Естонія хоче запровадити мито на російську електроенергію

Середа, 6 лютого 2019, 15:28

Естонія хоче ввести імпортні мита на російську електроенергію, оскільки дешева російська електрика витісняє з ринку частину продукції державного енергетичного концерну Eesti Energia.

Про це повідомляє портал ERR.

Російська і білоруська електроенергія надходить на ринок Nord Pool в основному через Фінляндію і Литву. Згідно з підрахунками Eesti Energia, в минулому році Росія і Білорусь експортували в регіон біржі Nord Pool через Литву і Фінляндію понад 13,3 терават-годин, що в півтора рази перевищує загальне споживання електрики в Естонії в 2018 році. У порівнянні з 2017 роком, обсяг російської електрики на ринку північних і балтійських країн виріс майже на 50%.

Eesti Energia вважає, що країни Балтії повинні за прикладом Фінляндії встановити мита на імпорт російської електрики.

Такі плани підтримує і міністерство економіки. "У зв'язку з виборами в Латвії переговори про застосування подібного рішення зупинилися в минулому році. Ми сподіваємося продовжити їх в поточному році", - сказав керівник відділу енергетики Мінекономіки Тімо Татар.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

Паспорти для діаспори та ворогів Путіна: що змінює Зеленський у правилах громадянства

Ті, хто вирішить мати кілька громадянств, стикнуться із забороною працювати у держструктурах, бути долученими до політичної діяльності тощо...

Погрози РФ та кримський наступ України: як Київ та Москва билися на полях ОБСЄ

Атаки Кремля у Стокгольмі наштовхнулися на потужний фронт підтримки України демократичною спільнотою.

Захистити Україну: як у НАТО домовилися стримувати РФ від вторгнення на Донбас

Головною темою переговорів міністрів було питання стримування Росії. Причому в Альянсі узгодили шлях, за яким санкції проти РФ не потребуватимуть одностайності.