Рада ЄС схвалила cуперечливу директиву щодо авторського права в інтернеті

Понеділок, 15 квітня 2019, 11:58

Рада Європейського Союзу затвердила нову директиву про захист авторського права в інтернеті, яку Європарламент схвалив у березні.

Про це "Європейській правді" повідомили в прес-службі Ради ЄС.

"Нові правила забезпечують адекватний захист авторів і виконавців, одночасно відкриваючи нові можливості для доступу та спільного використання захищеного авторським правом контенту в інтернеті по всьому Євросоюзу", - йдеться в повідомленні.

Нові правила зобов'язують такі онлайн-платформи, як YouTube, Facebook і Google News, укладати ліцензійні угоди з правовласниками: музикантами, журналістами, авторами і новинними видавцями, щоб отримати можливість використовувати їхні роботи онлайн.

Директива зобов'язує інтернет-платформи стежити за тим, чи не публікують їхні користувачі контент, на який поширюється авторське право.

Директива вводить обов'язкові винятки для використання матеріалів з метою аналізу тексту і даних, онлайн-навчання і збереження і поширення культурної спадщини в інтернеті.

Експерти вважають, що через нові правила інтернет-платформи, наприклад YouTube і Instagram, змушені будуть створювати фільтри, що перешкоджають завантаженню на їхні сайти матеріалів, що порушують авторське право.

Багато музикантів і митців стверджують, що нові правила забезпечать їм чесну винагороду, водночас інші кажуть, що вони знищать генерований користувачами контент.

Перш ніж директива стане частиною національного законодавства, її мають ратифікувати парламенти держав-членів ЄС.

Раніше в Google заявляли, що сайт відеохостингу YouTube може почати "надмірно блокувати контент, щоб обмежити юридичний ризик" у зв'язку з новими правилами.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: