Вбитий у Словаччині журналіст розслідував причетність мафії до шахрайств з коштами ЄС

Вівторок, 27 лютого 2018, 07:47

Убитий в Словаччині журналіст Ян Куцяк розслідував випадки шахрайства з грошима європейських фондів і можливу причетність до цього італійського мафіозного клану "Ндрангета".

Про це розповіла колега Куцяка журналіст Том Ніколсон, повідомляє Idnes.cz.

Ніколсон повідомив, що минулого тижня Куцяк писав йому про підозри, що, ймовірно, італійська мафія на сході Словаччини займається незаконним одержанням коштів з європейських фондів.

Куцяк написав Ніколсону, що справа, ймовірно, пов'язана з калабрійської мафією "Ндрангета". Він вважав, що зловмисники незаконно отримають гроші з європейських фондів нібито на вирощування екологічно чистих рослин, хоча насправді нічого не виробляють.

"Це може бути пов'язано з цією справою, але може бути і щось інше. Коли я побачив згадки прізвищ Кочнер і Баштернак, я подумав про те, скільки написано про словацьких гангстерів за останні 25 років. Вони нікого тут не вбивали. В даному випадку незвично, що Ян працював над групою, яка, ймовірно, мала зв'язки з мафіозною групою "Ндрангета", - сказав Ніколсон.

Журналіст також стверджує, що ці італійці мають контакти зі словацькими політиками. "Я думаю, що вони поступово налагоджують політичні контакти, знайомства, щоб мати можливість впливати на розподіл європейських фондів при будь-якому уряді", - сказав він.

Чеські ЗМІ після вбивства нагадували, що Куцяк в останні тижні регулярно писав про суперечливого підприємця Маріана Кочнера. Куцяк навіть подав проти нього кримінальну скаргу через передбачувані погрози.

Кочнер в понеділок сказав, що журналістам він не погрожує і не знав про подану проти нього скаргу. Він особисто зустрічався з Куцяком тільки на одній прес-конференції. Він також стверджував, що неодноразово відповідав на його питання по електронній пошті.

Нагадаємо, 26 лютого у Словаччині застрелили журналіста-розслідувача Яна Куцяка та його дівчину. Найбільш вірогідним мотивом убивці правоохоронці вважають професійну діяльність журналіста. 

Уряд Словаччини запропонував мільйон євро за інформацію, яка допоможе у розслідуванні вбивства журналіста.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Антиреформа СБУ: як парламент пропонує змінити контррозвідку та чим це небезпечно

Під приводом війни Верховній раді пропонують посилити СБУ додатковими повноваженнями без справжнього реформування.

Чому ЄС має визнати Україну країною-кандидатом просто зараз

ЄС має запропонувати Україні не лише план відбудови, а й створення її незалежних інституцій, необхідних для того, щоб бути частиною Євросоюзу.

Чому візит Анджея Дуди до Києва став знаковим для відносин України та Польщі

Візит президента Анджея Дуди в Київ засвідчив повне відновлення довіри між Польщею та Україною. Новий рівень відносин має закріпити анонсований договір.