусу кандидата у члени ЄС і контраргументів проти потенційних застережень.