У Нідерландах лікар клініки репродукції виявився "батьком" 49 дітей

П'ятниця, 12 квітня 2019, 19:34

У Нідерландах спалахнув скандал навколо лікаря, який проводив процедури екстракорпорального запліднення в клініці міста Роттердам. ДНК-тести показали, що він "батько" 49 дітей.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на AFP.

Лікар Ян Карбаат, який помер в 2017 році, є батьком 49 дітей, які народилися після того, як жінки відвідали його клініку в Роттердамі, де він використовував свою сперму замість сперми від обраного донора.

Організація "Захист для дітей" опублікувала заяву, в якій повідомила, що результати аналізів ДНК, проведених в місті Неймеген, "показали, що 49 дітей у цій справі є прямими нащадками покійного Карбаата".

"Результати підтверджують серйозні підозри, що Карбаат використовував свою сперму у своїй клініці", - йдеться в заяві.

Цей випадок став надбанням гласності після того, як в лютому голландський суд ухвалив рішення, що результати аналізу ДНК Карбаата повинні бути доступні для батьків і дітей для проведення порівнянь.

До своєї смерті у віці 89 років Карбаат, за повідомленнями, зізнався, що свого часу він був батьком близько 60 дітей в дискредитованої клініці, яка закрилася в 2009 році через повідомлення про порушення.

Пізніше Карбаат також зізнався, що змішував сперму від різних донорів і видавав підроблену донорську документацію.

У "Захисті дітей" додали, що, ймовірно, Карбаат є "батьком" ще більшої кількості дітей. "Сперма, що належала покійному доктору, також відправлялася в інші клініки", - відзначають в організації.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: