У Януковича переплутали назву Суду ЄС, але заявили про політичне переслідування

Четвер, 19 жовтня 2017, 20:32

Прес-секретар Олександра Януковича, сина екс-президента України, поширив заяву про політичний характер рішення суду проти його батька, але переплутав і назву суду, і суть процесу.

Письмовий коментар від імені речника Олександра Януковича Юрія Карасіра надійшов в четвер ввечері до редакцій українських ЗМІ.

Заява присвячена оприлюдненому вранці рішенню Суду ЄС, який визнав законним замороження активів Віктора Януковича та його сина.

"Рішення Європейського суду загальної юрисдикції (Люксембург) про визнання законності заморожування активів, які нібито належать В.Ф. Януковичу і А.В. Януковичу в рамках санкцій 2015-2016 р.р., носить виключно політичний характер" - йдеться у повідомленні.

Примітно, цього дня Європейський суд загальної юрисдикції (General Court) не ухвалював рішення щодо Януковича. Останнє рішення цього суду було  ухвалене ще в вересні 2016 року.

Прес-служба Януковича не врахувала, що зараз розглядалася апеляція на це рішення в іншому органі, який має назву Європейський суд (European Court of Justice).

У тексті заяви речник Януковича пояснює своє твердження про "політичний характер" рішення посиланнями на санкції, запроваджені у 2014 році.

Однак насправді Європейський суд визнав законними інші санкції – запроваджені Радою ЄС не в 2014, а в 2015 році. Ці санкційні рішення є принципово різними, що підкреслюється у письмових висновках Суду ЄС.

Детальніше про наслідки вердикту суду читайте в статті "Янукович проти України: хто виграв та хто програв у Суді ЄС"

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: