Франція оштрафувала Google на рекордну суму

Понеділок, 21 січня 2019, 17:10

Національна комісія Франції з інформатики та свобод (CNIL) оштрафувала на 50 мільйонів євро американського гіганта веб-пошуку Google.

Про це пише The Local.

Google отримав рекордний штраф від регулятора CNIL за нездатність надати прозору та легкодоступну інформацію про політику отримання згоди на обробку даних, йдеться в заяві.
 
CNIL заявила, що Google ускладнив користувачам управління налаштуваннями щодо можливості використання їхньої особистої інформації, зокрема, для цільової реклами.
 
"Люди очікують від нас високих стандартів прозорості та контролю. Ми глибоко прагнемо дотримуватися цих очікувань і вимог. Ми вивчаємо рішення для визначення наступних кроків", - сказав представник Google.

У травні 2018 року в ЄС набрали чинності нові положення про захист даних, в якому є так званий пункт про "право на забуття". Це означає, що Facebook, Google, Twitter та інші великі компанії зобов'язані видалити акаунт і особисті дані користувача за першим запитом.

Крім того, компанії не мають права передавати персональні дані користувачів до країн, де рівень захисту нижчий, ніж в ЄС.

Також підтверджувати дозвіл на обробку персональних даних тепер можна не з 13, а з 16 років. На компанії з європейськими представництвами накладається низка обмежень.

Їм не можна обмінюватися даними з іншими підрозділами, якщо не дотримуються правила щодо захисту даних. Також не можна передавати інформацію владі США та інших країн.

Читайте також: "Захист персональних даних: чий досвід може стати в нагоді Україні"

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua