В уряді Лівії заявили про розрив зв'язків з Францією на тлі наступу Хафтара

П'ятниця, 19 квітня 2019, 15:17

Французький уряд відкинув заяви підтримуваного ООН лівійського уряду про те, що Париж підтримує фельдмаршала Халіфу Хафтара, чиї сили розпочали наступ з метою зайняти столицю країни Тріполі.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на RFI.

Міністерство внутрішніх справ Лівії заявило, що призупиняє всі відносини з Францією через підтримку Хафтара і його Лівійської національної армії.

Претензії щодо французької підтримки Хафтара є "абсолютно необґрунтованими", сказав представник французького Міністерства закордонних справ.

Влада в Парижі підтримує "легітимний" уряд прем'єр-міністра Фаїза аль-Саррая, сказано у заяві французького керівництва.

Лівійська бомба під ЄС: чому Євросоюз найбільше програв від війни в Африці

Міністр внутрішніх справ Лівії Фаті Бах Ага звинуватив Париж у підтримці "злочинця Хафтара" і наказав "призупинити всі відносини між міністерством і французькою стороною".

Франція офіційно підтримала уряд в Тріполі, але свідчення на місцях вже давно вказують на мовчазну підтримку Хафтара з боку Парижа. Франція встановила зв'язки з Хафтаром, щоб захистити свої нафтові інтереси в Лівії.

Країна була розділена між двома столицями після інтервенції НАТО на чолі з Францією в 2011 році, яка привела до смерті колишнього лідера Муаммара Каддафі. 

Хафтар також має підтримку з боку Єгипту і раніше неодноразово бував у Москві і зустрічався з російськими військовими.  

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.