В Україні трьома хвилями поширили фейк про "скасований" безвіз

Понеділок, 11 березня 2019, 11:17

За неповний місяць фейк про "скасування" Євросоюзом безвізу для українців тричі розповсюджували в українському інформаційному просторі, і окремі повідомлення із замовних сайтів набрали тисячі фейсбук-реакцій.

Про це йдеться в статті "Європейської правди".

Новина про "проблеми з безвізом для України" спершу з’явилася на російських пропагандистських ресурсах , а далі, трьома хвилями, поширювалася на українських сайтах. На третій хвилі задіяли також сторінку-клон міжнародної місії.

"Паузи між хвилями тривали рівно тиждень. Новини з усіх хвиль посилаються на вигадане "повідомлення Ради ЄС". Звісно ж, не даючи лінку на прес-реліз Ради абощо (адже його просто не існує). Така картина не може мати іншого пояснення, крім свідомої (і, напевно, оплаченої) інформаційної атаки", - йдеться у матеріалі.

Спершу неправдиве повідомлення 16 лютого опублікували джерела, які не приховують проросійської спрямованості. 20 лютого вже близько двох десятків джерел синхронно повідомили про "ускладнення", "обмеження" чи "скасування" безвізу. Новина дослівно повторювалася майже на всіх сайтах, різнилися лише заголовки. Щонайменше три ЗМІ видалили свої новини, коли з’ясували, що це неправда. 

"1 березня Politeka знову видала новину (вже третю), яка майже дослівно повторювала їхнє попереднє повідомлення із посиланням на неіснуючу "заяву Ради ЄС", - зазначається в статті.

Третя хвиля настала 7 березня, коли низка сайтів, зокрема тих, які вже поширювали "новину" (наприклад, Znaj.ua), знову поширили те саме своє повідомлення.

"Та найяскравішим виявився інший елемент цієї інформаційної атаки. Хтось вклав гроші також у розкрутку повідомлення на сторінці, яка сама по собі є фейком, бо... імітує СММ ОБСЄ, міжнародну спостережну місію, що працює по обидва боки контактної лінії на Донбасі", - сказано в матеріалі.

Детальніше про те, що з безвізом буде насправді, читайте у статті "Фейк про "скасований" безвіз: що стоїть за новинами про нові обмеження для України".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua