ЄС планує новий податок для технологічних гігантів – ЗМІ

Вівторок, 27 лютого 2018, 10:03

Європейська комісія хоче запровадити новий податок на доходи для великих технологічних компаній, який буде розраховуватися на основі того, де знаходяться користувачі, а не штаб-квартира компанії.

Про це повідомляє Reuters, посилаючись на відповідний проект Єврокомісії.

Пропозиція, у разі ухвалення, торкнеться таких компаній, як Amazon, Google та Facebook, які неодноразово критикувалися великими державами ЄС у приховуванні прибутків у країнах з низькими податками, такими як Люксембург та Ірландія.

Ймовірно, що пропозиція Єврокомісії викличе спротив невеликих країн ЄС, які бояться стати менш привабливими для міжнародних компаній.

У проекті зазначається, що онлайн-рекламодавці повинні платити податок "там, де відображається реклама" і "де розміщені користувачі, яким надають дані про товар".

З онлайн-магазинів податок буде збиратися у країнах, "де знаходиться користувач, який платить за можливість доступу до платформи (або для укладання транзакції на платформі)".

У документі зазначається, що податок повинен застосовуватися до компаній з доходами понад 750 мільйонів євро по всьому світу і щонайменше 10 мільйонів євро в ЄС.

Податок буде розраховуватись на "сукупні валові доходи" бізнесу і повинен мати єдину ставку ЄС "від 1 до 5 відсотків". Податок буде тимчасовим заходом, який буде застосований лише до затвердження більш комплексного рішення щодо справедливого цифрового оподаткування.

Пропозиція Єврокомісії, як очікується, буде представлена в другій половині березня, не виключено, що до неї ще внесуть зміни. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: