ЄС знову закликає РФ звільнити всіх незаконно затриманих українців у Криму та Росії

П'ятниця, 19 січня 2018, 12:13

В Європейському Союзі закликали Росію надати міжнародним правозахисникам повний доступ до незаконно анексованого Криму та негайно звільнити всіх громадян України, які утримуються в Криму та на території РФ. 

Про це йдеться у заяві речника Європейського Союзу щодо ситуації з правами людини на Кримському півострові.

"Міжнародним спостерігачам з прав людини повинен бути наданий повний, вільний і безперешкодний доступ на півострів, і Європейський Союз очікує, що всі незаконно затримані українські громадяни у незаконно анексованому Криму та в Росії будь звільнені якомога швидше", - йдеться у заяві речника ЄС.

В ЄС нагадали, що 16 січня цього року Володимир Балух, який виступав проти незаконної анексії Криму, був засуджений до трьох років і семи місяців колонії судом на півострові, юрисдикції якого ЄС не визнає.

Також, 23 листопада минулого року в Сімферополі за сумнівними звинуваченнями був затриманий ще один кримськотатарський активіст Бекір Дехерменджі. "Враховуючи критичний стан здоров'я, важливо, щоб йому негайно було надано доступ до відповідної медичної допомоги", - наголосила речник ЄС.

В ЄС зазначили, що як і раніше, залишаються відданими ідеї повного дотримання політики невизнання незаконної анексії Криму та Севастополя.   

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua